Справа № 460/1919/19
Провадження №2/944/483/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
29.04.2020 рокум.Яворів
Яворівський районний суд Львівської області
в складі: головуючого судді Карпин І.М.,
за участю секретаря судових засідань Мельник Є.Є.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Яворів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Свидницької сільської ради Яворівського району Львівської області про визнання власності в порядку спадкування,
в с т а н о в и в:
16.04.2019 позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Свидницької сільської ради Яворівського району Львівської області про визнання власності в порядку спадкування.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мама ОСОБА_2 , після смерті якої залишилось спадкове майно - житловий будинок АДРЕСА_1 . Ще за життя ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 склала заповіт, згідно якого усе належне майно заповіла їй. На даний час вона бажає оформити право власності на успадкований житловий будинок після смерті матері, однак це унеможливлюється відсутністю свідоцтва про право власності на даний будинок, тому просила у судовому порядку визнати її власником будинку АДРЕСА_1 .
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явилася, однак подала заяву про розгляд справи у її відсутності, позов підтримує в повному обсязі, просить позов задовольнити.
Відповідач - Свидницька сільська рада Яворівського району Львівської області, подала заяву, в якій просить розгляд справи проводити у відсутності представника сільської ради, щодо задоволення позовних вимог ОСОБА_1 сільська рада не заперечує.
Згідно з ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється .
Дослідивши письмові докази наявні в матеріалах справи, суд приходить до висновку про підставність задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що житловий будинок АДРЕСА_1 , побудований у 1965 році, числиться за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Право власності на житловий будинок належним чином не оформлено, проте даний будинок відповідає технічним вимогам, що підтверджується технічним паспортом, який виготовлено 12.12.2018.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла, що стверджується свідоцтвом про смерть, виданим 06.05.2001 Свидницькою сільською радою Яворівського району Львівської області.
Також судом встановлено, що ОСОБА_2 склала заповіт, за яким на випадок своєї смерті усе своє майно заповіла дочці ОСОБА_3 . Даний заповіт посвідчено секретарем Свидницької сільської ради Яворівського району Львівської області Твердохлібом М.С. та зареєстровано в реєстрі за №44. Даний заповіт не змінювався і не відмінявся.
Крім цього судом встановлено, що спадкоємець майна ОСОБА_2 - ОСОБА_3 вдруге уклала шлюб з ОСОБА_4 та після укладення шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_5 .
Відповідно до ст.ст.524, 534 ЦК України (1963 року) спадкоємство здійснюється за законом або заповітом. Кожний громадянин може залишити за заповітом усе своє майно або частину його одній або кільком особам, як тим, що входять, так і тим, що не входять до кола спадкоємців за законом, а також державі або окремим державним, кооперативним та іншим громадським організаціям.
Згідно з вимогами ст.ст.548, 549 ЦК України (1963 року) для прийняття спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. При цьому не допускається прийняття спадщини під умовою або з застереженням. Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном, або він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.
А відповідно до ст.529 ЦК України (1963 року) при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є, в рівних частках, діти (у тому числі усиновлені), дружина і батьки (усиновителі) померлого. До числа спадкоємців першої черги належить також дитина померлого , яка народилася після його смерті.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 прийняла спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2 у вигляді земельної частки (паю) розміром 1.85 га, що знаходиться в с.Свидниця Яворівського району Львівської області, що стверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом від 12.11.2002.
З листа завідувача Яворівської Державної нотаріальної контори Вахули О.В. №233/02-14 від 19.03.2019 вбачається, що ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про на спадщину за заповітом на житловий будинок АДРЕСА_1 , який належав ОСОБА_2 , у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на такий.
Позивач у справі ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем за заповітом майна померлої ОСОБА_2 , спадкоємців, які б мали право на обов`язкову частку у спадщині ОСОБА_2 , судом не встановлено. Враховуючи те, що відсутність правовстановлюючих документів на житловий будинок унеможливлює позивачу належне оформлення спадкових прав, суд вважає, що за ОСОБА_1 слід визнати право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті матері.
На підставі викладеного, керуючись 12, 13, 81, 223, 263, 265 ЦК України, суд
у х в а л и в:
позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом після смерті матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Львівського апеляційного суду чи через Яворівський районний суд Львівської області. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Відповідно до п.3 Розділу ХІІ Прикінцеві положення Цивільного процесуального кодексу України редакції Закону України від 30.03.2020 № 540-ІХ, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строк подання апеляційної скарги на рішення суду продовжується на строк дії такого карантину.
Повний текст рішення складено 29.04.2020.
Позивач: ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_4
місце проживання:
АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 .
Відповідач: Свидницька сільська рада
Яворівського району Львівської області
місце знаходження:
с.Свидниця Яворівського району Львівської області
ЄДРПОУ 04373146.
Суддя І.М.Карпин
Суд | Яворівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2020 |
Оприлюднено | 08.05.2020 |
Номер документу | 89119818 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Яворівський районний суд Львівської області
Карпин І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні