ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"14" травня 2020 р. м. Ужгород Справа № 907/301/20
Суддя Господарського суду Закарпатської області Андрейчук Л.В., розглянувши матеріали
за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях, м. Львів
до відповідача фізичної особи-підприємця Токар Аліни Іванівни, м. Мукачево про стягнення 27497,77 грн
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом, яким просить стягнути з відповідача борг в розмірі 25698,77 грн по орендній платі за Договором оренди індивідуально визначеного нерухомого майна, що належить до державної власності № 21-17/05-08 від 23.03.2017. Крім того, в зв`язку з порушенням грошового зобов`язання, позивачем нараховано та поставлено вимогу про стягнення 1811,00 грн пені. Позов заявлено з посиланням на ст. 18 Закону України Про оренду державного та комунального майна , ст. ст. 11, 530, 526, 610, 612, 762 ЦК України, ст. ст. 193, 283, 291, 230-232 ГК України та п. 3.7 Договору.
Позовна заява № 14-20-02496 від 06.05.2020 року підлягає залишенню без руху відповідно до приписів ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, оскільки така подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 ГПК України.
В порушення п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК, позивач зазначив невірну адресу (місцезнаходження) відповідача. Відповідно до ч. 2 ст. 27 ГПК України місцезнаходження юридичної особи визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Аналогічна норма міститься в статті 9 Закону України " Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
Перевіривши офіційну інформацію стосовно відповідача судом встановлено, що місцезнаходженням фізичної особи-підприємця Токар Аліни Іванівни (код НОМЕР_1 ) є: АДРЕСА_1 . Позивачем же при зверненні до суду вказано іншу адресу ( АДРЕСА_2 ), на цю ж адресу надіслано копію позовної заяви з додатками.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язана до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Враховуючи наведені вище висновки суду щодо невірно зазначеної адреси відповідача, долучений до позовної заяви позивачем опис вкладення у цінний лист від 13.05.2020 підтверджує надіслання такої на невірну адресу відповідача, тому не може бути належним доказом. Відтак, позовна заява подана з порушенням ст. 172 ГПК України.
За приписами ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене та керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях № 14-20-02496 від 06.05.2020 - залишити без руху .
2. Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до господарського суду Закарпатської області зазначених в мотивувальній частині даної ухвали доказів у строк не пізніше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити заявнику, що:
- встановлені процесуальні строки обчислюються з врахуванням п. 3 ч. 11 Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) , тобто продовжуються на строк дії такого карантину;
- в разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу;
- в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Андрейчук
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2020 |
Оприлюднено | 15.05.2020 |
Номер документу | 89239445 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Андрейчук Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні