Придніпровський районний суд м.Черкаси
Номер провадження 1-кс/711/1088/20
Справа № 711/3158/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2020 року м. Черкаси
Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 ,
при секретарі судових засідань ОСОБА_2 ,
слідчого - ОСОБА_3
розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотання заступника начальника відділу СУ ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , що внесене у кримінальному провадженні №12020250270000081 від 22.02.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України про надання дозволу на проведення обшуку, -
В С Т А Н О В И В:
Заступник начальника відділу СУ ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, погодженим прокурором Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , що внесене у кримінальному провадженні №12020250270000081 від 22.02.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України про надання дозволу на проведення обшуку, мотивуючи тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що в ході перевірки відомостей, викладених у зверненні ГО «ОГП «Барс 2011» ОСОБА_5 щодо неправомірних дій посадових осіб суб`єктів господарювання, а саме ПП «Інститут з питань іхтіології» за фактом незаконного зайняття рибним промислом на території Кременчуцького водосховища, встановлена незаконна діяльність групи осіб з числа представників суб`єктів господарювання та фізичних осіб, які причетні до незаконного рибного промислу на території Кременчуцького водосховища в період офіційної дії нерестової заборони, а також з перевищенням квот на добування водних біоресурсів, приховуючи в обліковій документації фактичні обсяги та види виловленої риби, чим завдають державному бюджету України значних збитків.
Так, за результатами проведення відповідних негласних слідчих (розшукових) дій у даному кримінальному провадженні встановлено, що до організації злочинної групи з метою незаконного рибного промислу та з метою особистого збагачення незаконним шляхом може бути причетним засновник та директор ПП «Інститут з питань іхтіології» ОСОБА_6 , який діючи умисно, з метою особистого збагачення, вступив в злочинну змову із рядом фізичних осіб та суб`єктів господарювання, а саме ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 і використовуючи основні та оборотні засоби ПП «Інститут з питань іхтіології», який має квоти на промислове рибальство в межах Кременчуцького водосховища, умисно порушуючи встановлену заборону на вилов риби в період нересту, протягом квітня 2020 року організував незаконний вилов риби, шляхом використання заборонених знарядь лову (сіток) з метою її подальшого збуту суб`єктам господарювання, які займаються рибопереробною діяльністю.
Основним суб`єктом господарювання, яке займається скупкою незаконно виловленої організованою ОСОБА_6 групою риби - є ТОВ «Комбінат-Черкаси» та ПрАТ «ім. Шевченка», представником якого є ОСОБА_9 .
Безпосередньо виконавцями злочинних дій по незаконному вилову риби у групі, організованою ОСОБА_6 є ОСОБА_7 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , які безпосередньо займаються виловом риби за допомогою сіток в промислових об`ємах (приблизно до однієї тони за одну ніч), при цьому місцем виходу на воду та місцем заготівлі незаконно виловленої риби є територія земельної ділянки без адреси кадастровий номер 7124984500010010129, віднесеної до земельного водного фонду та призначеної для ведення водного господарства (розміщення рибоприймального пункту), розташованої в межах Леськівської сільської ради Черкаської області, яка, відповідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, належить Черкаській районній державній адміністрації та передана в оренду ПП «Інститут з питань іхтіології» і на якій розташовані рибозаготівельні склади.
В подальшому, безпосередньо ОСОБА_6 організовує збут незаконно виловленої риби (різні види лящ, плітка, судак, щука, короп, карась тощо), яка складується та приводиться до стану заморозки на рибозаготівельних складах в с. Леськи суб`єктам господарювання за готівковий розрахунок.
В ході проведених негласних слідчих (розшукових) дій задокументовано, що основним покупцем незаконно виловленої риби є представник ТОВ «Комбінат-Черкаси» та ПрАТ «ім. Шевченка» ОСОБА_9 . В своїй діяльності вказані суб`єкти господарювання використовують складські приміщення, на які завозиться та зберігається до моменту реалізації (переробки) риба, закуплена у ОСОБА_6 . Такі складські приміщення знаходяться за адресами: Черкаський район с. Леськи, вул. Рибальська, 1, яке згідно рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 37602852 від 17.10.2017 на праві приватної власності належить ТОВ «Комбінат-Черкаси» код ЄДРПОУ: 37551531, Черкаський район с. Леськи, вул. Нижня, 2г, яке згідно рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 29830175 від 21.05.2016 на праві приватної власності належить ПРАТ «ім. Шевченка» код ЄДРПОУ: 02800182, Черкаський район, с. Червона Слобода, вул. Чкалова, 14, яке згідно свідоцтва про право власності САВ № 162072 від 15.08.2007 на праві приватної власності належить ПРАТ «ім. Шевченка» код ЄДРПОУ: 02800182.
Крім того згідно листа Черкаського рибоохоронного патруля, щодо розміщень рибоприймальних пунктів встановлено, що ТОВ «Комбінат-Черкаси» та ПП «Інститут з питань іхтіології» розміщують свої рибоприймальні пункти за адресою: м. Черкаси, вул. Портова, 5, вказане приміщення згідно свідоцтва про право власності НОМЕР_1 від 11.05.2006 на праві приватної власності належить ПРАТ «Черкасирибгосп» код ЄДРПОУ: 00476814.
Так, Правилами промислового рибальства в рибогосподарських водних об`єктах України, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України N 33 від 18.03.1999 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.05.1999 за N 326/3619, зокрема передбачено:
Відповідно п.11.1.3.у Кременчуцькомуводосховищі ззатоками забороняєтьсяпромисел з 1 квітня до 10 червня, а на ділянці в межах від острова Красний (38 буй) вгору рікою до 62 буя завширшки 1 км по руслу Дніпра - від початку льодоставу (але не пізніше 1 грудня) і до кінця весняної заборони.
Для отримання доказів причетності вказаних вище осіб до організації та діяльності злочинної групи по незаконному вилову риби в Кременчуцькому водосховищі в період нерестової заборони забороненими знаряддями лову є необхідність в проведенні обшуку в нежитлових приміщеннях, за місцем здійснення своєї господарської діяльності ПРАТ «ім. Шевченка», за адресою: Черкаський район, с. Червона Слобода, вул. Чкалова, 14.
На даний час є достатні підстави вважати, що там можуть знаходиться документи та речі, які свідчать про здійснення організованою ОСОБА_6 групою незаконної діяльності по промисловому вилову риби в період дії нерестової заборони, шляхом використання заборонених знарядь лову (сіток), а також облікові документи, в тому числі і «чорнові» записи щодо обліку незаконно виловленої риби та її подальшого руху; грошові кошти отримані від вказаної злочинної діяльності, тому слідчий звернувся до суду з даним клопотанням.
В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Заслухавши слідчого, вивчивши матеріали надані слідчим, слідчий суддя вважає, що клопотання про обшук на даний час не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до положень ст. 235 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Cудове рішення про обшук має бути мотивованим (ст. 13 КПК).
Частиною п`ятою статті 234 КПК України встановлено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
Право на недоторканість житла чи іншого володіння особи, є одним із гарантованих основоположних прав у демократичній державі, що підтверджено Конституцією України (стаття 30) та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод (стаття 8).
З метою належного дотримання вимог, закріплених у Конвенції, під час розгляду клопотань про обшук необхідно враховувати позиції Європейського суду з прав людини, сформульовані ним у рішеннях «Ратушна проти України», «Поліщук проти України», «Васильчук проти України», «Головань проти України», «Смирнов проти Росії».
В пункті 75 рішення ЄСПЛ у справі «Ратушна проти України» вказано, що для санкціонування проведення обшуку житла чи іншої власності закон вимагає, аби суди України були переконані у наявності достатніх підстав вважати, що речі, які розшукуються, можуть бути знайдені там.
Крім того відповідно до п.8 ч.3 ст. 234 КПК України, - клопотання слідчого про проведення обшуку повинно містити обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
За таких обставин слідчий суддя приходить до висновку, що на даний час слідчим не доведена наявність правових підстав для проведення обшуку в нежитлових приміщеннях, за місцем здійснення своєї господарської діяльності ПРАТ «ім. Шевченка», за адресою: Черкаський район, с. Червона Слобода, вул. Чкалова, 14, тому в задоволенні клопотання слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3, 110, 234 - 236, 309 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання заступника начальника відділу СУ ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , що внесене у кримінальному провадженні №12020250270000081 від 22.02.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України про надання дозволу на проведення обшуку в нежитлових приміщеннях, за місцем здійснення своєї господарської діяльності ПРАТ «ім. Шевченка», за адресою: Черкаський район, с. Червона Слобода, вул. Чкалова, 14 - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено та проголошено 06.05.2020 року о 15.10 год.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Придніпровський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2020 |
Оприлюднено | 07.02.2023 |
Номер документу | 89127827 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Придніпровський районний суд м.Черкас
Михальченко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні