Постанова
від 05.05.2020 по справі 760/7728/20
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

1[1]

Справа № 33/824/1810/2020

Категорія: ч. 1 ст. 483 МК України

П О С Т А Н О В А

Іменем України

05 травня 2020 року м. Київ

Суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду Новов С.О., перевіривши апеляційну скаргу представника Київської міської митниці Держмитслужби Юрківа В.В. на постанову судді Солом`янського районного суду м. Києва від 27 березня 2020 року,

в с т а н о в и в :

Відповідно до постанови судді Солом`янського районного суду м. Києва від 27 березня 2020 року, провадження у справі щодо

ОСОБА_1 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,

про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України - закрито за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням, представник Київської міської митниці Держмитслужби (за довіреністю) Юрків В.В. 15 квітня 2020 року подав апеляційну скаргу, в якій просить дослівно:

1. Постанову Солом`янського районного суду м. Києва від 27.03.2020 у справі про порушення митних правил № 0323/10000/20 відносно гр. ОСОБА_1 - скасувати.

2. Прийняти нову постанову, якою гр. ОСОБА_1 , визнати винною у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100% вартості товарів - безпосередніх предметів правопорушення, що становить 807 333,91 грн. та стягнути їх вартість у розмірі 807 333,91 грн. .

Дослідивши матеріали справи про порушення митних правил щодо ОСОБА_1 та перевіривши апеляційну скаргу представника митного органу, вважаю, що подана апеляційна скарга підлягає поверненню особі, яка її подала, виходячи з наступного.

Відповідно до вимог, передбачених ч. 5 ст. 529 МК України, постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі. Порядок оскарження постанови суду (судді) у справі про порушення митних правил визначається Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими законами України.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 294 КУпАП, постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

З матеріалів справи про порушення митних правил вбачається, що постанова судді у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , була винесена 27 березня 2020 року, а апеляційну скаргу на цю постанову представник Київської міської митниці Держмитслужби Юрків В.В. подав безпосередньо до Солом`янського районного суду м. Києва лише 15 квітня 2020 року, що підтверджується відповідною відміткою суду із зазначенням вхідного номеру та дати одержання апеляційної скарги, тобто з пропуском десятиденного строку.

При цьому, незважаючи на те, що апеляційна скарга подана після закінчення строку, передбаченого ч. 2 ст. 294 КУпАП, представник Київської міської митниці Держмитслужби Юрків В.В. не заявив клопотання про поновлення цього строку із зазначенням причин, які перешкодили йому своєчасно подати апеляційну скаргу, а ні в самій скарзі, а ні в окремій заяві до неї.

Посилання представника Київської міської митниці Держмитслужби Юрківа В.В. в апеляційній скарзі на пункт 3 розділу VI Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України, які набрали чинності 02 квітня 2020 року на підставі Закону України від 30.03.2020 № 540-ІХ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19) , як на причину пропуску строку на апеляційне оскарження, не може бути прийнято до уваги, оскільки, як зазначалось вище, порядок та строк оскарження постанови суду (судді) у справі про порушення митних правил визначається КУпАП, а не Кодексом адміністративного судочинства України.

За таких обставин, враховуючи те, що апеляційна скарга представника Київської міської митниці Держмитслужби Юрківа В.В.була подана після закінчення встановленого законом строку для її подання, а останній не заявляє клопотання про поновлення цього строку, зазначена апеляційна скарга, відповідно до вимог закону, підлягає поверненню особі, яка її подала, а матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 - до Солом`янського районного суду м. Києва.

На підставі викладеного, керуючись ст. 294 КУпАП України, -

п о с т а н о в и в :

Апеляційну скаргу представника Київської міської митниці Держмитслужби Юрківа В.В. на постанову судді Солом`янського районного суду м. Києва від 27 березня 2020 року повернути особі, яка її подала, а матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 - до Солом`янського районного суду м. Києва.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.

Суддя Київського апеляційного суду

С.О. Новов

Головуючий у 1-й інстанції - суддя Букіна О.М.

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення05.05.2020
Оприлюднено09.05.2020
Номер документу89135605
СудочинствоАдмінправопорушення

Судовий реєстр по справі —760/7728/20

Постанова від 04.12.2020

Адмінправопорушення

Київський апеляційний суд

Ігнатюк Олег Володимирович

Постанова від 15.06.2020

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Ігнатюк Олег Володимирович

Постанова від 05.05.2020

Адмінправопорушення

Київський апеляційний суд

Новов Сергій Олександрович

Постанова від 27.03.2020

Адмінправопорушення

Солом'янський районний суд міста Києва

Букіна О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні