Справа № 454/3553/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 травня 2020 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Адамович М. Я. ,
за участю секретаря Мандрик І.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокаль справу за позовом ОСОБА_1 до Тудорковицької сільської ради Сокальського району про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся в суд та просить визнати за ним право власності на житловий будинок з господарськими будівлями, розташовані по АДРЕСА_1 , в порядку спадкування після смерті матері.
Свої вимоги мотивує наступним.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 . За життя батько уклав заповіт на його користь.
Однак, після смерті батька його мати ОСОБА_3 оформила право власності на житловий будинок, який належав батькові, оскільки про існування заповіту йому не було відомо.
ІНФОРМАЦІЯ_2 померла його мати, після смерті якої відкрилася спадщина на зазначений житловий будинок.
Крім нього спадкоємцем після смерті матері є його сестра ОСОБА_4 , яка відмовилася від прийняття спадщини на його користь.
Нотаріус відмовив йому у видачі свідоцтва про право на спадщину, мотивуючи відмову тим, що він пропустив строк для подання заяви про прийняття спадщини.
В свою чергу він з 2004 року зареєстрований та постійно проживає за місцем відкриття спадщини.
Представник позивача - адвокат Ільницький М.М. подав заяву про розгляд справи у його та позивача відсутності, позов підтримав.
Представник відповідача подав заяву про розгляд справи у його відсутності, позов визнав.
На підставі ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши докази по справі, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Позивач є сином ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , що стверджується свідоцтвом про народження та рішенням Сокальського районного суду Львівської області від 09.07.2019р.
Згідно заповіту від 01.09.1997р., ОСОБА_2 все належне йому на день смерті майно заповів своєму синові - позивачу ОСОБА_1 .
Із свідоцтва про право власності від 03.11.2003р. встановлено, що за ОСОБА_3 зареєстровано право власності на житловий будинок з господарськими спорудами, розташовані по АДРЕСА_1 .
З технічного паспорта вбачається, що загальна площа спірного житлового будинку складає 38,5кв.м та він складається з коридору площею 5,2кв.м; кладової площею 5,3кв.м; кухні площею 12,4кв.м; житлової кімнати площею 12,8кв.м; веранди площею 2,8кв.м; До будинку належать господарські споруди: сарай Б; літня кухня - сарай В; сарай Г; споруди №1, №2.
ОСОБА_3 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , що стверджується свідоцтвом про смерть.
ОСОБА_4 є рідною сестрою позивача ОСОБА_1 та не претендує на прийняття спадщини після смерті їх матері ОСОБА_3 та згідна з тим, що спірний житловий будинок успадкує позивач, що стверджується свідоцтвом про народження, довідкою про укладення шлюбу, свідоцтвом про розірвання шлюбу, витягом з реєстру та письмовими поясненнями.
Згідно витягу з будинкової книги, позивач зареєстрований в спірному житловому будинку з 03.06.2004р., що свідчить про те, що він проживав зі спадкоємцем на час відкриття спадщини, де проживає по даний час.
Згідно ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно п.1 ч.2 ст. 16 ЦК України, одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.
Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
В свою чергу відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до ч.2 ст.1268 ЦК України, Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Судом встановлено, що позивач постійно проживав із спадкодавцем, не подав заяви про відмову від прийняття спадщини та вступив у фактичне управління та володіння спадковим майном, а його сестра не претендує на спірне спадкове майно.
З огляду на зазначене, суд визнає позов підставним.
Керуючись ст.ст. 12, 81, 263-265 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок, загальною площею 38,5кв.м, який складається з коридору площею 5,2кв.м; кладової площею 5,3кв.м; кухні площею 12,4кв.м; житлової кімнати площею 12,8кв.м; веранди площею 2,8кв.м та належні до нього господарські будівлі і споруди: сарай Б; літня кухня - сарай В; сарай Г; споруди №1, №2, що розтагшовані по АДРЕСА_1 , в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Сокальський районний суд Львівської області.
Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину рішення воно може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Відомості, які зазначаються в рішенні суду відповідно до п.4) ч.5 ст.265 ЦПК України та не проголошуються, відповідно до ч.2 ст.268 ЦПК України.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Тудорковицька сільська рада Сокальського району Львівської області, ЄДРПОУ:04373732, місцезнаходження: с.Тудорковичі, Сокальський район, Львівська область.
Головуючий: М. Я. Адамович
Суд | Сокальський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2020 |
Оприлюднено | 15.05.2020 |
Номер документу | 89226545 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сокальський районний суд Львівської області
Адамович М. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні