Ухвала
від 06.05.2020 по справі 708/533/20
ЧИГИРИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 708/533/20

Номер провадження № 2/708/131/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2020 року

Суддя Чигиринського районного суду Черкаської області Івахненко О.Г. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Мельниківської сільської ради про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИЛА :

Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно.

Подана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. ст. 42, 48, 175,177 ЦПК України.

Так, згідно з ст. 42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи, а відповідно до ст. 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.

Згідно з ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

Однак ОСОБА_1 в якості сторін помилково вказано заявника і заінтересовану особу замість позивача і відповідача.

Відомості про ціну позову, всупереч вимогам п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, в позовній заяві також відсутні.

Окрім того, позивачка у позовній заяві в якості третьої особи зазначила ОСОБА_2 .

Цивільним процесуальним кодексом України передбачений порядок залучення до участі у справі або вступу в справу третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог.

Відповідно до ч.1 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Згідно ч.4 ст. 53 ЦПК України у заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Аналізуючи дані положення закону, приходжу до висновку, що для залучення до участі в справі третьої особи необхідне клопотання, яке в матеріалах справи відсутнє. Клопотання позивача про залучення третьої особи повинно бути викладене у заяві, поданій в порядку передбаченому ч. 4 ст. 53 ЦПК України з дотримання вимог ст.ст. 182,183 ЦПК України.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч.2 ст.185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачці термін для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків, а саме подання до суду заяви та її копії про залучення до участі в справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, ОСОБА_2 , з дотриманням вимог ч. 4 ст. 53 ЦПК України та для приведення позовної заяви у відповідність з вимогами ст.ст. 42, 48, 175 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.175, 185, 260, 261 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Мельниківської сільської ради про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.

Повідомити позивачку про необхідність виправлення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.Г. Івахненко

СудЧигиринський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення06.05.2020
Оприлюднено08.05.2020
Номер документу89094915
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —708/533/20

Рішення від 08.09.2020

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Івахненко О. Г.

Ухвала від 08.09.2020

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Івахненко О. Г.

Ухвала від 25.05.2020

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Івахненко О. Г.

Ухвала від 25.05.2020

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Івахненко О. Г.

Ухвала від 06.05.2020

Цивільне

Чигиринський районний суд Черкаської області

Івахненко О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні