Справа № 576/361/20
Провадження № 2/576/220/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.05.20 м. Глухів
Глухівський міськрайонний суд Сумської області у складі:
головуючого судді Сапона О.В.,
розглянувши справу за позовом ОСОБА_1 до Бачівської сільської ради Глухівського району Сумської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, мотивуючи його тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Бачівськ Глухівського району Сумської області помер його брат - ОСОБА_2 . Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді земельної частки (паю), розміром 7,0 умовних кадастрових гектар, розташованої на території Бачівської сільської ради Глухівського району Сумської області, яка належала померлому на підставі Сертифікату на право на земельну частку (пай) серія НОМЕР_1 , виданого на підставі розпорядження голови Глухівської районної державної адміністрації №226 від 31.05.1996 року, зареєстрованого у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай), що видаються Глухівською районною державною адміністрацією членам САПТЗТ Родіна за № 42 від 18.06.1996 року для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Він є його спадкоємцем за законом. Однак, коли він звернувся до нотаріальної контори з приводу оформлення своїх прав на спадкове майно, то йому було відмовлено в цьому з тих підстав, що він пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини. Вважає, що строк для прийняття спадщини він пропустив з поважної причини, оскільки йому не було відомо, що у брата взагалі є спадкове майно яке б він міг успадкувати. За таких обставин просить суд визначити йому додатковий строк в один місяць після набрання рішенням суду законної сили для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті брата, ОСОБА_2 .
Позивач в судове засідання не з`явився, а представив заяву, в якій підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просить розглядати справу без його участі.
Представник відповідача в судове засідання також не з`явився, а представив заяву, в якій повністю визнає позовні вимоги і просить справу розглядати за його відсутності.
Оскільки всі учасники справи в судове засідання не з`явились, враховуючи положення ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на таке.
Так, судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Бачівськ Глухівського району Сумської області помер ОСОБА_2 . Після його смерті відкрилася спадщина, в тому числі у вигляді земельної частки (паю), розміром 7,0 умовних кадастрових гектар, розташованої на території Бачівської сільської ради Глухівського району Сумської області, яка належала померлому на підставі Сертифікату на право на земельну частку (пай) серія НОМЕР_1 , виданого на підставі розпорядження голови Глухівської районної державної адміністрації №226 від 31.05.1996 року, зареєстрованого у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай), що видаються Глухівською районною державною адміністрацією членам САПТЗТ Родіна за № 42 від 18.06.1996 року для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Позивач є братом померлого ОСОБА_2 та спадкоємцем другої черги після його смерті. Однак, коли він звернувся до нотаріальної контори з приводу оформлення своїх прав на спадкове майно, то йому було відмовлено в цьому з тих підстав, що він пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Зазначені обставини підтверджуються наявними в матеріалах справи копією свідоцтва про смерть ОСОБА_2 , довідкою відділу у Глухівському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області № 6/133-20 від 03.02.2020 року, копіями свідоцтв про народження ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та довідкою нотаріуса на усне звернення громадянина від 03.02.2020 року.
Також з довідки виконавчого комітету Бачівської сільської ради Глухівського району Сумської області за вих. № 02-22/39 від 28.01.2020 року вбачається, що останнє постійне місце проживання ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 було с. Бачівськ Глухівського району Сумської області. Заповіт від його імені Бачівською сільською радою не посвідчувався, на час смерті ОСОБА_2 був зареєстрований та проживав один.
А згідно з інформаційними довідками зі спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) № 59138868, (заповіти/спадкові договори) №59138865 від 24.01.2020, спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не заведена, заповіт від його імені не посвідчувався.
Відповідно до ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи.
Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається із часу відкриття спадщини.
У відповідності до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини за умови, що строк на прийняття спадщини був пропущений з поважної причини.
Судом також встановлено, що позивач пропустив встановлений законом строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважної причини.
За таких обставин суд вважає позовну заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню, оскільки вона повністю підтверджується наданими по справі доказами та не заперечується відповідачем.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 247, 263-265 ЦПК України, ст. ст. 1220, 1270, 1272 ЦК України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючому по АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , додатковий строк в один місяць після набрання рішенням суду законної сили для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті брата, ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Бачівськ Глухівського району Сумської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Сумського апеляційного суду через Глухівський міськрайонний суд Сумської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки щодо апеляційного оскарження продовжуються на строк дії такого карантину.
Суддя Глухівського міськрайонного суду О.В.Сапон
Суд | Глухівський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2020 |
Оприлюднено | 14.05.2020 |
Номер документу | 89202991 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Глухівський міськрайонний суд Сумської області
Сапон О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні