УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" квітня 2020 р. м. Житомир Справа № 906/31/20
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Маріщенко Л.О.
секретар судового засідання: Малярчук Р.А.
за участю представників сторін:
від позивача: Ковальчук А.В. - ордер серія ЖТ № 059025 від 21.03.2019.
від відповідача -1: Наумчук С.В.
від відповідача -2 : ОСОБА_1 -паспорт серія НОМЕР_1 від 15.01.2000
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк"
до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Шин-Полісся"
2. ОСОБА_1
про стягнення 128 512,66 грн
АТ Комерційний банк "Приватбанк" звернувся до господарського суду з позовом про стягнення солідарно з ТОВ "Світ Шин-Полісся" та ОСОБА_1 128 512,66 грн, з яких 127 397,93 грн заборгованість за кредитом, 0,02 грн заборгованість по процентам за користування кредитом, 1114,71 грн пеня за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ТОВ "Світ Шин-Полісся" в порушення умов кредитного договору не повернув кредитні кошти, в результаті чого утворилась заборгованість, яку позивач просить стягнути солідарно з ТОВ "Світ Шин-Полісся" та ОСОБА_1 , який виступає поручителем за виконання зобов`язань відповідача-1 згідно укладеного договору поруки № POR1443683744007 від 01.10.2015.
Ухвалою суду від 27.01.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі 906/31/20 за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначити на "27" лютого 2020 р. о 10:00.
В судовому засіданні, яке відбулося 27.02.2020 відповідач-2 позовні вимоги визнав.
Ухвалою суду від 27.02.2020 закрито підготовче провадження та призначено справу №906/31/20 до судового розгляду по суті.
В судовому засіданні було ухвалено продовжити строк розгляду справи по суті.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі.
Представники відповідачів позов визнали.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, проаналізувавши наявні у справі докази у сукупності та давши їм відповідну правову оцінку, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
10.10.2013 ТОВ "Світ Шин-Полісся" (відповідач-1) було підписано заяву про відкриття поточного рахунку .
Згідно вказаної заяви відповідач-1 приєднався до "Умов та правил надання банківських послуг", що розміщені на сайті www.pb.ua, які разом із заявою складають договір банківського обслуговування №б/н від 10.10.2013 та взяв на себе зобов`язання виконувати умови договору.
Відповідно до договору відповідачу-1 було встановлено кредитний ліміт на поточний рахунок НОМЕР_3 в електронному вигляді через встановлені засоби електронного зв`язку Банку і Клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, Відповідно до договору відповідачу-1 було встановлено кредитний ліміт на поточний рахунок НОМЕР_3 в електронному вигляді через встановлені засоби електронного зв`язку Банку і Клієнта (системи клієнт-банк, Інтернет клієнт банк, - повідомлення або інших), що визначено і врегульовано "Умовами та правилами надання банківських послуг". - повідомлення або інших), що визначено і врегульовано "Умовами та правилами надання банківських послуг".
03.12.2019 року позивачем сформовано довідку про розміри встановлених лімітів клієнту ТОВ "Світ Шин-Полісся" по рахунку № НОМЕР_3 в гривні: з 11.10.2013 року по 22.03.2019 року в сумах від 10 000,00 грн. до 210 000,00 грн.
Позивачем надано виписку по рахунку № НОМЕР_3 (відкритий відповідачу 1 згідно із описаною вище заявою) за період 14.06.2019 - 03.12.2019, з якої вбачається обіг коштів по відповідному рахунку та у вказаний період та здійснено винесення кредиту в сумі 127 397,93 грн. на прострочку згідно з договором банківського обслуговування.
Із матеріалів справи також вбачається, що 01.10.2015 року між ОСОБА_1 (відповідач-2) та позивачем укладено договір поруки № POR1443683744007, предметом якого є надання поруки поручителем перед кредитором за виконання Товариством з обмеженою відповідальністю "Світ Шин-Полісся" зобов`язань за угодами-приєднаннями до розділу 3.2.1 Кредитний ліміт Умов та правил надання банківських послуг (далі Угода 1) по сплаті процентної ставки за користування кредитом (за період користування кредитом згідно з п. 3.2.1.4.1.2 Угоди 1 - 33% річних, за період користування кредитом згідно з п. 3.2.1.4.1.3 Угоди 1 - 66% річних, комісійної винагороди згідно з п. 3.2.1.1.17 Угоди 1 в розмірі 3% від суми перерахувань, винагороди за використання ліміту відповідно до п. 3.2.1.4.4 Угоди 1 першого числа кожного місяця у розмірі 0,9% від суми максимального сальдо кредиту, що існувало на кінець банківського дня за попередній місяць, кредиту в розмірі 75 000,00 грн. та до розділу 3.2.2 Кредит за послугою Гарантовані платежі Умов та правил надання банківських послуг (далі Угода 2) по сплаті процентної ставки за користування кредитом за період користування кредитом згідно з п. 3.2.2.2 Угоди 2 - 36 % річних, за період користування кредитом у разі прострочення згідно п. 3.2.2.2 Угоди 2 - 56% річних, винагород, штрафів, пені та інші платежі, відшкодовувати збитки у відповідності, порядку та строки, зазначені в Угоді 2, кредиту в розмірі 75 000,00 грн.
Якщо під час виконання Угоди 1, Угоди 2 зобов`язання боржника, що забезпечені цим договором, збільшуються, внаслідок чого збільшується обсяг відповідальності поручителя, поручитель при укладенні цього договору дає свою згоду на збільшення зобов`язань за Угодами в розмірі таких збільшень. Додаткових узгоджень про такі збільшення з поручителем не потрібні.
Відповідно до п. 1.2 договору поручитель відповідає перед кредитором за виконання зобов`язань за Угодою 1 та Угодою 2 в тому ж розмірі, що і боржник, включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, винагород, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків.
Згідно з п. 4.1 договору поруки порука припиняється через 15 років після укладення цього договору.
Договір поруки підписаний відповідачем 2 особисто та (ПІБ прописом та підпис) та представником банку .
Пункт 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України передбачає, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (ч.1 ст.626 ЦК України).
Статтею ст.628 ЦК України визначено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Сторони мають право укласти договір, в якому містяться елементи різних договорів (змішаний договір). До відносин сторін у змішаному договорі застосовуються у відповідних частинах положення актів цивільного законодавства про договори, елементи яких містяться у змішаному договорі, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті змішаного договору.
Договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору (ч.1 ст.634 ЦК України).
Договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом. Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася (ч. ч. 1, 2 ст. 639 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ст. 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.
Відповідно до ч. 1 ст. 640 ЦК України договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції.
Відповідно до ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю законом або іншими актами цивільного законодавства.
Як встановлено вище, 10.10.2013 року відповідач 1 в особі директора підписав заяву про відкриття та заяву про приєднання до "Умов та правил надання банківських послуг".
Як вбачається зі змісту заявки, підписавши цю заяву, клієнт погоджується з Умовами та правилами надання банківських послуг, Тарифами Банку, у тому числі з Умовами та Правилами обслуговування за розрахунковими картками, що розміщені на сайті банку www.pb.ua які разом з даною заявою складають договір банківського обслуговування. Цим підписом клієнт приєднується і зобов`язується виконувати умови, викладені в Умовах та правилах надання банківських послуг, тарифах Приватбанку - договорі банківського обслуговування в цілому. Відносини між банком і клієнтом можуть вирішуватись як шляхом підписання окремих договорів та додаткових угод, заяв, актів, платіжних та інших документів. У вказаній заяві ТОВ "Світ Шин-Полісся" надало згоду на ведення документального обігу з банком як шляхом власноручного підписання, так і шляхом накладення електронного цифрового підпису.
Відповідно до 3.18.1.16. Умов - при укладанні договорів і угод, чи вчиненні інших дій, що свідчать про приєднання Клієнта до Умов і правил надання банківських послуг (або у формі Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк / інтернет клієнт- банк, або у формі обміну паперовій або електронній інформацією, або в будь-якій іншій формі), Банк і Клієнт допускають використання підписів Клієнта у вигляді електронно - цифрового підпису та / або підтвердження через пароль, спрямований Банком через верифікований номер телефону, який належить уповноваженій особі Клієнта з правом "першого" підпису. Підписання договорів і угод таким чином прирівнюється до укладання договорів та угод у письмовій формі.
Відповідно до п. 3.18.1.1. Умов - кредитний ліміт на поточний рахунок надається на поповнення оборотних коштів та здійснення поточних платежів Клієнта, в межах кредитного ліміту. Про розмір ліміту Банк повідомляє Клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв`язку Банка та Клієнта.
Відповідно до п. 3.18.1.3 Умов - кредит надається в обмін на зобов`язання Клієнта щодо його повернення, сплаті процентів та винагороди.
Відповідно до 3.18.1.8. Умов - Проведення платежів Клієнта у порядку обслуговування кредитного ліміту, проводиться Банком протягом одного року з моменту підписання угоди про приєднання Клієнта до Умов і правил надання банківських послуг (або у формі Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк / інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовій або електронній інформацією, або в будь-якій іншій формі - Угода ).
Відповідно до п. 3.18.1.6. Умов зазначає, що Ліміт може бути змінений Банком в односторонньому порядку, передбаченому Умовами і правилами надання банківських послуг, у разі зниження надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів-, передбачених внутрішніми нормативними документами Банку. Підписавши Угоду, Клієнт висловлює свою згоду на те, що зміна Ліміту проводиться Банком в односторонньому порядку шляхом повідомлення Клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановленні засоби електронного зв`язку Банку і Клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, sms - повідомлення або інших).
Свої зобов`язання за договором Позивач виконав в повному обсязі, надавши Відповідачу-1 кредитний ліміт (довідка додається).
Долучені позивачем до матеріалів справи виписки по рахунках відповідача 1 є первинними документами, а відповідно приймаються судом як належні і допустимі докази.
Відповідач 1 в судове засідання проти позовних вимог не заперечує, доказів добровільного повернення отриманих кредитних коштів суду не надав.
За даних обставин, зважаючи на доведений матеріалами справи факт користування ТОВ "Світ Шин-Полісся" наданими Банком в межах кредитного ліміту грошовими коштами, наявності заборгованості в сумі 127 397,93 грн, суд прийшов до висновку, що позов в даній частині є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення.
Відповідно до розділу Умов 3.18.4. яким затверджений порядок розрахунків, за користування кредитом в період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку Клієнта при закритті банківського дня Клієнт виплачує проценти, виходячи з процентної ставки, розмір якої залежить від строку користування кредитом (диференційована процентна ставка). Порядок розрахунку відсотків:
За період користування кредитом з моменту виникнення дебетового сальдо до дати обнулення дебетовою сальдо в одну з дат з наступного 20-го до 25-го числа місяця (далі - "період, в який дебетове сальдо підлягає обнуленню"), розрахунок відсотків здійснюється за процентною ставкою у розмірі 0% річних від суми залишку непогашеної заборгованості (п. 3.18.4.1.1 Умов).
При не обнуленні дебетового сальдо в одну з дат періоду, в якому дебетове сальдо підлягає обнуленню, протягом 90 днів з останньої дати періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, клієнт сплачує банку за користування кредитом відсотки в розмірі 24% річних, починаючи з останньої дати, в яку дебетове сальдо підлягало обнуленню (п. 3.18.4.1.2 Умов).
У разі непогашення кредиту впродовж 90 днів з дати закінчення періоду, в який дебетове сальдо підлягало обнуленню, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду, в який дебетове сальдо підлягало обнуленню, кредит вважається простроченим, а грошові зобов`язання клієнта з погашення заборгованості вважаються порушеними. При порушенні клієнтом будь-якого з грошових зобов`язань клієнт сплачує банку відсотки за користування кредитом у розмірі 48% річних від суми залишку непогашеної заборгованості (п. 3.18.4.1.3. Умов).
Розрахунок відсотків за користування кредитом проводиться щодня, починаючи з моменту утворення на поточному рахунку дебетового сальдо при закритті банківського дня, за кількість днів користування кредитними коштами, виходячи з 360 днів у році. Розрахунок відсотків проводиться до повного погашення заборгованості за кредитом, на суму залишку заборгованості за кредитом. День повернення кредиту в часовий інтервал нарахування відсотків не включається. Нарахування відсотків здійснюється в дату сплати.
Пунктом 3.18.4.4.Умов визначено розмір винагороди за використання ліміту, яку позичальник сплачує Банку 1-го числа кожного місяця.
При несплаті винагороди, відсотків у відповідні їм дати сплати, вони вважаються простроченими.
Відповідно до п, 3.18.2.3.4. Умов - Банк має право при порушенні Клієнтом будь-якого із зобов`язань, передбаченого Умовами, змінити умови кредитування - вимагати від Клієнта дострокового повернення кредиту, сплати відсотків за його користування, виконання інших зобов`язань за кредитом в повному обсязі.
Позивачем нараховано 0,02 грн заборгованості по процентах за користування кредитом.
Перевіривши наданий позивачем розрахунок, суд вважає його правомірним і сума, заявлена до стягнення, є такою, що підлягає задоволенню.
Щодо суми заявленої до стягнення пені, у сумі 1 114,71, суд зазначає, що право позивача на її нарахування передбачене п. 3.18.5.1 Умов.
Пеня, за визначенням частини третьої статті 549 ЦК України, - це вид неустойки, що забезпечує виконання грошового зобов`язання і обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожний день прострочення виконання.
Так, відповідно до Умов при порушенні клієнтом будь-якого із зобов`язань по сплаті відсотків за користування кредитом, передбачених п.п. 3.18.2.2.2, 3.18.4.1, 3.18.4.2, 3.18.4.3 термінів повернення кредиту, передбачених п.п. 3.18.1.8, 3.18.2.2.3, 3.18.2.3.4, винагороди, передбаченого п.п. 3.18.2.2., 3.18.4.4, 3.18.4.5, 3.18.4.6, клієнт сплачує банку за кожний випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня, (у % річних) від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу. Умовами також передбачено, що нарахування неустойки за кожний випадок порушення зобов`язань, передбаченої п. 3.18.5.1., 3.18.5.2., 3.18.5.3, здійснюється протягом 3 (трьох) років з дня, коли відповідне зобов`язання мало бути виконано клієнтом (п. 3.18.5.4). Відповідно, сторонами змінено період нарахування пені, визначений ч. 6 ст. 232 ГК України, а саме збільшено такий період з шести місяців до трьох років.
Відтак, 1 1114,71 грн пені за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором є обґрунтованою сумою, та такою, що підлягає задоволенню.
Щодо позовної вимоги про солідарне стягнення з клієнта та поручителя заборгованості, суд зазначає таке.
Виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком (ст. 546 ЦК України).
Відповідно до ст. 553 ЦК України за договором поруки поручитель зобов`язується перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником.
У разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки (ст. 554 ЦК України).
У разі солідарного обов`язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов`язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо (ч. 1 ст. 543 ЦК України).
До поручителя, який виконав зобов`язання, забезпечене порукою, переходять усі права кредитора у цьому зобов`язанні, у тому числі й ті, що забезпечували його виконання (ст. 556 ЦК України).
Зі змісту зазначених норм випливає, що договір поруки не покладає на боржника якогось нового обов`язку, крім того, який він вже має перед кредитором по основному зобов`язанню, а лише створює ймовірність переходу прав та обов`язків останнього до поручителя у разі виконання ним зобов`язання, забезпеченого порукою.
Аналіз наведених норм, у їх взаємозв`язку свідчить, що порукою може бути забезпечене лише існуюче на момент укладення договору поруки основне зобов`язання, виконання якого і буде забезпечене в подальшому, укладеним договором поруки.
Беручи до уваги наведені вище висновки суду щодо обґрунтованості позовних вимог Банку до ТОВ "Світ Шин-Полісся" в частині заявленої до стягнення заборгованості по кредиту, відсоткам та пені, враховуючи умови договору поруки, правомірними на думку суду, є і вимоги про солідарне стягнення вказаної суми з поручителя ОСОБА_1 (відповідача 2).
Згідно зі ст.73 Господарського процесуального Кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст.74 Господарського процесуального Кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Приписами ст. 79 Господарського процесуального Кодексу України передбачено, що наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.
Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до п. 1 ст. 86 Господарського процесуального Кодексу України, Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Враховуючи досліджені та встановлені вище обставини справи в їх сукупності, перевіривши обставини, зазначені в позовній заяві, а також враховуючи відсутність заперечень відповідачів та визнання ними позову, суд доходить висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог. Відтак, позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідачів. Водночас, суд враховує позицію Пленуму Вищого господарського суду України, наведену у п.4.1 постанови 21.02.2013 року № 7 Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України , а саме, якщо позов майнового характеру задоволено солідарно за рахунок двох і більше відповідачів, то судові витрати також розподіляються між відповідачами порівну, солідарне стягнення суми судових витрат законом не передбачено.
Оскільки відповідач 2 визнав позов до початку розгляду справи по суті, то відповідно до ч. 1 ст. 130 ГПК України, суд вважає за необхідне повернути позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, від розміру розподіленого між відповідачами та покладеного на відповідача2, тобто 25% від загального розміру сплаченого позивачем при поданні позову.
Керуючись статтями 123, 129, 130 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Шин-Полісся" (10029, Житомирська область, м. Житомир, проспект Незалежності, буд. 55, код ЄДРПОУ 38908840) та з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 ) на користь Акціонерного товариства Комерційного банку "Приватбанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, будинок 1Д, код ЄДРПОУ 14360570) - 127 397,93 грн заборгованості за кредитом, 0,02 грн заборгованості по процентам за користування кредитом, 1114,71 грн пені.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Шин-Полісся" (10029, Житомирська область, м. Житомир, проспект Незалежності, буд. 55, код ЄДРПОУ 38908840) на користь Акціонерного товариства Комерційного банку "Приватбанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, будинок 1Д, код ЄДРПОУ 14360570) - 963,85 грн судового збору.
4. Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 ) на користь Акціонерного товариства Комерційного банку "Приватбанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, будинок 1Д, код ЄДРПОУ 14360570) - 481,93 грн судового збору.
5. Повернути ухвалою суду Акціонерному товариству Комерційний банк "Приватбанк" (01001, м. Київ, вул. Грушевського, будинок 1Д, код ЄДРПОУ 14360570) з державного бюджету 481,93 грн сплаченого судового збору згідно платіжного доручення № ZZ423B0NIY від 03.12.2019, оригінал якого знаходиться в матеріалах справи № 906/31/20.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено: 08.05.20
Суддя Маріщенко Л.О.
Віддрукувати:
Друк:
1 - в справу
2- позивачу (10002, м. Житомир, вул. Перемоги, 99) ( рек. з повід.)
4-5 - відповідачам ( рек. з повід.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 30.04.2020 |
Оприлюднено | 08.05.2020 |
Номер документу | 89131892 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Маріщенко Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні