ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
14.05.2020 Справа № 920/202/20 Господарський суд Сумської області у складі судді Яковенка В.В., розглянувши матеріали справи № 920/202/20
за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "Ніка Універс" (04073, м. Київ, проспект Степана Бандери, 8, оф. 711, код ЄДРПОУ 41069027)
до відповідача: комунального підприємства Сумської обласної ради "Суми-Фарм" (41812, Сумська область, Білопільський район, м. Воржба, вул. Перемоги, 23, код ЄДРПОУ 05399277)
про стягнення 72756,78 грн.,
представники сторін:
позивача - не з`явився,
відповідача - не з`явився
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду звернувся позивач з позовом, у якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість в сумі 72756,78 грн. за договором поставки № 023 від 04.07.2017, укладеного між сторонами та судові витрати в сумі 2102,00 грн.
Ухвалою господарського суду Сумської області від 04.03.2020 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження та призначено розгляд справи по суті в судове засідання на 02.04.2020 з повідомленням сторін.
Ухвалою господарського суду Сумської області від 02.04.2020 відкладено судове засідання на 21.04.2020.
Однак, 21.04.2020 розгляд справи не відбувся, оскільки суддя Яковенко В.В. знаходився у відпустці, що унеможливлювало розгляд справи.
Ухвалою суду від 04.05.2020 призначено судове засідання на 14.05.2020.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, відзив на позовну заяву не подав, про причини неявки суд не повідомив, ухвала суду від 04.03.2020 про відкриття провадження у справі повернулась на адресу суду з відміткою поштового відділення "інші причини повернення".
Частиною четвертою статті 89 ЦК України визначено, що відомості про місцезнаходження юридичної особи вносяться до Єдиного державного реєстру. Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, який зроблено судом, у відповідності до вимог статті 11 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань , за запитом № 1006515177 від 01.04.2020, станом на 01.04.2020 відповідач - комунальне підприємство Сумської обласної ради "Суми-Фарм" зареєстровано за адресою: 41812, Сумська область, Білопільський район, м. Ворожба, вул. Перемоги, 23.
Згідно з пунктами 4, 5 частини шостої статті 242 ГПК України днем вручення судового рішення, зокрема, є: день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
За змістом пунктів 116, 117 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 за № 270, у разі невручення рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" з поважних причин рекомендований лист разом з бланком повідомлення про вручення повертається за зворотною адресою не пізніше ніж через п`ять календарних днів з дня надходження листа до об`єкта поштового зв`язку місця призначення із зазначенням причин невручення. Поштові відправлення повертаються об`єктом поштового зв`язку відправнику у разі, зокрема, закінчення встановленого строку зберігання.
У разі якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою, тобто повідомленою суду стороною, і повернуто підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії.
Таким чином, відповідач вважається таким, що належним чином повідомлений про розгляд справи господарським судом Сумської області.
Відповідно до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі (ч. 1 ст. 252 ГПК).
При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться (ч. 8 ст. 252 ГПК).
Відповідно до ст.. 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін на підставі наявних в справі матеріалів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані суду докази, суд приходить до висновку про задоволення позову враховуючи наступне.
04.07.2017 року між товариством з обмеженою відповідальністю "НІКА УНІВЕРС" (позивач - постачальник) та комунальним підприємством Сумської обласної ради Суми-Фарм (відповідач - покупець) було укладено договір поставки № 023, відповідно до умов якого позивач зобов`язується поставляти і передавати у власність відповідачу товар, зазначений у специфікації/видаткових накладних, а відповідач зобов`язується приймати такий товар та своєчасно здійснити його оплату.
Згідно п. 1.2. договору факт передачі товару від постачальника покупцю підтверджується підписаними видатковими накладними, які є невід`ємною частиною даного Договору.
Зі змісту п. 2.1. договору вбачається, що товар поставляється окремими партіями на підставі замовлення покупця. Замовлення складається покупцем на підставі цього договору (з обов`язковим зазначенням асортименту і кількості товару, місця передачі товару, отримувача товару) та передається постачальнику для його погодження в письмовій формі, за допомогою електронної пошти, телефонного зв`язку або через представника постачальника. Узгоджені сторонами асортимент і кількість товару, що має бути поставлена покупцю, відображаються у підписаній сторонами у видатковій накладній.
Відповідно до п. 2.4. договору право власності на товар і всі ризики втрати, пошкодження або знищення товару, переходять від постачальника до покупця з моменту передачі товару, що підтверджується підписанням сторонами видаткової накладної на товар.
Згідно з п. 4.1. договору покупець здійснює оплату кожної поставленої партії товару згідно видаткової накладної шляхом банківського перерахування грошових коштів на поточній рахунок постачальника на протязі 30 календарних днів з моменту поставки товару. Розрахунки здійснюються в грошовій одиниці України - гривні. Днем оплати вважається день зарахування коштів на рахунок постачальника (п. 4.2. договору).
Позивач мотивує свої вимоги тим, що виконав взяті на себе зобов`язання за договором належним чином і у повному обсязі, поставивши відповідачу протягом 2017 - 2019 років товар на загальну суму 845056 грн. 78 коп., проте відповідач розраховувався за отриманий товар не в повному обсязі та несвоєчасно і станом на день розгляду справи його заборгованість становить 72756 грн. 78 коп.
Згідно зі ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Частина 1 статті 193 Господарського кодексу України встановлює, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України визначено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до статей 525, 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться, одностороння відмова від виконання зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з положеннями статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Частина перша статті 612 Цивільного кодексу України визначає, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Умовою виконання зобов`язання - є строк (термін) його виконання. Дотримання строку виконання є одним із критеріїв належного виконання зобов`язання, оскільки прострочення є одним із проявів порушення зобов`язання. Строк (термін) виконання зобов`язання за загальним правилом, узгоджується сторонами в договорі.
Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Письмовими матеріалами справи розмір основної заборгованості відповідача підтверджується в повному обсязі, а саме: видатковими накладними /а.с.10-20/, а також актом звіряння взаємних розрахунків, підписаного представниками сторін та скріпленого їх печатками /а.с.8-9/.
Враховуючи те, що відповідачем сума боргу не сплачена, не подано доказів сплати боргу або обґрунтованих заперечень, суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі та стягнення з відповідача 72756 грн. 78 коп. основного боргу.
Враховуючи те, що суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі, судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст. ст. 73, 74, 76-79, 91, 120, 123, 129, 233, 238, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з комунального підприємства Сумської обласної ради "Суми-Фарм" (41812, Сумська область, Білопільський район, м. Воржба, вул. Перемоги, 23, код ЄДРПОУ 05399277) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "НІКА УНІВЕРС" (проспект Степана Бандери, буд. 8, оф. 711, м. Київ, 04073, код ЄДРПОУ 41069027; фактична адреса: вул. Рубіжна, буд. 9, м. Суми, 40022, р/рахунок НОМЕР_1 в СФ АТ КБ ПриватБанк ) 72756 грн. 78 коп. основного боргу, 2102 грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повний текст рішення складено 14.05.2020.
Згідно статті 241 Господарського процесуального кодексу України, рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до статті 256 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.
Суддя В.В. Яковенко
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2020 |
Оприлюднено | 14.05.2020 |
Номер документу | 89212320 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Яковенко Василь Володимирович
Господарське
Господарський суд Сумської області
Яковенко Василь Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні