Постанова
від 06.08.2007 по справі а17/204-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

А17/204-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

      01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16                                                     тел. 230-31-77

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

06.08.07  о 14:40 год.                                                       Справа № А17/204-07

Господарський суд Київської області у складі судді В.Г. Суховий

Секретар судового засідання –О.С. Фролов,

за участю представників:

позивача:        Кривошея О.Г. ;                  

відповідача:    не з'явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом   Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області

до                  Споживчого товариства “Асторія плюс”

про                стягнення 23 753,98 грн.

СУТЬ СПОРУ:

В господарський суд Київської області звернулося з позовом Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області (далі –Позивач) до Споживчого товариства “Асторія плюс” (далі –Відповідач) про стягнення фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 23 753, 98 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за результатами проведеної перевірки Споживчого товариства “Асторія плюс” з питань дотримання вимог законодавства, що регулює відносини у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів Регіональним управлінням Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у Київській області  складений Акт № 103810 від 28.11.2006р. та додатки до нього від 28.11.2006р. на підставі яких Регіональним управлінням Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у Київській області  прийняте рішення про застосування фінансових санкцій від 05.12.2006р. № 100273 до відповідача у розмірі 23 753,98 грн.

На думку позивача, відповідачем порушено вимоги Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (надалі –Закон України № 481/95-ВР), оскільки перевіркою виявлено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання, а саме: складське приміщення, де зберігалися алкогольні напої та тютюнові вироби на загальну суму 23 753,98 грн. не було внесене до Єдиного реєстру, тому позивач просить стягнути з Споживчого товариства “Асторія плюс” фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 23 753, 98 грн. до Державного бюджету.

Ухвалою господарського суду Київської області від 05.06.2007р. відкрито провадження у справі № А17/204-07 та призначено її до розгляду на 25.06.2007р.

У зв'язку з неприбуття в судове засідання 25.06.2007р. представника відповідача суд відклав розгляд справи на 06.08.2007р.

Відповідач у запереченні від 19.07.2007р. проти позовних вимог заперечив та просить відмовити позивачу в задоволенні адміністративного позову повністю.

Свої заперечення відповідач обґрунтовує тим, що за результатами проведеної перевірки складено акт № 103810 від 28.11.2006р., на підставі якого прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 100273 від 05.12.2006р.  На думку відповідача, у Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у Київській області  не було жодних підстав, передбачених діючим законодавством для проведення будь-яких перевірок Споживчого товариства “Асторія плюс”. Відповідач посилається на те, що додатки до акту № 103810 від 28.11.2006р. грубо сфальсифіковані, оскільки підписів будь-кого з представників Споживчого товариства, які знаходилися в приміщенні на момент перевірки, не має.

Крім того, відповідач, посилається на те, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які знаходилися в суборендному приміщенні Споживчого товариства, не зберігаються, а приймаються від постачальника та в той же день оприбутковуються бухгалтерією і розвозяться по торгових точках.    

В судовому засіданні 06.08.2007р. представник позивача позовні вимоги підтримав, вважає їх обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідачем подана заява від 02.08.2007р. про розгляд справи без участі відповідача, в якій він просить справу № А17/204-07 за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області до Споживчого товариства “Асторія плюс” про стягнення фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 23 753, 98 грн. розглядати без його участі.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд  в с т а н о в и в:

28.11.2006р. посадовими особами Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у Київській області  (правонаступником якого є –Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській) в присутності виконавчого директора –Слизченко Н.А. та завідуючого складом –Братчика С.І. було проведено перевірку господарської одиниці –складського приміщення, розташованого за адресою: смт. Ставище, вул. Радянська, 48, яке належить суб'єкту підприємницької діяльності -     Споживчому товариству “Асторія плюс”, за результатами якої було складено акт № 103810 від 28.11.2006р.

Згідно  договору суборенди майна –площі (приміщення) від 01.10.2005р. орендар СТ “Мередіан” надає в суборенду майно –площу нежилих приміщень, які являють собою підвал (Південно-східна сторона) Центральної районної бібліотеки Споживчого товариства “Асторія плюс”.

За результатами перевірки встановлено (описова частина акта) факт зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів (згідно додатків, копії яких знаходяться в матеріалах справи) у складському приміщенні, не внесеному до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, чим порушено вимоги частини 22 ст. 15 Закону України від 19.12.95р. № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (із змінами і доповненнями,  надалі –Закон України № 481/95-ВР від 19.12.95р.)

Перевіркою встановлено перелік алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що зберігалися у складському приміщенні на загальну суму –23 753,98 грн., що підтверджується додатками до акту перевірки, в яких зазначено номер накладної, її дата, назва товару, його ціна та вартість.    

В ході перевірки виконавчим директором Слизченко Н.А. було надане пояснення про те, що при перевірці було виявлено відсутність довідки про внесення до Єдиного державного реєстру місць зберігання підакцизних товарів, а саме: алкогольних та тютюнових виробів Споживчого товариства “Асторія плюс”, які знаходилися в приміщені за адресою: смт. Ставище, вул. Радянська, 48.

Відповідно до ст. 15 Закону України від 19.12.95р. № 481/95-ВР зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 19.12.95р. № 481/95-ВР місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності.

До заяви додаються нотаріально засвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності, виданої заявнику, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням.

Довідка про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру видається суб'єкту підприємницької діяльності протягом семи календарних днів від дня подання заяви.

Відповідно до Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України від 15.08.2002р. № 670/6958 для внесення місць зберігання спирту або алкогольних напоїв або тютюнових виробів до Єдиного реєстру суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України (далі - Департамент).

Довідка повинна перебувати у місці зберігання та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.

Відповідно до ст. 17 Закону України від 19.12.95р. № 481/95-ВР за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Ст. 17 Закону України від 19.12.95р. № 481/95-ВР передбачено, що у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до п. 5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України від 19.12.95р. № 481/95-ВР, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. № 790, підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є:

·          акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства;

·          результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок суб'єкта підприємницької діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

·          матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Відповідно до частини 4 ст. 17 Закону України від 19.12.95р. № 481/95-ВР рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України. 

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.2001р. № 940 “Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору” визначені основні функції департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України та його регіональних управлінь, однією з якою є ліцензування діяльності суб'єктів підприємницької діяльності з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

На підставі зазначеного акта перевірки Регіональним управлінням Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у Київській області було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 05.12.2006р. № 100273, яким до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 23 753,98 грн., та направлене відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення (копія в матеріалах справи).

Зазначене рішення було оскаржене Головою правління Споживчого товариства “Асторія плюс” до Державної податкової адміністрації України щодо скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 05.12.2006р. № 100273 прийнятого Регіональним управлінням Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у Київській області, яке залишене без задоволення.

Відповідач в обґрунтування своїх заперечень посилається на те, що акт перевірки та додатки до нього представниками відповідача не підписувалися, а тому грубо сфальсифіковані. Однак, суд не може погодитися з такою позицією, оскільки відповідачем не подано доказів щодо фальсифікації акта перевірки та додатків до нього. Виконавчий директор –Слизченко Н.А. не скористалася своїм правом ознайомитися з протоколом, підписати його та викласти свої зауваження, в результаті чого працівниками  Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у Київській області  було складено акт відмови від підписання матеріалів справи від 28.11.2006р. виконавчим директором –Слизченко Н.А.

Суд вважає необґрунтованим посилання відповідача на те, що у  Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у Київській області не було жодних підстав, передбачених діючим законодавством для проведення будь-яких перевірок Споживчого товариства “Асторія плюс”, оскільки перевірка була проведена посадовими особами Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у Київській області на підставі направлень на перевірку від 28.11.2006р. № 315, № 316 та на підставі ст. 11 Закону України від 04.12.1990р. “Про державну податкову службу в Україні”.

Суд також не погоджується з посиланнями відповідача на те, що алкогольні напої та тютюнові вироби, які знаходилися в суборендному приміщені Споживчого товариства не зберігаються, а приймаються від постачальника та в той же день оприбутковуються бухгалтерією і розвозяться по торгових точках, оскільки спростовується актом перевірки № 103810 від 28.11.2006р. та додатками до нього з зазначенням даних про товар, що знаходиться на збереженні.    

Таким чином позивачем правомірно прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 05.12.2006р. № 100273 до відповідача.

Наявний у матеріалах справи лист Ставищанського відділення Тетіївської Міжрайонної державної податкової інспекції від 24.05.2007р. № 1014/7/237 свідчить про те, що сума фінансових санкцій у розмірі 23 753,98 грн. згідно рішення Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України у Київській області від 05.12.2006р. № 100273 Споживчим товариством “Асторія плюс” не виконано.    

Суд враховує, що відповідачем не подано суду доказів щодо визнання недійсним рішення про застосування фінансових санкцій від 05.12.2006р. № 100273.

Частиною п'ятою ст. 17 Закону України від 19.12.95р. № 481/95-ВР та п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. № 790, передбачених ст. 17 Закону України від 19.12.95р. № 481/95-ВР передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 23 753, 98 грн. є обґрунтованими, тому підлягають задоволенню.

Згідно із ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення.

Позивачем належним чином доведено правомірність заявлених позовних вимог.

За таких обставин, суд визнав позовні вимоги позивача обґрунтованими, правомірними та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 128, 158, 160 –163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити повністю.

2.          Стягнути з Споживчого товариства “Асторія плюс” (код 33094499) фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 23 753, 98 грн. до Державного бюджету.

          

Дана постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного терміну на подання заяви про апеляційне оскарження/апеляційної скарги у разі їх не подання або після закінчення 20-денного терміну після подання заяви про апеляційне оскарження у випадку неподання апеляційної скарги або після закінчення апеляційного розгляду справи і залишення постанови без змін.

Дану постанову може бути оскаржено у 10-денний термін з дня складення у повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження/апеляційної скарги або у 20-денний термін після подання у 10-денний термін заяви про її апеляційне оскарження шляхом подачі апеляційної скарги.

    Суддя:                                                                                  

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.08.2007
Оприлюднено03.09.2007
Номер документу892208
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —а17/204-07

Ухвала від 05.06.2007

Господарське

Господарський суд Київської області

Суховий В.Г.

Постанова від 06.08.2007

Господарське

Господарський суд Київської області

Суховий В.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні