ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Закарпатської області
Адреса: 88000, м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а
УХВАЛА
про поновлення провадження у справі
"04" травня 2020 р. м. Ужгород Справа № 907/317/19
За позовом ОСОБА_1 , м. Ужгород
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Левада", м. Ужгород
про стягнення 1 231 663 грн. як вартість частки учасника ТОВ "Левада", що пропорційна 25% вартості сукупності всіх часток учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Левада" станом на 27 серпня 2018 року (з врахуванням заяви про зміну предмету позову),
Суддя господарського суду - Пригара Л.І.
СУТЬ СПОРУ: ОСОБА_1 , м. Ужгород звернулася до суду із позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Левада", м. Ужгород про стягнення 1 231 663 грн. ринкової вартості частки майна. Заявою про зміну предмету позову від 13.12.2019 року позивач просить стягнути 1 231 663 грн. як вартість частки учасника ТОВ "Левада", що пропорційна 25% вартості сукупності всіх часток учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Левада" станом на 27 серпня 2018 року.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 23.01.2020 року у справі № 907/317/19 призначено комплексну судову економічну та будівельно-технічну експертизу та зупинено провадження у справі.
На вирішення експерта судом поставлено наступні питання:
1. Яка ринкова вартість сукупності всіх часток учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Левада" (88000, м. Ужгород, вул. Минайська, 29 "а", код ЄДРПОУ 20443018) станом на 27 серпня 2018 року?
2. Яка вартість частки учасника Товариства з обмеженою відповідальністю "Левада" ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), що пропорційна 25% вартості сукупності всіх часток учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Левада" (88000, м. Ужгород, вул. Минайська, 29 "а", код ЄДРПОУ 20443018) станом на 27 серпня 2018 року?
Супровідним листом Господарського суду Закарпатської області № 01-17 № 01-17/2/20 від 25.02.2020 року матеріали справи № 907/317/19 надіслано до Львівського науково - дослідного інституту судових експертиз для проведення призначеної ухвалою від 23.01.2020 року комплексної судової економічної та будівельно-технічної експертизи.
На адресу Господарського суду Закарпатської області надійшов лист Львівського науково - дослідного інституту судових експертиз разом із долученим до нього клопотанням експертів. Вказаним листом Львівський науково - дослідний інститут судових експертиз інформував господарський суд про недостатність матеріалів, необхідних для проведення призначеної у справі комплексної експертизи, та зазначив про необхідність надання експертам додаткових матеріалів для проведення експертизи. З покликанням на значну поточну завантаженість експертів Львівського науково - дослідного інституту судових експертиз зазначено про можливість початку проведення експертизи у березні 2021 року та наголошено на необхідності погодження судом зазначених термінів проведення експертизи.
Зокрема, вказаним клопотанням судові експерти на підставі ст. 69 Господарського процесуального кодексу України та п. 2.1. Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень просять суд уточнити питання для визначення експертного завдання і можливості виконання судової експертизи та надати наступні документи, а саме, технічні паспорти та інвентаризаційні справи на об`єкти, що підлягають оцінці.
Клопотання судових експертів про надання додаткових матеріалів розглядаються господарським судом з винесенням відповідної ухвали (після поновлення провадження у справі та витребування її матеріалів з експертної установи і повідомлення учасників судового процесу про час та місце проведення відповідного судового засідання). Аналогічна правова позиція викладена в п. 11 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012 року № 4 "Про деякі питання практики призначення судової експертизи".
Положеннями ст. 230 Господарського процесуального кодексу України визначено, що провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу. З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується. Провадження у справі продовжується із стадії, на якій його було зупинено.
За положеннями ст. 102 Господарського процесуального кодексу України матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При цьому, експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали справи для проведення експертизи.
У порядку ст. 81 ГПК України та п. 11 Постанови Пленуму ВГСУ № 4 від 23.03.2012 року "Про деякі питання практики призначення судової експертизи" з метою задоволення клопотання експертів та проведення призначеної у справі експертизи, суд приходить до висновку про витребування від відповідача - технічних паспортів та інвентаризаційних справ на об`єкти, що підлягають оцінці.
При визначенні дати проведення підготовчого засідання у справі № 907/317/19 по розгляду клопотання експертів, суд враховує наступне.
Згідно вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку. Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору.
Відповідно до Листа Верховного Суду України головам апеляційних судів України від 25 січня 2006 року № 1-5/45, у цивільних, адміністративних і господарських справах перебіг провадження для цілей статті 6 Конвенції розпочинається з моменту подання позову і закінчується винесенням остаточного рішення у справі. Критерії оцінювання "розумності" строку розгляду справи є спільними для всіх категорій справ (цивільних, господарських, адміністративних чи кримінальних). Це - складність справи, поведінка заявника та поведінка органів державної влади (насамперед, суду).
В силу приписів ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Так, у відповідності до ч. ч. 1, 3 ст. 73 ГПК України доказами у справі є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Приписами статті 129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено, зокрема, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
З врахуванням вищевикладеного, приймаючи до уваги необхідність вирішення клопотання експерта про надання додаткових документів, необхідних для проведення призначеної у справі судової експертизи, належне повідомлення сторін про дату підготовчого засідання у якому буде розглядатися подане клопотання експертів, витребування від відповідача - документів, про надання яких клопочуть експерти, суд доходить висновку про призначення підготовчого засідання у даній справі в порядку ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Керуючись ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. ст. 230, 234 Господарського процесуального кодексу України,
СУД УХВАЛИВ:
1. Провадження у справі поновити.
2. Підготовче засідання у справі № 907/317/19 призначити на 26 травня 2020 р. на 16:00 год.
3. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а, зал судових засідань № 1.
4. Зобов`язати відповідача подати господарському суду у строк до 25.05.2020 року:
документи, необхідні для проведення призначеної у справі судової експертизи, зазначені у клопотанні експертів, а саме, технічні паспорти та інвентаризаційні справи на об`єкти, що підлягають оцінці.
5. Явку уповноважених представників сторін у підготовче засідання визнати обов`язковою.
6. Дана ухвала набирає законної сили з дня її постановлення у відповідності до ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду на підставі ст. 255 Господарського процесуального кодексу України. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
7. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя Пригара Л.І.
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2020 |
Оприлюднено | 06.05.2020 |
Номер документу | 89083858 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Пригара Л.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні