Справа № 428/12953/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2020 року м. Сєвєродонецьк
Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:
головуючого судді Бароніна Д.Б.,
за участю секретаря Бондаренка К.Ю.,
відповідача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Сєвєродонецьку цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Річ Таун Ірпінь до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
1. Позиції сторін, процесуальні дії
1.1. Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Річ Таун Ірпінь звернулося до Сєвєродонецького міського суду Луганської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, посилаючись на наступне.
Відповідач ОСОБА_1 був власником квартири АДРЕСА_1 , а отже і співвласником багатоквартирного будинку в якому створено ОСББ Річ Таун Ірпінь . Вказане ОСББ є балансоутримувачем і здійснює утримання та обслуговування будинку. В свою чергу, ОСББ Річ Таун Ірпінь як колективним споживачем було укладено договори з виконавцями житлово-комунальних послуг. Відповідним рішенням загальних зборів ОСББ було затверджено кошторис на 2018 рік, відповідно до якого розмір внесків на утримання майна ОСББ Річ Таун Ірпінь становить 4,75 грн./кв.м від площі квартири щомісячно. Згодом рішенням членів правління від 18.03.2018 розмір внесків було зменшено до 4,23 грн./кв.м у зв`язку із тимчасовим ненаданням послуг з технічного обслуговування ліфта, починаючи із квітня 2018 року по 01 жовтня 2018 року. Також рішенням загальних зборів ОСББ Річ Таун Ірпінь було затверджено кошторис на 2019 рік відповідно до якого розмір внесків на утримання майна ОСББ Річ Таун Ірпінь становить 6,58 грн./кв.м від площі квартири щомісячно. Відповідач ОСОБА_1 належним чином не виконував зобов`язання, що призвело до виникнення у нього заборгованості в розмірі 3694 грн. 46 коп. за період з 30.04.2018 по 21.03.2019. Відповідачу неодноразово направлялись листи щодо сплати боргу, але ж ним дані листи були проігноровані, борг так і не сплачено.
1.2. 26.12.2019 судом було ухвалено заочне рішення в цій справі, яке за заявою відповідача було скасоване ухвалою від 14.02.2020.
1.3. Відповідач 16.03.2020 надав до суду відзив, в якому позовні вимоги не визнав у повному обсязі. Зокрема вказав, що відсутні докази того, що саме ОСББ Річ Таун Ірпінь є балансоутримувачем будинку АДРЕСА_2 , а також відсутні відомості про повноваження голови ОСББ. Крім того, відсутні відомості про те, що він (відповідач) є членом вказаного ОСББ. Йому не було відомо про створення в будинку ОСББ, тривалий час в будинку не працював ліфт, прибирання не здійснювалося. Позивач не вказує за які саме послуги та за який період утворилася заборгованість. Додані до позовної заяви копії договорів про надання послуг укладені в більш пізні періоди, ніж заявлений період виникнення заборгованості. Позивачем не надано доказів надання послуг та не вказано, які види комунальних послуг були спожиті відповідачем. Доказів понесення витрат на правничу допомогу позивачем не надано.
1.4. Представник позивача 20.03.2020 та 08.05.2020 надав до суду письмові пояснення, в яких вказав, що рішення ОСББ про розмір внесків на утримання майна є чинними, ніким на оскаржені та не скасовані. Саме ОСББ Річ Таун Ірпінь є балансоутримувачем будинку АДРЕСА_2 .
1.5. В судове засідання представник позивача не з`явився, проте надав суду заяву, в якій просив розглянути справу за його відсутності та підтримав позовні вимоги.
В судовому засіданні відповідач заперечував проти задоволення позову з тих підстав, які викладені у письмовому відзиві.
2. Обставини справи, зміст спірних правовідносин
2.1 З копії інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та його архівної складової частини щодо об`єкта нерухомого майна № 114793389 від 21.02.2018 року вбачається, що ОСОБА_1 щонайменше з 21.02.2018 є власником квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_3 . Загальна площа квартири складає 64,4 квадратних метри.
Копією акту приймання-передачі багатоквартирного будинку та копією статуту ОСББ Річ Таун Ірпінь підтверджується, що вказане ОСББ є балансоутримувачем будинку АДРЕСА_2 .
Згідно з копією витягу з протоколу загальних зборів ОСББ Річ Таун Ірпінь № 2 від 26.11.2017 затверджено кошторис на 2018 рік, відповідно до якого розмір внесків на утримання житлових приміщень 2-10 поверхів ОСББ Річ Таун Ірпінь становить 4,75 грн./кв.м. на місяць.
В позовній заяві представник позивача визнає, що рішенням членів правління від 18.03.2018 розмір внесків було зменшено до 4,23 грн./кв.м. у зв`язку із тимчасовим ненаданням послуг з технічного обслуговування ліфтів починаючи з квітня 2018 року по 01 жовтня 2018 року.
Згідно з копією витягу з протоколу загальних зборів ОСББ Річ Таун Ірпінь № 4 від 16.12.2018 затверджено кошторис на 2019 рік, відповідно до якого розмір внесків на утримання житлових приміщень 2-10 поверхів ОСББ Річ Таун Ірпінь становить 6,58 грн./кв.м. на місяць.
Копіями договорів, які були додані до позовної заяви, підтверджується, що ОСББ Річ Таун Ірпінь в 2018, 2019 роках в якості замовника укладав договори стосовно надання послуг з утримання будинку АДРЕСА_2 , а саме: на інформаційне-обчислювальне обслуговування, про надання послуг з прибирання, про відшкодування витрат на забезпечення електричною енергією, про технічне та аварійне обслуговування систем центрального опалення, каналізації, гарячого та холодного водопостачання, про надання бухгалтерських послуг, на подачу води з комунального водопроводу та приймання стічних вод до системи комунальної каналізації через приєднані мережі.
2.2. З довідки про розмір заборгованості Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків Річ Таун Ірпінь № 1097 від 31.10.2019 вбачається, що ОСОБА_1 , власник квартири АДРЕСА_1 , має заборгованість із сплати внесків на утримання ОСББ за період з 01.04.2018 року по 31.10.2019 року в загальному розмірі 3694,46 грн.
Копіями листів Голови ОСББ Річ Таун Ірпінь № 26/70 від 19.12.2018 року та 11/2 від 01.02.2019 року на ім`я ОСОБА_1 підтверджується, що позивач сформував листи щодо нагадування відповідачу про існування в нього боргу по внескам на утримання будинку.
3. Релевантні джерела права та акти їх застосування
3.1. Відповідно до ч. 1, 3, 6 ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
Цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
У випадках, встановлених актами цивільного законодавства або договором, підставою виникнення цивільних прав та обов`язків може бути настання або ненастання певної події.
Відповідно до ст. 509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
3.2. Згідно із статтею 4 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Відповідно до ст. 10 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку вищим органом управління об`єднання є загальні збори, рішення загальних зборів є обов`язковим для всіх співвласників. Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку. До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.
Згідно із ч. 1 ст. 12 вищевказаного Закону управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління.
Відповідно до ст. 15 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , співвласник зобов`язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Відповідно до п. 3, 4 ч. 1 ст. 17 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів, а також звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі.
Згідно із ч. 1 ст. 20 вищевказаного Закону частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 23 Закону України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку утримання і ремонт приміщень, які перебувають у власності, здійснюються відповідно до законодавства України.
Внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.
3.3. Відповідно до п. п. 1, 2, 4, 5, 10 ч. 1, ч. 2 ст. 7 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку , співвласники зобов`язані забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку; додержуватися вимог правил утримання багатоквартирного будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм; виконувати рішення зборів співвласників; своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.
Кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
3.4. Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 13 Закону України Про житлово-комунальні послуги № 1875-IV (в редакції, яка була чинною станом на час виникнення спірних правовідносин) до житлово-комунальних належать послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо).
3.5. 10 грудня 2017 року набрав чинності Закон України Про житлово-комунальні послуги № 2189-VIII.
Відповідно до п. 1 Прикінцевих та перехідних положень вищевказаного Закону стаття 1, частина першої статті 2, статті 3-7, 9, 11, 12, частина другої статті 26, статті 27 та 29 (в частині регулювання послуги з управління багатоквартирним будинком), частина друга статті 2, частини третя та четверта статті 8, частини друга та третя статті 10, стаття 15, частини перша, третя та п`ята статті 16, стаття 18, частина п`ята статті 28, пункти 2, 3-1, 6, підпункту 1, підпункт "б" підпункту 2, підпункти 5 та 11 пункту 8 вводяться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про житлово-комунальні послуги до житлово-комунальних послуг належить, зокрема, житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком.
Послуга з управління багатоквартирним будинком включає:
утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо;
купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;
поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;
3.6. У постанові від 11 листопада 2015 року по справі № 3-945гс15 Верховний Суд України дійшов висновку про те, що особа, яка є власником приміщення і у свою чергу співвласником будинку, в якому створено ОСББ, однак не є членом цього об`єднання, зобов`язана брати участь у витратах на управління, утримання та збереження будинку, а об`єднання наділено правом у разі нездійснення цією особою таких дій звернутися до суду з позовом про стягнення нарахованих за цими витратами платежів. При цьому ні Законом про ОСББ, ні іншими законодавчими актами України не передбачено затвердження або погодження органами місцевого самоврядування розмірів внесків і платежів, визначених загальними зборами ОСББ.
Верховний Суд у постанові від 24 січня 2020 року по справі № 910/1395/19 вказав, що за Законом України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку на члена ОСББ, покладено обов`язок виконувати чинні та не скасовані рішення статутних органів ОСББ, якими зокрема є загальні збори учасників та правління ОСББ, своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
4. Оцінка доказів та аргументів сторін
4.1. На підставі вищенаведених письмових доказів можливо зробити висновок про те, що відповідач в період з квітня 2018 року по березень 2019 року був співвласником багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 , адже йому належала квартира у цьому будинку.
У вказаному будинку було утворено ОСББ, рішеннями загальних зборів якого встановлювалися певні щомісячні розміри внесків за утримання спільного майна виходячи з площі належних співвласникам приміщень (квартир). Ці рішення є чинними, доказів на користь протилежного суду надано не було.
Отже, відповідач мав обов`язок щомісячно сплачувати відповідні внески виходячи з площі належної йому квартири. Той факт, що відповідач не вважає себе членом ОСББ, не має правового значення, адже обов`язок по сплаті внесків на утримання спільного майна в будинку мають всі співвласники багатоквартирного будинку незалежно від членства в ОСББ.
4.2. Визначаючи розмір належних до сплати внесків з боку відповідача суд враховує, що з довідки про розмір заборгованості Об`єднання співвласників багатоквартирних будинків Річ Таун Ірпінь № 1097 від 31.10.2019 вбачається, що ОСОБА_1 має заборгованість із сплати внесків за період з 01.04.2018 року по 31.10.2019 року в загальному розмірі 3694,46 грн. При цьому:
- за період з квітня по серпень 2018 року заборгованість була розрахована в сумі 272,41 грн. на місяць (4,23 грн. х 64,4 кв.м. = 272,41 грн.);
- у вересні 2018 року 280,22 грн. на місяць, тобто з перевищенням тарифу 4,23 грн. за 64,4 квадратних метри квартири, належної відповідачу (перевищення складає 7,81 грн.);
- з жовтня по грудень 2018 року 305,90 грн. на місяць (4,75 грн. х 64,4 кв.м. = 305,90 грн.);
- з січня по лютий 2019 року 423,76 грн. на місяць (6,58 грн. х 64,4 кв.м. = 423,76 грн.);
- у березні 2019 року 286,97 грн. за місяць, тобто в межах тарифу 6,58 грн. за 64,4 квадратних метри квартири, належної відповідачу.
Отже, позовні вимоги належить задовольнити частково в сумі 3686 грн. 65 коп. (3694,46 - 7,81). Представник позивача протягом всього часу судового розгляду не виявив бажання взяти участь в судових засіданнях та пояснити, у зв`язку із чим у вересні 2018 року відповідачу були нараховані внески із перевищенням відповідного тарифу 4,23 грн. за 1 квадратний метр.
4.3. Посилання відповідача на те, що позивачем не надано доказів фактичного надання послуг з утримання спільного майна, є неспроможними.
По-перше, фактичне надання послуг з утримання спільного майна в даному випадку немає правового значення, адже рішення загальних зборів ОСББ про встановлення певного розміру внесків на утримання цього майна є чинними і мають виконуватися всіма співвласниками багатоквартирного будинку.
По-друге, представником позивача було надано копії актів та договорів, які свідчать про те, що протягом спірного періоду з боку ОСББ здійснювалася робота щодо організації належного утримання спільного майна в будинку. Той факт, що відповідач не знав про створення ОСББ в будинку, не звільняє його від обов`язку по сплаті відповідних внесків на утримання спільного майна.
Посилання у прохальній частині позовної заяви на наявність у відповідача заборгованості зі сплати житлово-комунальних послуг, а не зі сплати внесків на утримання майна, також не мають значення для вирішення питання про задоволення чи відмову у задоволенні позовних вимог. Судом було з`ясовано, що предметом позову є саме несплачені внески на утримання майна, і позивач просить стягнути саме суму цих внесків. Відмова у задоволенні позову лише з тієї підстави, що представник позивача назвав цю суму заборгованістю зі сплати житлово-комунальних послуг буде проявом надмірного формалізму з боку суду. Крім того, утримання спільного майна багатоквартирного будинку є житлово-комунальною послугою в розумінні Закону України Про житлово-комунальні послуги .
4.4. Підводячи підсумок суд зазначає, що позовні вимоги належить задовольнити частково в сумі 3686 грн. 65 коп.
5. Розподіл судових витрат
5.1. Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у відповідності до ст. 141 ЦПК України, суд враховує, що понесення позивачем судових витрат підтверджується платіжним дорученням № 296 від 29.10.2019 року про сплату судового збору у сумі 1921 грн. 00 коп.
Понесення відповідачем судових витрат підтверджується квитанцією № 54606 від 25.01.2020 про сплату судового збору у сумі 420 грн. 40 коп.
Судом було задоволено позовні вимоги на суму 3686,65 грн., що складає 99,79 % від первісної суми позовних вимог в розмірі 3694,46 грн.
1921,00 * 99,79 % / 100 = 1916,97 грн., в той час як 420,40 * 0,21% / 100 = 0,88 грн.
Враховуючи викладене та з урахуванням задоволення позовних вимог, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача суму сплаченого судового збору в розмірі 1916 грн. 09 коп. (1916,97 - 0,88) шляхом проведення взаємного зарахування на підставі ч. 10 ст. 141 ЦПК.
5.2. Стосовно витрат на правову допомогу в розмірі 3200 грн. 00 коп., які заявлені до відшкодування представником позивача, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 137 ЦПК України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Згідно із п. 1 ч. 3 ст. 141 ЦПК України при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує, зокрема, чи пов`язані ці витрати з розглядом справи.
На підтвердження розміру витрат на правову допомогу представником позивача було надано лише копію договору про надання правничої допомоги від 02.01.2019, де у пункті 4.1. вказано, що за послуги (правничу допомогу), що надаються адвокатським об`єднанням, клієнт сплачує гонорар за поточну роботу, яка виконується щомісяця на постійній основі в розмірі 3200,00 грн. При цьому ця робота може включати різні пакети та види послуг.
Отже, представником позивача не було надано до суду жодних доказів того, що вищевказана сума коштів за надання правової допомоги була сплачена на користь адвокатського об`єднання з боку позивача. Також, представником позивача не було надано доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості саме у зв`язку із розглядом цієї справи, а не у зв`язку із виконанням щомісячної поточної роботи з надання правової допомоги. Крім того, до суду не було надано детального опису робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом у зв`язку із розглядом цієї справи.
Таким чином, витрати на правову допомогу в розмірі 3200 грн. 00 коп., які заявлені до відшкодування представником позивача, є необґрунтованими.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 76, 141, 247, 258, 259, 263-265, 268, 273, 289, 354 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Річ Таун Ірпінь до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_4 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Річ Таун Ірпінь (код в ЄДРПОУ 41617069, місцезнаходження: Київська область, місто Ірпінь, вул. Західна, буд. 6) заборгованість за внески на утримання майна в розмірі 3685 (три тисячі шістсот вісімдесят п`ять) грн. 65 коп.
Відмовити у задоволенні іншої частини позовних вимог.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_4 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Річ Таун Ірпінь (код в ЄДРПОУ 41617069, місцезнаходження: Київська область, місто Ірпінь, вул. Західна, буд. 6) витрати зі сплати судового збору в розмірі 1916 (одна тисяча дев`ятсот шістнадцять) грн. 09 коп.
Із урахуванням пункту 15.5 Перехідних положень ЦПК України (в редакції, яка набрала чинності 15.12.2017) рішення може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного суду через Сєвєродонецький міський суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.
Рішення у повному обсязі складено та підписано 13 травня 2020 року.
Суддя Д.Б. Баронін
Суд | Сєвєродонецький міський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2020 |
Оприлюднено | 14.05.2020 |
Номер документу | 89199026 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сєвєродонецький міський суд Луганської області
Баронін Д. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні