Справа № 454/860/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 травня 2020 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Адамович М. Я. ,
за участю секретаря Мандрик І.Я.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Сокаль справу за позовом ОСОБА_1 до Княжівської сільської ради Сокальського району про визнання права на земельну частку (пай),
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся в суд та просить визнати за ним право власності на земельну ділянку, після смерті діда.
Свої вимоги мотивує наступним.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його дід ОСОБА_2 , який за життя все належне йому на день смерті майно заповів йому.
Також, діда було включено до списку громадян, яким передаються земельні частки (паї) в приватну власність для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та їй належить земельна ділянка площею 1,15703га.
Оскільки розпаювання відбулося після смерті діда, у нього немає змоги успадкувати пай в загальному порядку через нотаріальну контору.
Представник позивача - адвокат Чернявський Р.І. подав заяву про розгляд справи у його та позивача відсутності, позов підтримав.
Представник відповідача в судове засідання також не з`явився, подав заяву, в якій зазначив, що позов визнає та просить розгляд справи проводити без його участі.
На підставі ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши докази по справі, суд дійшов до наступних висновків.
ОСОБА_2 все належне йому на день смерті майно заповів своєму онуку - позивачу ОСОБА_1 , що стверджується заповітом від 12.02.1998р.
ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що свтерджується свідоцтвом про смерть.
ОСОБА_2 передано земельну ділянку (пай), площею 1,41832га, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що стверджується розпорядженням голови Сокальської районної державної адміністрації №250 від 12.05.2003р. та додатком до цього розпорядження.
В силу ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належать спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ч. 1 ст. 1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. Згідно ч. 1 п. г ст. 81 ЗК України, громадяни України набувають право власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.
Відповідно до ст. ст. 524, 529 ЦК УРСР спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом.
Статтею 548 ЦК УРСР визначено, що для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Для прийняття спадщини необхідне волевиявлення спадкоємця і здійснення ним певних дій.
Статтею 549 ЦК Української РСР (1963р.) регламентовано, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив у володіння або управління спадковим майном.
Судом встановлено, що позивач є спадкоємцем після діда за заповітом та проживає в с.Шпиколоси Сокальського району, де проживав та помер спадкодавець.
В той же час, відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 16.04.04. Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ , член колективного сільськогосподарського підприємства, включений до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю, набуває права на земельну частку (пай) з дня видачі цього акта, і в разі його смерті успадкування права на земельний пай здійснюється за нормами ЦК, у тому числі й у випадку, коли з різних причин ця особа не отримала сертифікат на право на земельну частку (пай). Невнесення до зазначеного вище списку особи, яка була членом КСП на час передачі у колективну власність землі, не може позбавити її права на земельну частку.
Саме тому, суд не погоджується з вимогою позивача про визнання права власності на земельну ділянку, оскільки спадкуванню підлягає лише право на таку, а тому, позов підлягає задоволенню частково.
Керуючись ст.ст.12, 81, 263-265 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Позов задовольнити частково.
Визнати за ОСОБА_1 право на земельну ділянку, загальною площею 1,15703га, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно розпорядження голови Сокальської районної державної адміністрації Львівської області №250 від 12.05.2003р. та додатку до цього розпорядження, в порядку спадкування після смерті діда ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Сокальський районний суд Львівської області.
Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину рішення воно може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Відомості, які зазначаються в рішенні суду відповідно до п.4) ч.5 ст.265 ЦПК України та не проголошуються, відповідно до ч.2 ст.268 ЦПК України.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Княжівська сільська рада, ЄДРПОУ: 04370627, місцезнаходження: с.Княже, Сокальський район, Львівська область.
Головуючий: М. Я. Адамович
Суд | Сокальський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2020 |
Оприлюднено | 14.05.2020 |
Номер документу | 89199095 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сокальський районний суд Львівської області
Адамович М. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні