Рішення
від 06.05.2020 по справі 205/1579/20
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

06.05.2020 Єдиний унікальний номер 205/1579/20

Провадження № 2/205/1342/20

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 травня 2020 року м. Дніпро

Ленінський районний суд м. Дніпропетровська в складі: головуючого судді Шавули В.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ АГРОХІМСЕРВІС ЛТК про стягнення грошових коштів, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач 02.03.2020 року звернувся до суду з позовом до ТОВ АГРОХІМСЕРВІС ЛТК про стягнення грошових коштів, у якому просить стягнути з відповідача на свою користь 42 601,80 грн.. Позивач в мережі Інтернет на сайті ОЛХ придбав добрива.

31.01.2020 року відповідно до розрахунку відповідача, позивачем була здійснена попередня оплата товару на загальну суму 42 601,80 грн., однак, в обумовлений строк товар позивачу не поставили, що зумовило позивача звернутись до суду.

Ухвалою Ленінського районного суду м. Дніпропетровська від 04.03.2020р. відкрито провадження у вказаній справі, ухвалено проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (а.с.13).

Відповідач фактично ухвалу про відкриття спрощеного провадження з копією позовної заяви та доданими до неї документами не отримав, проте за змістом ч.7, п.4 ч.8, ст.128 ЦПК України вищевказані документи вважаються врученими відповідачу, оскільки надсилались за адресою його місцезнаходження, зареєстрованою у встановленому законом порядку.

З огляду на викладене, а також враховуючи відсутність заперечень позивача проти ухвалення заочного рішення судом відповідно до ст.ст.280, 281 ЦПК України ухвалено проводити розгляд справи у заочному порядку.

Згідно із ч.13 ст. 7 ЦПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи по суті, суд встановив наступне.

На підставі рахунку-фактури №107.01.2020 від 31.01.2020 року, який ТОВ Агрохімсервіс лтк надіслав позивачу, останнім здійснено попередню оплату товару на рахунок відповідача на загальну суму 42 601,80 грн., що підтверджується квитанцією №0.0.1601482174.1 від 31.01.2020 року (а.с.7-8).

Товар позивачу в обумовлений строк не поставили, у зв`язку із чим, 21.02.2020 року позивач звернувся до ТОВ Агрохімсервіс лтк із письмовою заявою про повернення коштів (а.с.9), але відповіді від відповідача не отримав.

Відповідно до частин 1, 2 статті 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов де допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Так, відповідно до положень ст.526 ЦК України , зобов`язання має виконуватися належним чином і в установлений строк, відповідно до умов договору або актів цивільного законодавства.

Відповідно до статті 610 ЦК України , порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно ч.1 ст.626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Відповідно до ч. 2 ст. 638 ЦК України договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Згідно з ч. 1 ст. 640 ЦК України договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції.

Відповідно ч. 2 ст. 642 ЦК України якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом.

Згідно до ст.. 712 ЦК України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

Так, у відповідності до ст.. 663 ЦК України продавець зобов`язаний передати товар покупцеві у строк, встановлений договором купівлі-продажу, а якщо зміст договору не дає змоги визначити цей строк, - відповідно до положень статті 530 цього Кодексу.

Частиною 1 ст.530 ЦК України передбачено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк. Частиною 2 ста. 530 ЦК України передбачено, якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Згідно ч. 2 ст. 693 ЦК України якщо продавець, який одержав суму попередньої оплати товару, не передав товар у встановлений строк, покупець має право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати.

Відповідно п. 8 ч. 1 ст. 1 ЗУ Про захист прав споживачів , договір, укладений на відстані, - договір, укладений продавцем (виконавцем) із споживачем за допомогою засобів дистанційного зв`язку.

Згідно ч 1 ст. 10 ЗУ Про захист прав споживачів , споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов`язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим. Якщо значну частину обсягу послуги чи робіт (понад сімдесят відсотків загального обсягу) вже було виконано, споживач має право розірвати договір лише стосовно частини послуги або робіт, що залишилася.

Що стосується вимоги позивача про відшкодування йому витрат на професійну правничу допомогу в розмирі 9000,00 грн., то суд при цьому виходить з такого.

Частиною 1 статті 133 ЦПК визначено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

За змістом пункту 1 частини 3 статті 133 ЦПК до витрат, пов`язаних з розглядом судової справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правничої допомоги, входить до предмета доказування у справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правничої допомоги (договір доручення, договір про надання юридичних послуг тощо), документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правничої допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (квитанція до прибуткового касового ордера, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки, посвідчення про відрядження).

Відсутність документального підтвердження витрат на правничу допомогу, а також розрахунку таких витрат є підставою для відмови у задоволенні вимог про відшкодування таких витрат.

З урахування викладеного, суд не знаходить підстав для задоволення вимоги про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу.

Таким чином, аналізуючи в сукупності наявні по справі докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягаю частковому задоволенню, позовні вимоги в частині стягнення грошових коштів у розмирі 42 601,80 грн. підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

Крім того, згідно статті 141 ЦПК України, оскільки позивачем при подачі позовної заяви були сплачено судовий збір, і його вимоги задоволені, з відповідача належить стягнути на користь позивача судові витрати у розмірі 840,80 гривень.

Керуючись Конституцією України, ст..ст. 15,16, 509, 525-526, 530, 640, 642, 712 ЦК України, ст.ст.4,6,10,12,13,81-83,141,247,263-264, 268, 280-282 Цивільно-процесуального кодексу України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ТОВ АГРОХІМСЕРВІС ЛТК про стягнення грошових коштів - задовольнити частково .

Стягнути з ТОВ АГРОХІМСЕРВІС ЛТК (місцезнаходження: м.Дніпро, вул.. Повітрофлотська, буд.2-А, ЄДРПОУ 40305649) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) грошові кошти у розмирі 42 601,80 грн. (сорок дві тисячі шістсот одна грн.. 80 коп.).

Стягнути з ТОВ АГРОХІМСЕРВІС ЛТК (місцезнаходження: м.Дніпро, вул.. Повітрофлотська, буд.2-А, ЄДРПОУ 40305649) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок грн. 80 коп.).

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строк на апеляційне оскарження, визначений ст.ст.. 284, 354 ЦПК України, продовжуються на строк дії такого карантину.

Суддя В. С. Шавула

СудЛенінський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення06.05.2020
Оприлюднено08.05.2020
Номер документу89102654
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —205/1579/20

Ухвала від 25.11.2020

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Ухвала від 25.11.2020

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Ухвала від 23.07.2020

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Ухвала від 20.07.2020

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Ухвала від 23.07.2020

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Ухвала від 20.07.2020

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Ухвала від 24.06.2020

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Городнича В. С.

Ухвала від 27.05.2020

Цивільне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Шавула В. С.

Рішення від 06.05.2020

Цивільне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Шавула В. С.

Ухвала від 04.03.2020

Цивільне

Ленінський районний суд м.Дніпропетровська

Шавула В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні