Рішення
від 14.05.2020 по справі 659/275/20
НИЖНЬОСІРОГОЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 659/275/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.05.2020 року смт. Нижні Сірогози

Нижньосірогозький районний суд у складі: головуючого-судді - Разгуляєвої О.В., при секретарі судового засідання - Чернякової Н.С., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні, в приміщенні суду, в смт. Нижні Сірогози Херсонської області, цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Дем"янівської сільської ради Нижньосірогозького району Херсонської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Дем"янівської сільської ради Нижньосірогозького району Херсонської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її прабабуся ОСОБА_2 , після її смерті відкрилась спадщина на земельну ділянку площею 8,0700га, розташовану на території Дем"янівської сільської ради Нижньосірогозького району Херсонської області, яка їй належала на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії І - ХС № 003042. За життя ОСОБА_3 склала заповіт, відповідно до якого заповіла зазначену земельну ділянку ОСОБА_1 .. Про існування зазначеного заповіту, позивачці стало відомо лише в квітні 2020р., в зв"язку з чим і був пропущений встановлений законом строк для подання зяви про прийняття спадщини з поважних причин.

Ухвалою суду від 28.04.2020р. позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, крім того, витребувано спадкову справу заведену після смерті ОСОБА_2 .

В судове засідання сторони надали заяви про розгляд справи за їх відсутності, позивачка на позові наполягає, представник відповідача з позовом згоден.

Відповідно до ст. 200 ч.3 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд (ст. 206 ч.4 ЦПК України).

Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 , померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце смерті - село Дем"янівка Нижньосірогозького району Херсонської області, згідно до свідоцтва про смерть (а.с.6).

Відповідно до заповіту посвідченого секретарем виконкому Дем"янівської сільської ради Нижньосірогозького району Херсонської області 19 березня 2009року ОСОБА_2 заповіла ОСОБА_1 , 1986 р.н., земельну ділянку площею 8,0700га, розташовану на території Дем"янівської сільської ради Нижньосірогозького району Херсонської області, яка їй належала на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії І - ХС № 003042 (а.с.- 9).

Згідно державного акту серії І -ХС № 003042 ОСОБА_2 на праві приватної власності належала земельна ділянка площею 8,0700га, що розташована на території Дем"янівської сільської ради Нижньосірогозького району Херсонської області (а.с.8), кадастровий номер земельної ділянки 6523882500:03:012:0004 (а.с.10).

Як зазначено в довідці Вербівської сільської ради Нижньосірогозького району від 15.04.2020р. № 293 ОСОБА_2 , була зареєстрована та проживала за адресою с. Дем"янівка Нижньосірогозького району Херсонської області. На момент смерті проживала одна (а.с.13).

Листом приватного нотаріуса Нижньосірогозького районного нотаріального округу Пестрецова В.В. від 24.04.2020р. позивачу в оформленні спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 відмовлено, оскільки ОСОБА_1 у становлений законом строк не подала нотаріусу заяву про прийняття спадщини, а також не проживала разом із спадкодавцем на момент його смерті ( а.с.15).

Згідно відповіді приватного нотаріуса Нижньосірогозького районного нотаріального округу від 06.05.2020р. спадкова справа після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 не заводилась.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ст. ст. 1218 та 1268 Кодексу до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Суд вважає, що вище зазначені доводи підтверджують поважність причин пропущення строку для прийняття спадщини, так як на момент відкриття спадщини позивачка перебувала на лікуванні, а в подальшому потребувала постійного спостереження у лікаря і за станом здоров"я не могла займатися підготовкою документів.

Відповідно до вимог ч. ч. 1, 3 ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року № 7 додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, не може перевищувати шестимісячного строку, встановленого ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини.

Приймаючи до уваги, що позивач, з причин, які судом можуть бути визнані поважними, своєчасно не подала до приватного нотаріуса заяву про прийняття спадщини, пропустила встановлений законом строк для прийняття спадщини, суд вважає позовні вимоги щодо надання додаткового строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 4, 5, 19, 259, 274, 279, 265 ЦПК України, суд

ухвалив :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Дем"янівської сільської ради Нижньосірогозького району Херсонської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , додатковий строк тривалістю три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Херсонського апеляційного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: О. В. Разгуляєва

СудНижньосірогозький районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення14.05.2020
Оприлюднено15.05.2020
Номер документу89230423
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —659/275/20

Рішення від 14.05.2020

Цивільне

Нижньосірогозький районний суд Херсонської області

Разгуляєва О. В.

Ухвала від 28.04.2020

Цивільне

Нижньосірогозький районний суд Херсонської області

Разгуляєва О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні