Ухвала
від 08.05.2020 по справі 569/7189/20
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/7189/20

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"08" травня 2020 р. м. Рівне

Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Гордійчук І.О. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту спільного проживання однією сім`єю, визнання майна спільною сумісною власністю та поділ майна,-

встановив:

До Рівненського міського суду Рівненської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 про встановлення факту її з відповідачем проживання однією сім`єю, як чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу з лютого 1999 року і по даний час. Просить суд визнати за позивачем право спільної сумісної власності з відповідачем на:

-житловий будинок з надвірними будівлями АДРЕСА_1 ;

-земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,0806 га, кадастровий номер 5610100000:01:050:0253 на АДРЕСА_1 ;

-автомобіль марки LEXUS , модель LX 570 , номер шасі НОМЕР_1 , об`єм двигуна НОМЕР_2 , чорного кольору, 2011 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_3 .

Орім того, просить суд поділити майно, набуте сторонами за час спільного проживання без реєстрації шлюбу визнавши за позивачем право власності на: -Ѕ частину житлового будинку з надвірними будівлями АДРЕСА_1 ; -Ѕ частину земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, площею 0,0806 га, кадастровий номер 5610100000:01:050:0253 на АДРЕСА_1 ; -автомобіль марки LEXUS , модель LX 570 , номер шасі НОМЕР_1 , об`єм двигуна 5663, чорного кольору, 2011 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_3 .

Позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 1 січня 2020 року становить 2102 гривні.

Позивач заявила клопотання про звільнення від сплати судового збору. Своє клопотання мотивує тим, що на даний час ніде не працює, впродовж попереднього року заробітної плати не отримувала.

На підставу своїх доводів долучила копію трудової книжки, з відміткою №20, від 07.08.2010 року про звільнення за ст.38 КЗпП України, та довідку пенсійного фонду України з даними про трудовий та страховий стаж з 01.01.2004 року по 30.04.2020 року.

Відповідно до частини першої та третьої статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Статтею 8 Закону України Про судовий збір передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

У задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання позову слід відмовити, оскільки позивачем не надано достатніх та належних доказів на підтвердження майнового стану, а тому підстави для звільнення від сплати судового збору відсутні.

При цьому до позову додано лише вибіркові декілька аркушів трудової книжки, з яких неможливо встановити актуальні дані щодо працевлаштування, окрім того позивач є працездатною особою.

Констатація заявником скрутного матеріального становища без надання доказів на підтвердження цих обставин не може вважатися достатньою підставою для звільнення від сплати судового збору, що узгоджується зі статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої, судові процедури повинні бути справедливі для всіх учасників процесу.

Окрім того, незадовільний матеріальний стан залежить і від відсутності у особи нерухомості, депозитів, акцій, активів у фінансових установах, документів про відсутність доходів членів сім"ї, відсутність чи наявність виплат соціальної допомоги, тощо.

Однак вищезазначене клопотання та надані позову документи є недостатнім для вирішення питання про звільнення від сплати судового збору.

Згідно ст.4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст.4 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви не майнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 3 статті 6 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивачем заявлено позовну вимогу не майнового та майнового характеру.

Зокрема про встановлення факту її з відповідачем проживання однією сім`єю, як чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу з лютого 1999 року і по даний час та визнання за позивачем право спільної сумісної власності з відповідачем на майно та поділ майна, набутого сторонами за час спільного проживання без реєстрації шлюбу визнавши за позивачем право власності.

З врахуванням вищезазначеного, та ціни позову (1200000 грн.), розмір судового збору за подання даної позовної заяви становить 11350,80 грн. (10510 грн. за вимогою майнового характеру + 840,80 грн. - за вимогою не майнового характеру)

Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 та 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, та надає строк на усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст.ст. 174-177, 185, 259-261 ЦПК України, суддя, -

постановив:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту спільного проживання однією сім`єю, визнання майна спільною сумісною власністю та поділ майна - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків вказаних в даній ухвалі 10 (десять) днів, з дня вручення цієї ухвали.

Усунення недоліків в даній ухвалі полягає в поданні належним чином оформленої позовної заяви з додатками, враховуючи наступне:

- долучити оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 11350 грн. 80 коп.

Оплату судового збору слід провести за наступними реквізитами: номер рахунку: UA978999980313111206000017002. УК у м.Рівному/м.Рівне/22030101; назва рахунку: судовий збір (державна судова адміністрації України, 050) - Рівненський міський суд Рівненської області; реквізити одержувача: код ЄДРПОУ:38012714, Банк: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.

Роз`яснити, що в разі невиконання вказаних в ухвалі вимог, заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачу, що не перешкоджає повторному зверненню із аналогічною заявою до суду.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://rvm.rv.court.gov.ua/sud1715/

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя І.О.Гордійчук

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення08.05.2020
Оприлюднено10.05.2020
Номер документу89145129
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —569/7189/20

Ухвала від 15.10.2020

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Хилевич С. В.

Ухвала від 22.09.2020

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Хилевич С. В.

Рішення від 12.08.2020

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Гордійчук І. О.

Рішення від 12.08.2020

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Гордійчук І. О.

Ухвала від 02.07.2020

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Гордійчук І. О.

Ухвала від 02.07.2020

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Гордійчук І. О.

Ухвала від 14.05.2020

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Гордійчук І. О.

Ухвала від 08.05.2020

Цивільне

Рівненський міський суд Рівненської області

Гордійчук І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні