Ухвала
від 06.05.2020 по справі 371/356/20
МИРОНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

06.05.2020 Єдиний унікальний № 371/356/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позовної заяви без руху

6 травня 2020року м. Миронівка

ЄУН 371/356/20

Провадження № 2/371/484/20

Суддя Миронівського районного суду Київської області Капшук Л.О. , розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору: Товариство з обмеженою відповідальністю Вірпул компані Україна , Товариство з обмеженою відповідальністю Дойчелектросервіс , про розірвання договору купівлі-продажу, повернення сплаченої за товар грошової суми, стягнення майнової та моральної шкоди,

В С Т А Н О В И В :

До Миронівського районного суду через підсистему Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи Електронний суд було подано позовну заяву, в якій позивач просить розірвати договір купівлі-продажу, стягнути з ФОП ОСОБА_2 сплачену за товар грошову суму, майнову та моральну шкоду.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Під час вирішення питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175 , 177 ЦПК України з таких мотивів.

За правилами ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Позовна заява разом з додатками надійшла до суду в електронному вигляді. Останній містить відмітку про те, що документ сформований в системі "Електронний суд" 10 квітня 2020 року.

Відповідно до ч.ч. 1, 4, 8 ст. 14 ЦПК України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система. Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронний цифровий підпис , якщо інше не передбачено цим Кодексом.

У п.п. 15 п. 1 розділу XIII Перехідні положення ЦПК України зазначено, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи:

15.1) подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі;

15.2) позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов`язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду в день надходження документів;

15.3) розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.

Враховуючи викладене, до початку функціонування в Україні Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи всі документи мають подаватися в паперовій формі.

Відповідно до наказу ДСА України від 22 грудня 2018 року № 628 Про проведення тестування підсистеми Електронний суд у місцевих та апеляційних судах з 22 грудня 2018 року у всіх місцевих та апеляційних судах розпочалась експлуатація підсистеми Електронний суд в тестовому режимі. Пунктом другим цього наказу передбачено, що у частині функціонування підсистеми Електронний суд судам у ході її експлуатації в тестовому режимі необхідно керуватися вимогами Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30.

Станом на день подачі зазначеного цивільного позову, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не функціонує. Підсистема Електронний суд працює лише в тестовому режимі, та не передбачає технічної можливості суду здійснювати розгляд даної справи в електронній формі, тому позивачу слід надіслати на адресу суду позовну заяву та додані до неї документи в паперовій формі.

Крім цього, усупереч положенням ч. 1 ст. 177 ЦПК України , якою передбачено, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, позивачем не додано копії позовної заяви з додатками для інших учасників судової справи, які також мають бути подані до суду в паперовій формі.

Згідно з ч.ч. 2, 5 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Позивачу необхідно засвідчити вірність доданих до позовної заяви копій письмових доказів, які перебувають у позивача в оригіналі.

На підставі викладеного, позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши строк на усунення викладених в ухвалі недоліків шляхом подання до суду підписаної власноручним підписом (в оригіналі) позовної заяви у письмовій формі, з відповідними додатками, долучення до заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості інших учасників судової справи.

Недотримання обов`язкових вимог до форми позовної заяви є перешкодою до відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 , 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху .

Згідно з ч. 2 даної статті в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 175 , 185 ЦПК України ,

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору: Товариство з обмеженою відповідальністю Вірпул компані Україна , Товариство з обмеженою відповідальністю Дойчелектросервіс , про розірвання договору купівлі-продажу, повернення сплаченої за товар грошової суми, стягнення майнової та моральної шкоди залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки поданої позовної заяви в десятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Роз`яснити позивачу положення ч. 3 ст. 185 ЦПК України, за якими в разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя підпис Л.О.Капшук

Згідно з оригіналом.

Суддя Л.О.Капшук

СудМиронівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.05.2020
Оприлюднено10.05.2020
Номер документу89143643
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —371/356/20

Рішення від 21.09.2023

Цивільне

Миронівський районний суд Київської області

Капшук Л. О.

Ухвала від 29.05.2020

Цивільне

Миронівський районний суд Київської області

Капшук Л. О.

Ухвала від 06.05.2020

Цивільне

Миронівський районний суд Київської області

Капшук Л. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні