Справа № 747/145/20
Провадження № 2/747/76/20
РІШЕННЯ
іменем України
12.05.2020 смт. Талалаївка
Талалаївський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючої судді Косенко Ю.Л.
секретаря судового засідання Божко Л.М.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в смт. Талалаївка в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Української сільської ради Талалаївського району Чернігівської області, про продовження строку для прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Талалаївського районного суду із позовом до Української сільської ради Талалаївського району Чернігівської області у якому просить продовжити строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , в три місяці, так як пропустив його з поважних причин. В обґрунтування позову зазначає, що ОСОБА_2 за життя отримала право на земельну частку на території Української сільської ради Талалаївського району Чернігівської області згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серія ЧН № 0261466 від 19.08.1996. Відповідно до заповіту складеного ОСОБА_2 він має право на спадкування її майна, але про існування заповіту він дізнався лише у лютому 2020 року від працівників Української сільської ради. При зверненні до державної нотаріальної контори нотаріус повідомив йому про необхідність звернутися до суду для продовження строку на прийняття спадщини. Враховуючи викладені обставини ОСОБА_1 просить в судовому порядку продовжити йому строк на прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 в три місяці.
В підготовче засідання ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Разом з позовною заявою ОСОБА_1 подав до суду заяву у якій вказав, що позовні вимоги підтримує повністю та просить розглянути справу без його участі.
Представник відповідача - Української сільської ради Талалаївського району Чернігівської області в підготовче засідання не з`явився. Сільський голова надала до суду письмове клопотання про розгляд справи без участі представника сільської ради, позовні вимоги ОСОБА_1 визнають повністю.
Так як всі учасники справи в підготовче засідання не з`явились, то відповідно до вимог ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Оскільки визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, поскільки позивач є єдиним спадкоємцем за заповітом, тому суд приходить до висновку про прийняття визнання позову відповідачем та про винесення рішення по суті справи у підготовчому засіданні відповідно до положень ч. 3 ст. 200 ЦПК України
Суд, дослідивши та проаналізувавши наявні по справі докази, приходить до наступного висновку.
Судом встановлено наступні фактичні обставини.
Згідно даних свідоцтва про смерть ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 78 років (а.с.9)
За життя ОСОБА_2 , як член КСП ім. Кутузова, набула право на земельну частку (пай) розміром 5,0 умовно кадастрових гектарів на території Української сільської ради Талалаївського району Чернігівської області, згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серія ЧН № 0261466 виданого 19 серпня 1996 року (а.с.10)
03 квітня 2001 року секретарем виконкому Української сільської ради Талалаївського району посвідчено заповіт ОСОБА_2 , відповідно до якого все майно, яке їй належить вона заповіла ОСОБА_1 (а.с.3).
Згідно довідки №40/02-14 від 31.01.2020 ОСОБА_2 до дня своєї смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.5).
Спадкова справа до майна ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 не заводилася, що підтверджується інформацією наданою в.о. завідувача Талалаївської районної державної нотаріальної контори та з Державного нотаріального архіву Чернігівської області (а.с.23-27).
Листом в.о. завідувача Талалаївської районної державної районної нотаріальної контори №198/02-31 від 31.03.2020 ОСОБА_1 було роз`яснено про необхідність звернення до суду, так як заяву про прийняття спадщини не було подано у встановлений законодавством строк (а.с.6).
Згідно з ч. 1 ст. 524 ЦК УРСР спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом. Статтею 548 ЦК УРСР передбачено, що для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Не допускається прийняття спадщини під умовою або з застереженнями. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини. Згідно з положеннями ст. 549 ЦК УРСР визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: 1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; 2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. Статтею 550 ЦК УРСР передбачено, що строк для прийняття спадщини, встановлений ст. 549 цього Кодексу, може бути продовжений судом, якщо він визнає причини пропуску строку поважними.
Як вбачається з матеріалів справи, після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на належне їй майно. Право на спадкування має позивач, як спадкоємець за заповітом, інші спадкоємці відсутні. Уповноважений представник відповідача визнав позов ОСОБА_1 повністю, що є проявом принципу диспозитивності, не суперечить закону і не порушує прав та інтересів інших осіб.
Враховуючи пояснення ОСОБА_1 про те, що йому не було відомо про існування заповіту, суд вважає поважними причини пропуску позивачем строку для прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , в зв`язку з чим необхідно визначити позивачу строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини - три місяці.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 524, 548, 549, 550 ЦК УРСР, ст.ст. 76-81, 141, 200, 206, 211, 247, 264-265 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.
Продовжити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцю с. Городня Ічнянського району Чернігівської області, місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_2 , строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , в три місяці з дня набрання рішенням суду законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер ОКПП НОМЕР_2 .
Відповідач: Українська сільська рада Талалаївського району Чернігівської області, юридична адреса: Чернігівська область, Талалаївський район, с. Українське, вул. Незалежності, 1, код ЄДРПОУ 04416559.
Суддя Ю.Л. Косенко
Суд | Талалаївський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2020 |
Оприлюднено | 13.05.2020 |
Номер документу | 89175243 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Талалаївський районний суд Чернігівської області
Косенко Ю. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні