Справа № 617/659/20
Провадження № 2/617/408/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2020 року Вовчанський районний суд Харківської області в складі:
головуючого - судді Уханьової І.С.,
при секретарі судового засідання - Чмаль Т.Ю.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Вовчанську цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Старосалтівської селищної ради Вовчанського району Харківської області, про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаним позовом. В обґрунтування позову зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Хотімля Вовчанського району Харківської області померла її рідна мати, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка с. Хотімля Вовчанського району. Після її смерті відкрилася спадщина за законом, зокрема, на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Старосалтівської селищної (колишньої Хотімлянської сільської) ради площею 5,59 га, що належить померлій на підставі Державного акту від 11 червня 2003 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів за № 214. Вказала, що вона, є єдиним спадкоємцем прийнявшим спадщину після смерті матері.
30 жовтня 2019 року вона звернулася до державного нотаріуса Вовчанської державної нотаріальної контори за отриманням правовстановлюючого документу на спадковум земельну ділянку померлої матері. При перевірці документів виявилося, що в свідоцтві про її народження її мати записана за прізвищем свого першого чоловіка як ОСОБА_2 , тоді як її дівоче прізвище згідно свідоцтву про народження було ОСОБА_2 на шлюбне ОСОБА_2 , яке носила на момент своєї смерті. Пославшись на наявні в документах розбіжності в написанні прізвища її матері та вважаючи її не прийнявшою спадщину, оскільки вона у шестимісячний строк не подала до нотаріальної контори заяву про її прийняття, постановою від 30 жовтня 2019 року нотаріус відмовила їй у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, запропонувавши в судовому порядку доказувати своє спадкове право.
Рішенням Вовчанського районного суду Харківської області від 10 січня 2020 року встановлено факт її родинних відношень з померлою спадкодавицею ОСОБА_2 і визнано, що вона дійсно була її рідною матір`ю.
Просила визнати за нею у порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку.
Позивач в судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи сповіщалася судом завчасно та належним чином. Її представник до суду надала заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги ОСОБА_1 підтримала у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи сповіщався судом завчасно та належним чином. Надав суду заяву про розгляд справи у відсутності їх представника, не заперечував проти задоволення позову ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд ухвалює рішення у підготовчому судовому засіданні, що відповідає положенням ч. 3 ст. 200 ЦПК України.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі, виходячи з наступного.
Згідно ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду по захист своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів цивільної справи, а саме з фотокопії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого 05 березня 2012 року Хотімлянською сільською радою Вовчанського району Харківської області, вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 .(а.с.5)
Копією рішення Вовчанського районного суду Харківської області від 10 січня 2020 року , підтверджено, факт родинних відносин, між позивачем по справі, ОСОБА_1 та померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 .(а.с.8-9)
Належність померлій ОСОБА_2 на праві власності земельної ділянки сільськогосподарського призначення, підтверджено наступним:
Згідно фотокопії Державного акту на право власності на землю серії 1-ХР в„– 019630 , виданого вовчанською райдержадміністрацією Харківської області 11 червня 2003 року, зареєстрованим в Книзі записів державних актів за № 214, підтверджено право приватної власності ОСОБА_2 на земельну ділянку площею 5,59 га, кадастровий номер 6321688400:02:001:0003, що розташована на території Хотімлянської сільської ради, на цей час Старосалтівської селищної ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. (а.с.10)
Зі звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки наданим ТОВ Антей інвест груп від 14 лютого 2020 року, суд вбачає, що оціночна вартість земельної ділянки площею 5,59 га належна ОСОБА_2 , складає 75 100 грн. 00 коп. (а.с. 18- 26)
Постановою Вовчанської державної нотаріальної контори від 30 жовтня 2019 року, підтверджено, що після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 відкрилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка площею 5,59 га, що розташована на території Старосалтівської селищної ради (колишня Хотімлянська сільська рада) Вовчанського району Харківської області. Після померлої спадкова справа не відкривалася, заяв про прийняття та відмову від спадщини не надходило.(а.с.13)
Довідкою Старосалтівської селищної ради Вовчанського району Харківської області від 22 жовтня 2019 року, підтверджено, що ОСОБА_2 була зареєстрована в АДРЕСА_1 , але на момент смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 проживала разом зі своєю донькою ОСОБА_1 , за адресою: АДРЕСА_2 .(а.с. 12)
Спадщина після смерті ОСОБА_2 відкрилася за законом.
Відповідно ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно ст. 1268 ЦК України, не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Визнання відповідачем пред`явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Відповідно до ст.1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до ст. ст. 1216, 1218 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинялися внаслідок його смерті.
У відповідності до ч. 1 ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
В зв`язку з чим, суд приходить до висновку, що позивач ОСОБА_1 має право на спірну земельну ділянку після померлої ОСОБА_2 , в порядку спадкування за законом.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 328, 1225, 1261, 1268 ЦК України, ст. ст. 4, 7, 12, 89, 200, 247 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Старосалтівської селищної ради Вовчанського району Харківської області, про визнання права власності на земельну ділянку у порядку спадкування за законом - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ), у порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 5,59 га, кадастровий номер 6321688400:02:001:0003, розташовану на території Старосалтівської селищної (колишньої Хотімлянської сільської) ради Вовчанського району Харківської області, належну померлій на підставі Державного акту серії І-ХР в„– 019630 , виданого Вовчанською райдержадміністрацією 11 червня 2003 року, зареєстрованого в Книзі записів державних актів за № 214.
Рішення суду може бути оскаржене до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти діб з дня проголошення рішення суду.
Відповідно до пп. 15.5 п. 15 Розділу VII Перехідні положення ЦПК України в редакції Закону № 2147-VIII до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя -
Суд | Вовчанський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.05.2020 |
Оприлюднено | 13.05.2020 |
Номер документу | 89175764 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вовчанський районний суд Харківської області
Уханьова І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні