Рішення
від 11.02.2020 по справі 446/1507/19
КАМ'ЯНКА-БУЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 446/1507/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.02.2020 року Кам`янка-Бузький районний суд Львівської області в складі:

головуючого - судді Самсін М. Л.

при секретарі Груба Л.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Сілецька сільська рада про позбавлення права користування житловим приміщенням,

ВСТАНОВИВ :

позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 третя особа: Сілецька сільська рада про позбавлення права користування житловим приміщенням. Просив суд постановити рішення, яким визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , таким, що втратив право користування житловим приміщенням в будинку АДРЕСА_1 . Позов обґрунтовує тим, що він, ОСОБА_1 є власником житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 . У вказаному будинку зареєстрований відповідач по справі ОСОБА_2 . Просив позов задовольнити, оскільки сплачує комунальні послуги за відповідача, який тривалий час, понад трьох років не проживає за вищевказаною адресою, окрім того, позивач не може в повній мірі розпорядитись своїм майном.

У судове засідання позивач не з`явився, подав до суду заяву в якій просив справу розглядати без його участі та позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з`явився, подав до суду відзив на позовну заяву в якій просить відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 , справу розглядати без його участі.

Третя особа: Сілецька сільська рада подали до суду заяву в якій просили розгляд справи проводити без участі їх представників.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, суд встановив такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Так, відповідно до ст. 71 ЖК України та п. 10 Постанови Пленуму ВС України Про деякі питання, що виникли у практиці застосування судами ЖК України від 12.04.1985 р. № 2 із наступними змінами, право користування жилим приміщенням за тимчасової відсутності наймача або членів його сім`ї зберігається за ними протягом шести місяців, або інших строків, передбачених вказаною статтею.

Відповідно до вимог ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, будинкової книги для прописки громадян проживаючих в будинку АДРЕСА_1 , зареєстрований відповідач по справі ОСОБА_2 .

Як вбачається з матеріалів справи, копії Витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно серії НОМЕР_6, житловий будинок АДРЕСА_1 в цілому належить позивачу - ОСОБА_1 .

Ст. 321 ЦК України забороняє обмеження прав власника стосовно розпорядження своїм майном. Наявність реєстрації у квартирі особи, що там не мешкає, обмежує позивача у розпорядженні майном.

Відповідно до ст. 405 ЦК України член сім`ї, що не мешкає без поважних причин більше одного року у житлі, яке належить особі на праві власності, визнається таким, що втратив право користування.

Статтею 3 Закону України „ Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" визначене поняття місця проживання особи. А за ст. 15 цього ж Закону встановлюється відповідальність особи за порушення вимог про необхідність реєстрації місця проживання.

Аналізуючи зібрані в справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що ОСОБА_2 втратив право користування будинком АДРЕСА_1 .

Керуючись ст. ст. 321, 405 ЦК України, ст.ст. 71,72 ЖК України, ст. ст. 10, 11, 57-61, 63, 64, 88, 130, 208, 209, 212- 215 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Сілецька сільська рада про позбавлення права користування житловим приміщенням - задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , таким, що втратив право користування житловим приміщенням в будинку АДРЕСА_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції, який обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , паспорт серії НОМЕР_3 , виданий 23 серпня 2002 року Кам"янка-Бузьким РВ УМВС України у Львівській області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач : ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_4 , паспорт серії НОМЕР_5 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 .

Третя особа : Сілецька сільська рада Кам"янка-Бузького району Львівської області, юридична адрес: вул. Надбужна, 57, Код ЄДРПОУ 04374068, тел. (03254) 4-7531,4-75-33.

Повний текст рішення складено 11.02.2020 року.

Суддя : М.Л. Самсін

СудКам'янка-Бузький районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення11.02.2020
Оприлюднено18.05.2020
Номер документу89259520
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —446/1507/19

Рішення від 11.02.2020

Цивільне

Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області

Самсін М. Л.

Ухвала від 08.11.2019

Цивільне

Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області

Самсін М. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні