Рішення
від 05.05.2020 по справі 527/271/20
ГЛОБИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 527/271/20

провадження 2/527/247/20

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

05 травня 2020 року м. Глобине

Глобинський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді - Олефір А.О.,

за участю секретаря

судових засідань - Волик Л.І.,

позивача ОСОБА_1 та її представника - адвоката Запорожець І.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глобине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору: Служба у справах дітей Пирятинської районної державної адміністрації про зміну прізвища дитини,-

В С Т А Н О В И В:

13 лютого 2020 року позивач звернулася з позовом до суду про зміну прізвища дитини.

В обґрунтування позову, позивач зазначила, що 07 листопада 2012 року між нею та відповідачем було укладено шлюбу, який рішенням Пирятинського районного суду Полтавської області від 26 лютого 2015 року розірвано. Від вказаного шлюбу вони з відповідачем мають сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Син проживає разом з нею та перебуває на її утриманні. Відповідач не виконує своїх батьківських обов`язків, не приймає участь у житті дитини, не піклується про її здоров`я, фізичний, духовний та моральний розвиток, не спілкується та не бачиться з дитиною, не займається утримання дитини. 18 серпня 2018 року вона уклала шлюб зі ОСОБА_4 та змінила прізвище з ОСОБА_1 на ОСОБА_1 . Її чоловік відноситься до її сина як до рідного, піклується, приймає участь у вихованні, син вважає його рідним батьком. У спільному шлюбі зі ОСОБА_4 у них народився син ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Усі члени сім`ї, окрім ОСОБА_3 мають прізвище ОСОБА_1 , що завдає сину емоційних страждань та нерозуміння своєї приналежності. Дитина готується йти до школи та саме під прізвищем ОСОБА_1 відомий у своєму середовищі.

Посилаючись на викладене, позивач просила суд, змінити прізвище ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з ІНФОРМАЦІЯ_4 на ІНФОРМАЦІЯ_4 .

В судовому засіданні позивач та її представник позовні вимоги підтримали із наведених у позові підстав та просили задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з`явився, не повідомивши суду причину своєї неявки, про місце та час розгляду справи повідомлений в порядку п. 4 ч. 8 ст. 128 ЦПК України.

Представник третьої особи в судове засідання не з`явився, направив до суду заяву, у якій просив розгляд справи проводити у його відсутність.

Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Вислухавши пояснення позивача та її представника, дослідивши матеріали справи, всебічно, повно, об`єктивно оцінивши надані докази та давши їм належну оцінку, суд встановив наступне.

Позивач та відповідач перебували у зареєстрованому шлюбі з 07 листопада 2012 року, який рішенням Пирятинського районного суду Полтавської області від 26 лютого 2015 року розірвано (а.с.9).

Від вказаного шлюбу сторони мають сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.11).

18 серпня 2018 року ОСОБА_1 зареєструвала шлюб із ОСОБА_4 та змінила прізвище на ОСОБА_1 (а.с.8)

Син - ОСОБА_3 проживає разом з матір`ю ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.10).

Відповідно до ч.ч. 1-4 ст. 148 Сімейного кодексу України, у разі зміни прізвища обома батьками змінюється прізвище дитини, яка не досягла семи років. У разі зміни прізвища обома батьками прізвище дитини, яка досягла семи років, змінюється за її згодою. У разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років. За заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, дитині, яка не досягла чотирнадцяти років та якій при реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.

Аналізуючи вказану норму матеріального права, суд зазначає, що законодавцем передбачено можливість зміни прізвища дитини, яка не досягла семи років виключно в одному випадку, у разі зміни прізвища обома батьками.

В усіх інших випадках можливо змінити прізвище дитини після досягнення нею семирічного віку.

Законодавцем невипадково обраний вік сім років , оскільки в цьому віці дитина, як правило, вже навчається в школі, має друзів та має своє оточення, а тому сама має право брати участь у вирішенні питання про зміну свого прізвища, яке може вплинути на її життя.

Після досягнення семирічного віку дитина уперше усвідомлює своє право на ім`я, виступаючи від свого імені у суспільних відносинах (у школі, у спортивних змаганнях). Тому законодавством надається їй право самостійно вирішувати питання про зміну свого прізвища.

Відповідно до ст. 12 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, держави-учасниці забезпечують дитині, здатній сформулювати власні погляди, право вільно висловлювати ці погляди з усіх питань, що торкаються дитини, причому поглядам дитини приділяється належна увага згідно з її віком і зрілістю. 3 цією метою дитині, зокрема, надається можливість бути заслуханою в ході будь-якого судового чи адміністративного розгляду, що торкається дитини, безпосередньо або через представника чи відповідний орган у порядку, передбаченому процесуальними нормами національного законодавства.

Разом з тим, як встановлено судом, ОСОБА_3 на момент розгляду справи судом досяг лише шести років, досягне семирічного віку ІНФОРМАЦІЯ_3 , що позбавляє можливості суд вислухати дитину з приводу вирішення питання про зміну її прізвища.

Згідно зі статтями 145-148 Сімейного кодексу України, ім`я дитини обирається за згодою батьків, по-батькові дається за іменем батька, якщо інше не передбачено законом України чи не ґрунтується на національних звичаях. Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків, а якщо вони мають різні прізвища - за взаємною згодою між ними. Спори між батьками з приводу імені чи прізвища дитини вирішуються органами опіки та піклування або судом.

Відповідно до ч. 5 ст. 148 Сімейного кодексу України, у разі заперечення одним із батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов`язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Позивач в своїй позовній заяві та в судовому засіданні зазначає, що відповідач не виконує своїх батьківських обов`язків, не приймає участь у житті дитини, не піклується про її здоров`я, фізичний, духовний та моральний розвиток, не спілкується та не бачиться з дитиною, не займається утримання дитини.

Разом з тим, позивачем до позовної заяви не додано жодного письмового доказу, не заявлено клопотань про допит свідків, на підтвердження вказаних у позовній заяві обставин.

Згідно ч. 6 ст. 81 ЦПК України, доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Враховуючи те, що ОСОБА_3 не досяг семирічного віку, а також те, що позивачем до позовної заяви не додано будь-яких доказів з яких суд може встановити обставини стосовно виконання батьками своїх обов`язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідність зміни прізвища інтересам дитини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги до задоволення не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12,13, 76-81, 223, 263-265 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору: Служба у справах дітей Пирятинської районної державної адміністрації про зміну прізвища дитини - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів до Полтавського апеляційного суду через Глобинський районний суд Полтавської області. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування сторін та інших учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , рнокпп: НОМЕР_1 ).

Відповідач: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 , рнокпп: НОМЕР_2 ) .

Третя особа без самостійних вимог щодо предмету спору: Служба у справах дітей Пирятинської районної державної адміністрації (37000, Полтавська обл., м. Пирятин, вул. Соборна, буд. 42, код ЄДРПОУ: 34131728) .

Повний текст рішення складено 13 травня 2020 року.

Суддя А. О. Олефір

СудГлобинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення05.05.2020
Оприлюднено15.05.2020
Номер документу89221184
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —527/271/20

Рішення від 05.05.2020

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Олефір А. О.

Рішення від 05.05.2020

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Олефір А. О.

Ухвала від 23.03.2020

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Олефір А. О.

Ухвала від 24.02.2020

Цивільне

Глобинський районний суд Полтавської області

Олефір А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні