КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/15128/18

Провадження № 1-кс/234/3066/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 травня 2020 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Чернобай А.О., секретар судового засідання Ястребов А.О., за участю прокурорів третього відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань прокуратури Донецької області Самойленко І.А., Самохіної Л.І.,

розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора третього відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань прокуратури Донецької області Самойленко І.А., заявлене у межах кримінального провадження № 42018050000000482, внесеного 07.08.2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, про продовження строку досудового розслідування,

В С Т А Н О В И В :

До Краматорського міського суду Донецької області 30.04.2020 року надійшло клопотання прокурора третього відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань прокуратури Донецької області Самойленко І.А., заявлене у межах кримінального провадження № 42018050000000482, внесеного 07.08.2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, про продовження строку досудового розслідування.

В обґрунтування клопотання прокурор зазначає, що Слідчим управлінням ГУНП в Донецькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018050000000482 від 07.08.2018 року , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Встановлено, що службові особи ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" , зловживаючи своїм службовим становищем, здійснюють привласнення коштів підприємства, шляхом зловживання службовим становищем, чим спричиняють шкоду державному підприємстві у значному розмірі (загалом на суму понад 50 млн. грн).

Так, в ході розслідування встановлено, що одним із епізодів злочинної схеми, внаслідок якої завдано шкоди державному підприємству, є той факт, що ТОВ "УКРМЕТ ГРУП" (ЕДРПОУ 40123360) в період 2010 по 2016 рр. здійснювало видобуток кам`яного вугілля на пластах (К-5) розташованих на вугільних полях ВП шахта Капітальна , відповідно до дозволу Мінвугілля на здійснення видобутку. Видобуток вугілля здійснювався за допомогою обладнання яке належало ТОВ УкрМетГруп (ЕДРПОУ 40123360) (конвеєр, секції механізованого кріплення, та інш.). У січні 2017 року роботи з видобутку вугілля були припинені, в зв`язку з закінченням строків дозволу на видобуток та об`ємів вугілля в лаві.

З січня 2018 р. по теперішній час між ДП Мірноградуголь (ЕДРПОУ 32087941) і ТОВ "УКРМЕТ ГРУП" (ЕДРПОУ 40123360) був укладений договір згідно з яким ВПш. Капітальна повинна була виконувати роботи лише з підтримки лави комерційного пласта К-5, силами ділянки №7.

Так посадовими особами ВП шахта Капітальна за попередньою злочинною змовою з ТОВ "УКРМЕТ ГРУП" було домовлено, що силами шахти буде здійснено демонтаж обладнання комерційного підприємства та видачу його на поверхню без внесення вказаних робіт по демонтажу в акти виконаних робіт між ВП шахта Капітальна та ТОВ УкрМетГруп (ЕДРПОУ 40123360) .

Фактично встановлено, що 90% працівників видобувної дільниці № 5 і № 7 ВП шахта Капітальна , в червні 2018 без будь-яких на те законних підстав виконували роботи по виїмці вугільної маси, а так само підготовки до демонтажу обладнання: конвеєра, секції механізованого кріплення на вугільному пласті К-5, яке належить ТОВ "УКРМЕТ ГРУП" (ЕДРПОУ 40123360). За вказівкою директора ОСОБА_1 та заступника директора з економіки Абрамова ОСОБА_2 , всі роботи, які проводяться на комерційній ділянці необхідно приховати, а також документально оформити роботи по лаві дільниці № 5 ВП шахта Капітальна .

Таким чином були складені фіктивні документи про нібито проведені роботи по ділянці № НОМЕР_1 , зокрема: внесені недостовірні відомості в книги нарядів, шляхові листи, вимірювальні акти, акти виконаних, робіт і рапорти на виплату заробітної плати, тощо (місце зберігання вказаних документів - ВП шахта Капітальна ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" (ЕДРПОУ 32087941), Донецька обл., Покровський р-н, смт. Новоекономіне, проспект Миру, 2).

Крім того встановлено, що для виконування робіт по демонтажу обладнання шахтою був наданий комбайн УКД 200/250, який проробив на комерційній дільниці чотири місяці, після чого він був виданий на поверхню. За вказівками ОСОБА_1 та ОСОБА_3 його використання також не було включено в акти виконаних робіт, і як, наслідок, не оплачено.

Таким чином, в результаті злочинної діяльності посадових осіб ВП шахти Капітальна ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" , ТОВ "УКРМЕТ ГРУП" , було завдано матеріальної шкоди державному підприємству в розмірі близько 2 млн. грн., що відобразилось у незаконному проведенні робіт по комерційній ділянці за рахунок сил і засобів державного підприємства в інтересах приватного підприємства без належним чином оформлених документів.

Ще одним способом реалізації злочинної схеми з привласнення коштів державного підприємства та державного бюджету є той факт, що між ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" (ЄДРПОУ 33504996) та ТОВ "ВІЗАРРЕМПРОМ" (ЄДРПОУ 41318690) укладено договір про закупівлю № 12-ВК від 19.02.2018, згідно якого ТОВ повинен поставити на адресу ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" ВП Капітальна новий ланцюговий конвеєр типу СП-326-40.16 (1шт.), а ДП в свою чергу повинно оплатити 81 млн. грн. (з яких 39,5 млн. кошти бюджету, 41,5 млн. власні кошти ДП).

16.07.2018 комісією ВП Капітальна вищезазначений конвеєр був прийнятий, про що склався акт від 16.07.2018 б/н (оригінал в ході обшуку вилучений) фактично без його фактичної наявності. Згідно бухгалтерської документації ТОВ "ВІЗАРРЕМПРОМ" передав конвеєр СП 326 (1 шт.), а ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" у повному обсязі його оплатило. Про даний факт свідчить (оригінал вилученої в ході обшуку у ДП) видаткової накладної, з підписами приймальної комісії з числа посадовців ВП шахта Капітальна , яка стала підставою в казначействі (підтверджується допитами працівниками казначейства м. Мирнограда) для перерахування коштів за поставлений новий конвеєр СП-326, у розмірі 81 984 000 грн.

В подальшому 16.07.2018 року директор ВП Капітальна безпідставно підписав договір зберігання № 16/17-2018, згідно якого ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" в його особі передало на зберігання ТОВ "ВІЗАРРЕМПРОМ" ланцюговий конвеєр СП-326 згідно Акту прийому-передачі товару на зберігання від 16.07.2018 (копія вилучена під час обшуку) за адресою: м. Покровськ, вул. Захисників Вітчизни 34 (згідно відомостей Покровської міської ради така адреса відсутня).

Фактично в теперішній час вищезазначений ланцюговій конвеєр СП-326 знаходиться в робочому стані, змонтований на 100 % та готовий до роботи в видобувній південно-корінній лаві ВП Капітальна ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" .

02.10.2018 року в ході проведення обшуків на ВП Капітальна даний конвеєр оглянутий разом зі спеціалістом - головним механіком ДТЕК ш. Новодонецька (зафіксовано на відео носій та в протоколі обшуку). Згідно попереднього висновку спеціаліста встановлено, що конвеєр зібрано з частин різних виробників, деякі з них нові, частина після капітального або часткового ремонту, номери на вузлах та агрегатах не співпадають, або взагалі відсутні, що свідчить про те що даний конвеєр не є заводським виробом (як одна одиниця). Також в ході обшуку у складських приміщеннях ВП шахта Капітальна вилучено Книга ввоза участка ОПО ш-та Капитальная , яка підтверджує надходження комплектуючих для конвеєра від різних комерційних структур, ТОВ "ВІЗАРРЕМПРОМ" , ТОВ ХЗ , ТОВ Доненергоекспорт , ПП Покровський завод СПЕЦРЕМОНТ . Зазначений конвеєр змонтований у південно-корінній лаві ВП Капітальна з частково нових комплектуючих (рама, привід, частково рештаки) та б/у (приводи- гідромуфти, електродвигуни, редуктори) де і був змонтований працівниками ділянки МДО шахти (підтверджується допитами працівників та керівництва ділянки МДО). Вищезазначені приводи доставлено з аналогічного конвеєру з комерційної лави ТОВ Укрметгруп , та після невеликого внутрішнього ремонту, який проводився силами працівників шахти, встановленні на новий (бюджетний) конвеєр СП-326 (згідно вилученої документації нові приводи на ВП шахта Капітальна не надходили).

У кримінальному провадженні №42018050000000482 від 07.08.2018 виконані наступні слідчі та процесуальні дії: проведено обшуки за адресою розташування адміністративного приміщення ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" , ВП шахта Капітальна ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" , ТОВ "УКРМЕТ ГРУП" , ТОВ "ВІЗАРРЕМПРОМ" , адресами проживання посадових осіб вищевказаних підприємств. Під час обшуків віднайдено документацію, яка стала підставою для перерахування коштів ДП приватним підприємствам, зафіксовано стан поставленого обладнання, його описано (опечатано) та арештовано відповідно до рішення суду; Допитано понад 40 посадових осіб ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" (перший епізод), які підписували документи, та відповідали за виконання робіт по договорам із приватними підприємствами, які пояснили що вчиняли ці дії у зв`язку із отриманням вказівки від керівництва ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" (в т.ч. його структурного підрозділу - ВП шахта Капітальна ); Допитано посадових осіб казначейської служби, які пояснили за яких обставин відбувалось перерахування бюджетних коштів та надали копію документів, які стали підставою для проведення оплати бюджетних коштів ТОВ "ВІЗАРРЕМПРОМ" в сумі 39 056 700,00 грн. (оригінал видаткової накладної вилучено під час обшуків); Допитано понад 60 працівників ВП Шахта Капітальна ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" ; Оглянуто документи та речі, вилучені під час обшуків; Проведено слідчий експеримент у лаві К-5 (другий епізод) за участі представників ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" , який підтвердив, що обсяги робіт виконувались силами працівників ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" ; Проведено огляд конвеєру СП-326 за участі експертів та спеціалістів; Отримано ухвали суду про надання тимчасового доступу до комерційної таємниці з питань складу вузлів та агрегатів конвеєру СП-326 заводу-виробнику (у зв`язку із тим, що під час обшуку не було віднайдено документації щодо експлуатації конвеєру - інструкції, сертифікату якості, заводські формуляри, тощо) для цілей проведення експертизи та інші слідчі та процесуальні дії.

Відомості про вчинення кримінального правопорушення за № 42018050000000482 було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.08.2018 року, отже, строк досудового розслідування в цьому провадженні закінчується 07 травня 2020 року, однак, завершити досудове слідство до вказаного строку неможливо з причин особливої складності вказаного кримінального провадження.

На теперішній час у кримінальному провадженні необхідно ще провести такі слідчі та процесуальні дії:

Призначити та провести комплексну судову трасологічну та товарознавчу експертизу (для визначення суми завданих збитків внаслідок виконання договору щодо поставки ланцюгового конвеєру); Визначити посадових осіб, які підписували документи, якими завдано шкоду злочинної діяльності, в тому числі, шляхом проведення почеркознавчих експертиз; проведення судової експертизи з метою обрахування та встановлення завданих збитків ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" щодо видобутого вугілля на пласту К-5 силами працівників шахти Капітальна ; в разі наявності достатніх підстав, скласти повідомлення про підозру посадовим особам ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" та ТОВ ; зібрати матеріали, які характеризують особу підозрюваних; допитати підозрюваних; виконати інші слідчі, процесуальні дії, спрямовані на перевірки викладених підозрюваними особами відомостей; виконати з підозрюваними вимоги ст. 290, 291 КПК України.

Беручи до уваги той факт, що станом на теперішній час існує необхідність у проведенні низки слідчих дій для прийняття рішення у даному кримінальному провадженні, виникла необхідність у продовженні строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018050000000482 від 07.08.2018 року на дванадцять місяців. Вказаний строк є необхідним для завершення проведення слідчих дій та вирішення питання щодо наявності підставі для повідомлення про підозру.

Обставинами, що перешкоджали проведенню вказаних слідчих та процесуальних дій раніше, є велика кількість запитів, несвоєчасне отримання відповідей на них та великий масив інформації, що підлягав аналізу, призначення та проведення експертиз, велика завантаженість експертних установ, та як наслідок - великі строки виконання експертиз, перебування матеріалів в інших органах досудового розслідування.

У судовому засіданні прокурори підтримали доводи клопотання та просили його задовольнити.

Вислухавши думку прокурорів, дослідивши матеріали провадження, слідчий суддя приходить до наступного.

Статтею 219 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:

1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку;

2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості;

3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 295-1 КПК України визначений порядок продовження строку досудового розслідування слідчим суддею, зокрема, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

З досліджених матеріалів кримінального провадження вбачається, що в провадженні слідчого управління ГУНП в Донецькій області перебуває кримінальне провадження № 42018050000000482 від 07.08.2018 року , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018050000000482 від 07.08.2018 року закінчується 07.05.2020 року.

У ході досудового розслідування необхідно виконати наступніслідчі дії, а саме: призначити та провести комплексну судову трасологічну та товарознавчу експертизу (для визначення суми завданих збитків внаслідок виконання договору щодо поставки ланцюгового конвеєру); визначити посадових осіб, які підписували документи, якими завдано шкоду злочинної діяльності, в тому числі, шляхом проведення почеркознавчих експертиз; проведення судової експертизи з метою обрахування та встановлення завданих збитків ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" щодо видобутого вугілля на пласту К-5 силами працівників шахти Капітальна ; в разі наявності достатніх підстав, скласти повідомлення про підозру посадовим особам ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" та ТОВ ; зібрати матеріали, які характеризують особу підозрюваних; допитати підозрюваних; виконати інші слідчі, процесуальні дії, спрямовані на перевірки викладених підозрюваними особами відомостей; виконати з підозрюваними вимоги ст. 290, 291 КПК України.

Згідно ч. 4 ст. 294 КПК України строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.

Вирішуючи питання щодо продовження строку досудового розслідування, слідчий суддя оцінює долучені до клопотання матеріали з точки зору доведеності ними обставин, визначених ч. 2 ст. 295-1 КПК, а також достатніх підстав вважати, що мала місце подія кримінального правопорушення та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.

Наданими стороною обвинувачення матеріалами достатньою мірою підтверджується, що подія кримінального правопорушення мала місце.

Також слідчим доведена необхідність надання додаткового строку з метою отримання доказів, що свідчать про обставини вчинення вказаного кримінального правопорушення та можуть бути використані під час судового розгляду, зокрема, призначити та провести комплексну судову трасологічну та товарознавчу експертизу (для визначення суми завданих збитків внаслідок виконання договору щодо поставки ланцюгового конвеєру); визначити посадових осіб, які підписували документи, якими завдано шкоду злочинної діяльності, в тому числі, шляхом проведення почеркознавчих експертиз; проведення судової експертизи з метою обрахування та встановлення завданих збитків ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" щодо видобутого вугілля на пласту К-5 силами працівників шахти Капітальна ; в разі наявності достатніх підстав, скласти повідомлення про підозру посадовим особам ДП "МИРНОГРАДВУГІЛЛЯ" та ТОВ ; зібрати матеріали, які характеризують особу підозрюваних; допитати підозрюваних; виконати інші слідчі, процесуальні дії, спрямовані на перевірки викладених підозрюваними особами відомостей; виконати з підозрюваними вимоги ст. 290, 291 КПК України.

Відповідно до ст. 12 КК України злочин, передбачений ч. 1 ст. 191 КК України є тяжким злочином .

В судовому засіданні доведено обґрунтованість заявленого клопотання та судом не встановлена його протиправність.

Отже, враховуючи зазначені норми закону, а також те, що строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні спливає 07.05.2020 року, проте закінчити досудове розслідування у вказаний строк за об`єктивних причин не можливе, приймаючи до уваги доведення слідчим обставин, що обумовлюють необхідність продовження строку досудового розслідування, виходячи з завдань кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, а строк досудового розслідування продовженню до дванадцяти місяців. При цьому, слідчим суддею також враховано складність справи та визначення у клопотанні найкоротшого строку, достатнього для потреб досудового розслідування.

Керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1, 369, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання прокурора третього відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань прокуратури Донецької області Самойленко І.А., заявлене у межах кримінального провадження № 42018050000000482, внесеного 07.08.2018 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, про продовження строку досудового розслідування задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42018050000000482 від 07.08.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України, строком на 12 (дванадцять) місяців, тобто до 07.05.2021 року.

Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого та прокурора у кримінальному провадженні.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя А.О. Чернобай

Дата ухвалення рішення 05.05.2020
Зареєстровано 08.05.2020
Оприлюднено 08.05.2020

Судовий реєстр по справі 234/15128/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 05.05.2020 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 28.03.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 19.02.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.01.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.01.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.01.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 10.01.2019 Донецький апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 10.01.2019 Донецький апеляційний суд Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону