ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002
У Х В А Л А
13.05.2020р. Справа № 42/41б
за заявою кредитора (заявника) Товариства з обмеженою відповідальністю "Луксор"(код ЄДРПОУ 30308795), м.Київ
до боржника Відкритого акціонерного товариства "Точмаш" (код ЄДРПОУ 14300579) м.Донецьк
про банкрутство
Суддя Тарапата С.С.
Без виклику представників сторін
В провадженні Господарського суду Донецької області (суддя Тарапата С.С.) знаходиться справа №42/41б про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Точмаш" (код ЄДРПОУ 14300579) м.Донецьк на стадії ліквідаційної процедури.
29.04.2020р. до господарського суду надійшла заява Акціонерного товариства Укртрансгаз про зміну найменування кредитора №1001 вих.-20-1999 від 24.04.2020р., з додатками.
Суд визнав за можливе розглянути вказану заяву без виклику представників сторін.
Розглянувши заяву АТ Укртрансгаз про зміну найменування кредитора №1001 вих.-20-1999 від 24.04.2020р., надані документи та матеріали справи, суд встановив:
АТ Укртрансгаз в своїй заяві просить змінити найменування кредитора у справі №42/41б про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Точмаш" з ДК Укртрансгаз НАК Нафтогаз України в особі філії управління магістральних газопроводів Донбастрангаз на АТ Укртрансгаз (код ЄДРПОУ 30019801, м.Київ) та зобов`язати ліквідатора внести зміни в реєстр вимог кредиторів, посилаючись на зміну назви, згідно рішення акціонера №186 та внесення відповідних змін до статуту.
В силу ст.3 Господарського процесуального кодексу України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно ч.6 ст.12 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
21.10.19р. введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства, відповідно до п.2 Прикінцевих та перехідних положень якого, з дня введення в дію Кодексу визнано таким, що втратив чинність Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно приписів ст.52 Господарського процесуального кодексу України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.
Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.
Відповідно до ст.1 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника.
Згідно ст.43 КУзПБ у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши подані докази на підставі приписів чинного законодавства, судом встановлено наступне:
Ухвалою суду від 18.03.13р. замінено кредитора - Дочірню компанію "Укртрансгаз" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" в особі Макіївського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів філії "Управління магістральних газопроводів "ДОНБАСТРАНСГАЗ" на його правонаступника - Публічне акціонерне товариство "УКРТРАНСГАЗ" в особі Макіївського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів філії "Управління магістральних газопроводів "ДОНБАСТРАНСГАЗ".
Як вбачається із доданих до заяви документів 21.05.18р. рішенням акціонера №186 змінено тип товариства з публічного акціонерного на приватне акціонерне товариство та у зв`язку зі зміною типу змінено найменування з Публічного акціонерного товариства Укртрансгаз на Акціонерне товариство Укртрансгаз , внесено зміни до статуту шляхом затвердження його у новій редкції.
Пунктом 1.3 Статуту передбачено, що повне найменування товариства українською мовою Акціонерне товариство Укртрансгаз .
Відповідно до приписів ч.4 ст.3 Закону України "Про акціонерні товариства" повне найменування акціонерного товариства українською мовою повинне містити його організаційно-правову форму (акціонерне товариство); тип акціонерного товариства не є обов`язковою складовою найменування акціонерного товариства; акціонерне товариство самостійно визначає необхідність зазначати у своєму найменуванні його тип, передбачений статтею 5 цього Закону.
Зміна найменування юридичної особи не означає її реорганізації, якщо при цьому не змінюється організаційно-правова форма даної особи. Зміна найменування юридичної особи тягне за собою необхідність у державній реєстрації змін до установчих документів. У разі коли така зміна сталася у процесі вирішення спору господарським судом, про неї обов`язково зазначається в описовій частині рішення (при цьому у мотивувальній частині, за необхідності, також зазначається нове найменування учасника судового процесу - наприклад, у разі задоволення позову до нього) або в ухвалі, якою закінчується розгляд справи.
З огляду на зазначене, суд визнає за необхідне за заявою АТ Укртрансгаз змінити найменування кредитора у справі - Публічне акціонерне товариство Укртрансгаз в особі Макіївського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів філії "Управління магістральних газопроводів "ДОНБАСТРАНСГАЗ" на Акціонерне товариство Укртрансгаз м.Київ.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.1, 2, 9, 43, 60, п.2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст.3, ч.6 ст.12, ст.ст. 46, 52, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Змінити найменування кредитора у справі - Публічне акціонерне товариство Укртрансгаз в особі Макіївського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів філії "Управління магістральних газопроводів "ДОНБАСТРАНСГАЗ" на Акціонерне товариство Укртрансгаз (код ЄДРПОУ 30019801, м.Київ).
Ліквідатору внести відповідні зміни до реєстру вимог кредиторів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України (ст.ст.253-259), шляхом подання апеляційної скарги
Суддя С.С. Тарапата
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2020 |
Оприлюднено | 18.05.2020 |
Номер документу | 89239318 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Тарапата Світлана Степанівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні