Справа № 684/186/20
Провадження № 2/684/79/2020
УХВАЛА
06 травня 2020 року смт. Стара Синява
Суддя Старосинявського районного суду Хмельницької області Галиш І.Б., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Сільськогосподарського кооперативу Воля с. Цимбалівка Старосинявського району Хмельницької області про визнання права власності на спадкове майно, -
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд із позовною заявою до Сільськогосподарського кооперативу Воля с. Цимбалівка Старосинявського району Хмельницької області про визнання права власності на спадкове майно - майновий пай.
Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Позовна заява щодо змісту та форми повинна відповідати вимогам ст.175 ЦПК України та містити дані, передбачені ч.3 вказаної статті, а також до неї додаються документи, визначені ст.177 ЦПК України.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст.175,177 ЦПК України.
Відповідно до пунктів 3, 4, 5 частини 3 статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, згідно з п. 7 постанови Пленуму Верховного Суду України №2 від 12.06.2009 року "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції" у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги та викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а й мають бути зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Всупереч вказаних вимог закону, позивачем не чітко викладені обставин на обґрунтування своїх вимог та не зазначено доказів, на підтвердження викладеного. Зокрема, позивачем не вказано в чому саме полягає порушення, невизнання чи оспорювання прав позивача відповідачем по справі, яким діями чи бездіяльністю відповідача Сільськогосподарського кооперативу Воля порушено права чи законні інтереси позивача, якими доказами це підтверджується.
Одночасно, суд зауважує, що відповідачами у справах про визнання права власності в порядку спадкування є спадкоємці, які прийняли спадщину, а за відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Закон покладає обов`язок на позивача подати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (ч.2 ст.83, ч.5 ст.177 ЦПК України).
Крім цього, позивачем до позовної заяви надані письмові докази у копіях, частина яких не засвідчена належним чином із зазначенням дати такого засвідчення, а частина додатків надана лише у одному примірнику, без надання копій.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону, позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу строк для усунення вищезазначених недоліків.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 4, 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до сільськогосподарського кооперативу Воля с. Цимбалівка Старосинявського району Хмельницької області про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху і надати позивачу строк до десяти днів з дня вручення ухвали суду, для усунення недоліків.
У силу пункту 3 Прикінцевих положень Цивільного процесуального кодексу, на час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені ст. 185 (строки на залишення позовної заяви без руху) продовжуються на строк дії такого карантину.
У випадку виконання позивачем вищевказаних вимог ухвали у визначений термін, позовна заява буде вважатись поданою у день первісного подання її до суду. Інакше заява вважається неподаною та повертається позивачу.
Суддя Галиш І.Б.
Суд | Старосинявський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2020 |
Оприлюднено | 08.05.2020 |
Номер документу | 89120916 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Старосинявський районний суд Хмельницької області
Галиш І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні