Справа № 539/1304/20
Провадження № 1-кс/539/397/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2020 року м. Лубни
Слідчий суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , з участю : слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку не житлового приміщення особи, в межах кримінального провадження внесеного до ЄРДР 24.04.2020 року за №12020170240000538 за ознаками ч.1 ст.239 КК України,
в с т а н о в и в :
Слідчий Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Лубенського міськрайонного суду Полтавської області з клопотанням, погодженим прокурором Лубенської місцевої прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку не житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 з, що належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, а саме обладнання для переробки кишок, а також виявлення та вилучення документації щодо обсягу перероблених кишок.
Клопотання мотивовано тим, що невстановлені особи, протягом березня-квітня 2020 року здійснюють забруднення земель продуктами переробки нутрощів тварин в косметологічних цілях на території підприємства, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , чим створюють небезпеку для довкілля.
В ході допиту в якості свідків жителів с. Вовчик Лубенського району, останні повідомили, що в АДРЕСА_1 в межах населеного пункту розташовані нежитлові приміщення колишньої ферми. Починаючи з кінця лютого 2020 року на даній фермі особи азіатської національності розпочали невідому діяльність, в результаті чого по селу почав розповсюджуватися неприємний запах та у повітрі стоїть їдкий сморід.
Один із свідків зазначив, що вилив відпрацьованої води здійснюється у стічну яму, яка не герметизована та має контакт з грунтовими водами. В наслідок чого, в колодязях житлових будинків, які розташовані неподалік ферми, погіршилася якість води.
Під час допиту в якості свідка сільського голови Вовчицької сільської ради ОСОБА_6 , остання повідомила, що нежитлові будівлі які знаходяться в АДРЕСА_1 з, загальною площею 1478,5 квадратних метрів (свідоцтво про право власності на нерухоме майно серія НОМЕР_1 ) та АДРЕСА_1 , загальною площею 1597,1 квадратних метрів (свідоцтво про право власності на нерухоме майно серія НОМЕР_2 ) належать на праві власності ОСОБА_5 мешканцю м. Києва.
Одночасно з цим, вищезазначені нежитлові будівлі розміщені на земельній ділянці кадастровий номер 5322881100:02:001:0053 площею 0,9333 га, також належить ОСОБА_5 , на підставі державного акту НП №088036.
Окрім того, в ході розслідування встановлено, що ОСОБА_5 частину нежитлових приміщень здає в оренду фізичній особі, громадянину Китайської Народної Республіки, котрий має посвідку на постійне проживання в Україні з 2015 року. На даний час вищевказана особа проживає на території АДРЕСА_2 .
Водночас, 18.03.2020 в с. Вовчик приїхав ще один громадянин із Китаю для налаштування в нетипових приміщеннях обладнання, де за словами ОСОБА_5 , орендарі його приміщення здійснюють обробку морожених свинячих кишок, які скуповують на м`ясокомбінатах. В подальшому виготовлену сировину збувають на косметологічні заводи.
В ході допиту в якості свідка ОСОБА_5 , останній повідомив, що у своїй власності має нежитлові будівлі (корівники), котрі розташовані на території колишньої ферми у АДРЕСА_1 . Дані корівники вже близько дев`яти років ніхто не використовував та вони простоювали.
Так на початку літа 2019 року свідок познайомився із громадянином із ОСОБА_7 , котрий повідомив, що має намір займатися діяльністю, щодо переробки свинячих кишок. На усній домовленості, до тих пір, коли ОСОБА_8 та інший громадянин КНР наладять своє виробництво, свідок здав їм в оренду вищевказані приміщення. У вересні 2019 року вказані особи почали завозити обладнання для переробки кишок. Восени та взимку вони не працювали так як не було особи котра б могла наладити обладнання. У березні 2020 року приїхала особа котра налагоджує обладнання, яка також є громадянином Китаю. На початку квітня особи почали налагоджувати процес виробництва, де головною проблемою був злив води, так як існуюча бетонна яма швидко переповнювалася та рідкі побутові відходи розтікалися за мажі підприємства. У зв`язку із цим був неприємний запах поблизу ферми.
Свідок повідомив, що процес переробки кишок являє собою наступне: у пластикову ємкість поміщається близько 500 кг. розморожених кишок, заливається до верху вода, в яку додається три відсотки солі та пів відсотки соди від об`єму. Потім все розмішується, тим самим відбувається промивка кишок.
Використана вода вони зливається у бетонну яму, котра об`ємом близько 10 кубів. Всього за один день використовується 7 кубів води. Також орендарі на території ферми викопали додаткову зливну яму, котра обкладена клейонкою, але вона також швидко заповнюється та рідкі побутові відходи витікають за межі підприємства.
Згідно витягу з реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців встановлено, що ФОП ОСОБА_8 має відкриті наступні види діяльності: розведення свиней (квед 01.46) та виробництво м`ясних продуктів (квед 10.13). Клас 10.13 включає в себе: виробництво сушеного, соленого, копченого м`яса, виробництво м`ясопродуктів: ковбас, салямі, кров`яної ковбаси, сервелату, булонської копченої ковбаси, паштетів, рулетів, вареної шинки тощо. Цей клас також включає виробництво м`ясного борошна, виробництво м`ясних консервів.
Тобто, відкриті види діяльності не дозволяють здійснювати ОСОБА_9 діяльність з перероблення відходів, отриманих з боєнь, в тому числі з видалення вмісту травневого тракту шляхом промивання, що передбачено КВЕД 10.11.
Окрім цього, згідно п.3 ч.І ст. 12 Закону України «Побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною» вміст травного тракту належить до II категорії побічних продуктів тваринного походження.
Згідно ст. 15 вказаного Закону побічні продукти тваринного походження, що належать до категорії II, повинні бути використані, оброблені або перероблені одним або кількома з таких способів:
- використані для виробництва органічних добрив або покращувачів ґрунту, після оброблення шляхом стерилізації під тиском з постійним маркуванням отриманого матеріалу;
- компостовані або перетворені на біогаз після оброблення шляхом стерилізації під тиском з постійним маркуванням отриманого матеріалу, а щодо молока і молочних продуктів, яєць і яйцепродуктів, гною, вмісту травного тракту, відокремленого від травного тракту - з попереднім обробленням або без такого оброблення;
- перероблені на органічні добрива для внесення в ґрунт та покращувані ґрунту з попереднім обробленням шляхом стерилізації під тиском або без такого оброблення - щодо гною, вмісту травного тракту, відокремленого від травного тракту...;
- використані в якості палива для спалення з попереднім обробленням або без такого оброблення;
- оброблені шляхом стерилізації під тиском або іншими рівноцінними методами та використані для фармацевтичного, хірургічного, промислового або сільськогосподарського виробництва, крім виробництва кормів.
Окрім цього, ст. 15 Закону України «Про відходи» передбачені обов`язки суб`єктів господарської діяльності у сфері поводження з відходами, в т.ч. визначати склад і властивості відходів, що утворюються, а також ступінь небезпечності відходів для навколишнього природного середовища та здоров`я людини відповідно до нормативно-правових актів, які затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища; виявляти і вести первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються, і подавати щодо них статистичну звітність у встановленому порядку; не допускати зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях чи об`єктах.
Суб`єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами укладають договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів на певній території, на якій знаходиться об`єкт утворення відходів.
Отже, процедура видалення вмісту травневого тракту (миття кишок) та утилізації отриманих відходів, що використовується ОСОБА_10 в своїй діяльності не відповідає вимогам екологічного законодавства, забруднює навколишнє середовище, чим створює небезпеку для довкілля.
Нежитлові будівлі які знаходяться в АДРЕСА_1 та АДРЕСА_1 з належать на праві власності ОСОБА_5 на підставі свідоцтво про право власності на нерухоме майно серія НОМЕР_3 та свідоцтва про право власності на нерухоме майно серія НОМЕР_2 .
Відповідно до ч.1 ст.234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення.
Враховуючи вищевикладене, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, а саме обладнання для переробки кишок, а також виявлення та вилучення документації щодо обсягу перероблених кишок, прохає: надати дозвіл на проведення обшуку слідчим слідчої групи: старшому слідчому Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_11 , слідчому Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_12 , старшому слідчому Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_13 , слідчому Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , слідчому Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_14 , слідчому Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_15 , старшому слідчому Лубенського ВП ГУНП в Полтавській ОСОБА_16 не житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 з, що належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, а саме обладнання для переробки кишок, а також виявлення та вилучення документації щодо обсягу перероблених кишок .
В судовому засіданні слідчий СВ Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Розглянувши клопотання, дослідивши та проаналізувавши докази, що додані до клопотання, і давши їм належну оцінку, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Слідчим суддею встановлено, що невстановлені особи, протягом березня-квітня 2020 року здійснюють забруднення земель продуктами переробки нутрощів тварин в косметологічних цілях на території підприємства, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , чим створюють небезпеку для довкілля.
Відомості за вказаним фактом внесені слідчим Лубенського ВП до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020170240000538 та розпочато розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України.
В ході допиту в якості свідків жителів с. Вовчик Лубенського району, перелік яких зазначено в клопотанні, останні повідомили, що в АДРЕСА_1 в межах населеного пункту розташовані нежитлові приміщення колишньої ферми. Починаючи з кінця лютого 2020 року на даній фермі особи азіатської національності розпочали невідому діяльність, в результаті чого по селу почав розповсюджуватися неприємний запах та у повітрі стоїть їдкий сморід. Один із свідків зазначив, що вилив відпрацьованої води здійснюється у стічну яму, яка не герметизована та має контакт з грунтовими водами. В наслідок чого в колодязях житлових будинків, які розташовані неподалік ферми, погіршилася якість води.
Під час допиту в якості свідка сільського голови Вовчицької сільської ради ОСОБА_6 , остання повідомила, що нежитлові будівлі які знаходяться в АДРЕСА_1 з, загальною площею 1478,5 квадратних метрів (свідоцтво про право власності на нерухоме майно серія НОМЕР_1 ) та АДРЕСА_1 , загальною площею 1597,1 квадратних метрів (свідоцтво про право власності на нерухоме майно серія НОМЕР_2 ) належать на праві власності ОСОБА_5 мешканцю м. Києва.
Одночасно з цим, вищезазначені нежитлові будівлі розміщені на земельній ділянці кадастровий номер 5322881100:02:001:0053 площею 0,9333 га, також належить ОСОБА_5 , на підставі державного акту НП №088036.
Окрім того, в ході розслідування встановлено, що ОСОБА_5 частину нежитлових приміщень здає в оренду фізичній особі, громадянину Китайської Народної Республіки, котрий має посвідку на постійне проживання в Україні з 2015 року. На даний час вищевказана особа проживає на території АДРЕСА_2 .
Таким чином, нежитлові будівлі які знаходяться в АДРЕСА_1 та АДРЕСА_1 з належать на праві власності ОСОБА_5 на підставі свідоцтво про право власності на нерухоме майно серія НОМЕР_3 та свідоцтва про право власності на нерухоме майно серія НОМЕР_2 .
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Матеріали слідчо-оперативних заходів та слідчих дій дають достатні підстави вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, відшукувані речі мають значення для досудового розслідування і можуть бути доказами під час судового розгляду та можуть знаходитися в не житловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 з, що належить на праві приватної власності ОСОБА_5
Керуючись ст. ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в :
Клопотання слідчого Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку не житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 з, що належить на праві приватної власності ОСОБА_5 в межах кримінального провадження внесеного до ЄРДР 24.04.2020 року за №12020170240000538 за ознаками ч.1 ст.239 КК України задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку слідчим слідчої групи: старшому слідчому Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_11 , слідчому Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_12 , старшому слідчому Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_13 , слідчому Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , слідчому Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_14 , слідчому Лубенського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_15 , старшому слідчому Лубенського ВП ГУНП в Полтавській ОСОБА_16 не житлового приміщення за адресою: АДРЕСА_1 з, що належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення - обладнання для переробки кишок та документації щодо обсягу перероблених кишок.
Строк дії даної ухвали - до 05 червня 2020 року включно.
Ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у цьому клопотанні, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Лубенського міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2020 |
Оприлюднено | 08.02.2023 |
Номер документу | 89094991 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Іващенко Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні