ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

"15" травня 2020 р. справа №300/838/20

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про розгляд за правилами загального позовного провадження адміністративної справи за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Захід - Агро МХП" до Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування припису від 20.02.2020, -

В С Т А Н О В И В:

15.04.2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Захід - Агро МХП" звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування припису від 20.02.2020.

21.04.2020 ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

12.05.2020 року представником позивачем подано клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.

Клопотання мотивоване тим, що оскільки вказана справа має важливе значення для подальшої діяльності товариства та його репутації, і необхідності подання значної кількості доказів, допиту свідка, судовий розгляд необхідно провести за правилами загального позовного провадження.

Розглянувши клопотання, оцінивши матеріали позовної заяви, суд зазначає таке.

Положеннями статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Водночас, частинами 4 та 5 статті 12 КАС України визначено, що виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах:

1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;

2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;

4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

5) щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Статтею 257 КАС України передбачено перелік справ, що розглядаються за правилами спрощеного позовного провадження. Так, частинами 1 та 2 даної статті визначено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності, а також, будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Приписи частини 4 вказаної статті кореспондуються із приписами частини 4 статті 12 КАС України, та знову ж таки визначають конкретний перелік адміністративних справ, що належить розглядати виключно за правилами загального позовного провадження.

Частиною 3 статті 257 Кодексу визначено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:

1) значення справи для сторін;

2) обраний позивачем спосіб захисту;

3) категорію та складність справи;

4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо;

5) кількість сторін та інших учасників справи;

6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;

7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи вищенаведені критерії, зміст позовних вимог, заявлених до Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, наявні матеріали адміністративної справи, суд вважає, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у даній справі не вимагає розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

З огляду на наведене, суд дійшов висновку, що в задоволенні клопотання представника позивача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, слід відмовити.

На підставі наведеного, керуючись статтями 12, 248, 256, 257, 260, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Відмовити в задоволенні клопотання представника позивача про розгляд справи №300/838/20 за правилами загального позовного провадження.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо від рішення суду не підлягає оскарженню.

Суддя /підпис/ Скільський І.І.

Дата ухвалення рішення 15.05.2020
Оприлюднено 18.05.2020

Судовий реєстр по справі 300/838/20

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Постанова від 08.07.2021 Восьмий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 24.06.2021 Восьмий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 24.06.2021 Восьмий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 15.06.2021 Восьмий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 28.05.2021 Восьмий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 28.05.2021 Восьмий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Рішення від 26.03.2021 Івано-Франківський окружний адміністративний суд Адміністративне
Рішення від 26.03.2021 Івано-Франківський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 30.07.2020 Івано-Франківський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 19.05.2020 Івано-Франківський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 15.05.2020 Івано-Франківський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 21.04.2020 Івано-Франківський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 300/838/20

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону