Народицький районний суд Житомирської області
Справа № 284/327/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2020 року смт.Народичі
Суддя Народицького районного суду Житомирської області Діброва О.В. розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою в якій просить встановити факт належності їй державного акту на право власності на земельну ділянку, серії НОМЕР_1 №733802, виданого 12 квітня 2006 року.
Зазначена заява не відповідає вимогам статті 318 ЦПК України.
Так, відповідно до частини 1 статті 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено:
1) який факт просить заявник встановити та з якою метою;
2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт;
3) докази, що підтверджують факт.
В пункті 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення роз`яснено, що вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, так і вимогам щодо її змісту. Якщо в заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків. У разі невиконання цих вказівок заява вважається неподаною і повертається заявникові, про що суддя постановляє мотивовану ухвалу.
Згідно пункту 12 вказаної вище Постанови, при розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі,прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки у прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.
Всупереч викладеному, ОСОБА_1 не вказала про причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують факт, який вона просить встановити судом та не зазначила докази, що доводять факту звернення нею до управління (відділу) земельних ресурсів з питанням щодо отримання відповідних документів та відмови у їх наданні.
Частиною 1 статті 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За вказаних обставин, заяву слід залишити без руху для виправлення недоліків, а ОСОБА_1 оформити позовну заяву відповідно до вимог Закону.
Керуючись статтями 175, 177, 185, 318 ЦПК України, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа залишити без руху і надати заявнику строк для виправлення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя:О. В. Діброва
Суд | Народицький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2020 |
Оприлюднено | 13.05.2020 |
Номер документу | 89164127 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Народицький районний суд Житомирської області
Діброва О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні