Ухвала
від 04.05.2020 по справі 916/1158/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"04" травня 2020 р.м. Одеса Справа № 916/1158/20

Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Ю.С.,

розглянувши матеріали позовної заяви за вх.№1198/20

за позовом Заступника керівника Звенигородської місцевої прокуратури (20200, Черкаська обл., м. Звенигородка, вул. Софії Терещенко, буд. 40-А, код ЄДРПОУ 02911119) в інтересах держави в особі Тальнівської міської ради (20400, Черкаська обл., м. Тальне, вул. Соборна, буд. 30-Б, код ЄДРПОУ 36566327)

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Інтелектуальні навігаційні системи (68000, Одеська обл., м. Чорноморськ, вул. Парусна, буд. 16-А, код ЄДРПОУ 37223729)

про стягнення 205421,64 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Заступник керівника Звенигородської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Тальнівської міської ради звернувся до господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Інтелектуальні навігаційні системи про стягнення 205421,64 грн.

Відповідно до ч.1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Приписами ч.3 ст. 12 ГПК України визначено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з ч.3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 з 12.03.2020 до 03.04.2020 на всій території України у відповідності до ст. 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" встановлено карантин з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, який передбачає заборону відвідування закладів освіти, проведення масових заходів, у яких беруть участь 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 з 12.03.2020 до 03.04.2020 на всій території України у відповідності до ст. 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" встановлено карантин з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, який передбачає заборону відвідування закладів освіти, проведення масових заходів, у яких беруть участь 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 №215 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020, зокрема, заборонено відвідування закладів освіти до 03.04.2020, проведення масових заходів, у яких беруть участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади; рекомендовано іншим державним органам забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості - також роботи в режимі реального часу через Інтернет.

Рішенням зборів суддів Господарського суду Одеської області від 16.03.2020 рекомендовано перенести розгляд справ на строк після оголошеного у державі карантину.

Рішенням Вищою ради правосуддя від 26.03.2020 "Про доступ до правосуддя в умовах пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" визначено наступне:

- визначаючи справедливий баланс між правом особи на безпечне для життя і здоров`я довкілля та правом на справедливий суд, Вища рада правосуддя дійшла висновку про пріоритет природного права особи на життя та безпечне довкілля, яке визнається таким усіма цивілізованими народами і націями та є загальним спадком європейської правової традиції, позитивний обов`язок щодо забезпечення якого на території України покладено на державу Україна;

- утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави (стаття 1 Конституції України);

- статтею 3 Конституції України встановлено, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави;

- Вища рада правосуддя звернулась до Президента України, Верховної ради України із пропозицією внести зміни до процесуальних кодексів, які б забезпечили право осіб на доступ до правосуддя в умовах карантину, запровадженого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в частині, що стосується проведення засідань органів судової влади в режимі реального часу через Інтернет та продовження (зупинення) строків на оскарження судових рішень;

- Вища рада правосуддя звернулась до Державної судової адміністрації України щодо прискорення роботи над Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою та невідкладне надання на затвердження Вищій раді правосуддя положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему в частині, що забезпечує участь осіб у судових засіданнях у віддаленому режимі, щотижня інформувати Вищу раду правосуддя про стан готовності до роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, яка має запрацювати не пізніше 1 травня 2020 року , та покращення роботи Єдиного державного реєстру судових рішень з метою безперешкодного доступу до судових рішень.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 №239 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" та продовжено строк дії карантину до 24.04.2020, а також урядом запроваджено режим надзвичайної ситуації на всій території України строком до 24.04.2020.

На даний час суди в пришвидшеному режимі готують перехід на функціонали системи "Електронний суд", яка є одним із модулей Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Окрім того, рішенням Ради суддів України від 17.03.2020, зокрема, рекомендовано по можливості здійснювати судовий розгляд справ без участі сторін, в порядку письмового провадження.

Суди України працюють, розглядають справи, які потребують невідкладного розгляду та особистої явки учасника процесу, зокрема, у кримінальному судочинстві, обранні запобіжного заходу, питаннях забезпечення позову, які підлягають терміновому розгляд.

У зв`язку з необхідністю забезпечити збереження життя та здоров`я учасників судових справи, суддів та працівників апаратів судів, Верховна Рада України в терміновому режимі прийняла Закон України від 29.03.2020 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)", яким, зокрема, внесено зміни до ГПК України наступного змісту:

- суд може прийняти рішення про обмеження доступу осіб, які не є учасниками судового процесу, в судове засідання під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", якщо участь в судовому засіданні становитиме загрозу життю чи здоров`ю особи (ст. 8 ГПК України);

- під дії час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється шляхом накладення електронного підпису, якщо особа немає такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України (ст. 197 ГПК України);

- згідно з п. 4 Розділу Х "Прикінцеві положення" ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки , визначені статтями 46, 157, 195, 229, 256, 260, 288, 295, 306, 321, 341, 346, 349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи , касаційного оскарження, подання відзиву продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №291 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" та продовжено строк дії карантину до 11.05.2020.

Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку про достатність поданих матеріалів для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі. Водночас, з урахуванням характеру та обсягу доказів, які підлягають дослідженню в межах даної справи, враховуючи категорію спору у даній справі, господарський суд дійшов висновку про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Згідно з ч.ч. 1,2 ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

На виконання наведених приписів ГПК України, суд вважає за необхідне призначити підготовче засідання у справі та встановити сторонам строки для подання ними документів на підтвердження своєї правової позиції в даному спорі.

Водночас, дослідивши матеріали позовної заяви та приймаючи до уваги, що за приписами ч.6 ст. 91 ГПК України якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу , господарський суд зобов`язує позивача надати суду для огляду у підготовчому засіданні оригінали всіх доданих позивачем в додатку до позовної заяви письмових доказів.

Суд звертає увагу учасників справи, що наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (Порядок), у пункті 2 розділу ІІ якого зазначено, що системою відеоконференцзв`язку є комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства. У розділах ІІ - ІV вказаного Порядку встановлено процедуру подання заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, форму та зміст такої заяви, визначено механізм призначення та проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 12, 91, 120, 176, 181, 234, 247 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2.Розгляд справи №916/1158/20 здійснювати у порядку загального позовного провадження.

3.Підготовче засідання у справі №916/1158/20 призначити на "27" травня 2020 р. о 15:00. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань №4 (1 поверх), тел. +38 (0482) 307954.

4.Зобов`язати позивача до 27.05.2020 надіслати або вказати можливий термін надсилання оригіналів всіх поданих до суду в додатку до позовної заяви письмових доказів (для огляду суду).

5.Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов із урахуванням вимог ст.ст. 165, 178 ГПК України - 15 днів з дня вручення даної ухвали суду.

6.Запропонувати позивачу у строк 15 днів з моменту отримання відзиву - надати суду відповідь на відзив в порядку ст. 166 ГПК України.

7.Запропонувати відповідачу надати суду заперечення на відповідь на відзив (якщо така буде подана) із урахуванням вимог ст. 167 ГПК України у строк 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.

8.Повідомити учасників справи, що клопотання, заяви з процесуальних питань та заяви по суті справи можуть бути подані ними до суду у строк до закінчення підготовчого провадження.

9.Рекомендувати учасникам справи на період дії карантинних заходів, введених постановою Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020, з врахуванням змін, внесених постановами Кабінету Міністрів України №215 від 16.03.2020, №239 від 25.03.2020 та №291 від 22.04.2020, всі необхідні документи надавати до суду в електронному вигляді шляхом направлення на електронну адресу суду через особистий кабінет в системі "Електронний суд" або поштою.

10.Рекомендувати учасникам справи на період дії карантинних заходів утримуватись від відвідування приміщення суду, особливо за наявності симптомів захворювання (слабкість, кашель, задуха, утруднення дихання тощо). При відвідуванні приміщення суду використовувати засоби індивідуального захисту (фільтри, маски, респіратори, рукавиці тощо).

Ухвала набирає чинності 04.05.2020 та оскарженню не підлягає.

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

Суддя Ю.С. Бездоля

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення04.05.2020
Оприлюднено07.05.2020
Номер документу89084387
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/1158/20

Рішення від 10.11.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 26.10.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 30.09.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 23.09.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 18.09.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 07.09.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 15.07.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 24.06.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 28.05.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 04.05.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні