ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" травня 2020 р. Справа № 911/582/20
Господарський суд Київської області у складі судді Щоткіна О.В., розглянувши матеріали справи
за позовом Акціонерного товариства Державний ощадний банк України в особі філії - Головного управління по м. Києву та Київській області Публічного акціонерного Товариства Державний ощадний банк України
до Товариства з обмеженою відповідальністю Агронафтобізнес
про стягнення 14814,85 грн
без виклику учасників справи
встановив:
До Господарського суду Київської області звернулось Акціонерне товариство Державний ощадний банк України в особі філії - Головного управління по м. Києву та Київській області Публічного акціонерного Товариства Державний ощадний банк України (далі - позивач, АТ Ощадбанк ) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Агронафтобізнес (далі - відповідач, ТОВ Агронафтобізнес ) про стягнення заборгованості за договором банківського рахунку № 661665-160412-153350 від 14.04.2016, яка складається з 8986,99 грн основної заборгованості, 1408,32 грн пені, 1438,67 грн інфляційних втрат, 385,81 грн 3% річних, всього - 12219,79 грн, а також про стягнення заборгованості за договором на виконання розрахункових операцій системою дистанційного обслуговування Інтернет-Клієнт-Банк від 14.04.2014 в розмірі 2595,06 грн, з яких: 1649,85 грн основної заборгованості, 294,31 грн пені, 519,24 грн інфляційних втрат та 131,66 грн 3% річних.
Позовні вимоги обгрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань в частині щомісячної плати за обслуговування тарифного пакету за договором банківського рахунку та плати за обслуговування тарифного пакету за договором на виконання розрахункових операцій системою дистанційного обслуговування Інтернет-Клієнт-Банк .
Ухвалою Господарського суду Київської області від 10.03.2020 відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання (без виклику учасників справи) та встановлено сторонам строки для вчинення процесуальних дій у справі.
Як свідчать матеріали справи, відповідач не скористався наданим йому процесуальним правом, передбаченим ч. 1 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України, щодо надіслання відзиву на позовну заяву.
Частиною 5 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, у порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 11 ст. 242 ГПК України, у випадку розгляду справи за матеріалами в паперовій формі, судові рішення надсилаються в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
За змістом ст. 9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань місцезнаходження юридичної особи визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
В силу положень ст. 10 наведеного Закону, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.
Так, з метою повідомлення відповідача про розгляд справи та про його право подати відзив на позовну заяву, копія ухвали суду від 10.03.2020 про відкриття провадження у справі № 911/582/20 була направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та у позовній заяві, а саме: 07500 , Київська обл., Баришівський р-н , смт Баришівка, вул . Жовтнева, буд. 98.
Проте поштовий конверт із копією зазначеної ухвали було повернуто підприємством поштового зв`язку на адресу суду без вручення ТОВ Агронафтобізнес з відміткою адресат відсутній за вказаною адресою .
Згідно з п. 5 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Відповідно до ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
В свою чергу суд наголошує, що відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з ч. 8 ст. 252 ГПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Згідно з ч. 4 ст. 240 ГПК України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, та об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
встановив:
Між Публічним акціонерним товариством Державний ощадний банк України (наразі - Акціонерне товариство Державний ощадний банк України ; далі - Банк) в особі філії - Головного управління по м. Києву та Київській області та Товариством з обмеженою відповідальністю Агронафтобізнес (клієнт) 11.08.2014 укладено договір банківського рахунку № 661665 (далі - договір № 661665), відповідно до п. 1.1. якого банк зобов`язався надавати клієнту послуги з розрахунково-касового обслуговування, які пов`язані із переказом грошей з рахунка (на рахунок) цього клієнта, видачею йому грошей у готівковій формі, а також здійсненням інших операцій, передбачених цим договором, а клієнт зобов`язався оплачувати вартість таких послуг та надає Банку право користуватися тимчасово вільними коштами клієнта на власний розсуд.
Згідно з п. 2.1. договору № 661665 банк протягом трьох банківських днів після надання всіх необхідних документів зобов`язується відкрити клієнту поточний рахунок № НОМЕР_1 в гривні України та надавати послуги з розрахунково-касового обслуговування, відповідно до умов цього договору, законодавства України, в т.ч. нормативно-правових актів Національного Банку України.
Між АТ Ощадбанк (банк) та ТОВ Агронафтобізнес (клієнт) 11.08.2014 укладено договір на виконання розрахункових операцій системою дистанційного обслуговування Інтернет-Клієнт-Банк № 73 (далі - договір № 73), відповідно до п. 2.1. якого банк зобов`язався надавати клієнту послуги згідно наступного переліку (навалі за текстом - послуги): послуги з підключення користувачів до системи Інтернет-Клієнт-банк ; послуги з надання доступу для перегляду руху коштів по рахунку(ах) клієнта; послуги з виконання операцій по переказу грошей з/на рахунку(ів)/рахунок(и) клієнта на умовах договору(ів) банківського рахунку, кредитного(их) договору(ів), а також виконання інших операцій, передбачених цим договором та на умовах цього договору; послуги з формування виписки(ок) по рахунку(ах), та інші послуги, передбачені в Додатку 1 до цього договору.
За умовами п. 3.2. договору № 73 протягом 5 (п`яти) банківських днів після укладення цього договору банк забезпечує надання доступу користувачам до ресурсів системи Інтернет-Клієнт-банк згідно прав, визначених заявкою на отримання доступу до системи Інтернет-Клієнт-банк .
Згідно з п. 5.1. договору № 73 банк надає клієнту платні послуги за використання системи Інтернет-Клієнт-банк , вартість та строки сплати яких зазначені в Додатку 1 до цього договору.
Пунктом 5.2. договору № 73 обумовлено, що цим договором клієнт доручає банку здійснювати договірне списання з поточного рахунку № НОМЕР_1 , відкритого в ТВБВ філії - Головного управління по м. Києву та Київській області АТ Ощадбанк (надалі - поточний рахунок), код банку 322669, вартості наданих послуг в розмірі, визначеному Додатком 1 до цього договору, не пізніше 5-го числа місяця, наступного за звітним місяцем, в якому було надано послуги.
Відповідно до п. 10.1. договору № 73 останній набуває чинності з дати підписання уповноваженими представниками сторін та скріплення їх підписів відбитками печаток сторін та діє протягом 1 (одного) року, у випадку невиконання будь-якою із сторін своїх зобов`язань по даному договору, строк дії договору продовжується до повного виконання сторонами всіх своїх зобов`язань за цим договором. Дія договору автоматично продовжується на кожний наступний рік на тих самих умовах, якщо жодна із сторін не попередить в письмовій формі іншу сторону про припинення його дії не менше ніж за один місяць до закінчення відповідного строку дії цього договору.
Пунктом 11.8. договору № 73 передбачено, що невід`ємною частиною цього договору є, зокрема, Додаток 1 - Тарифи ТВБВ № 10026/084 філії - Головного управління по м. Києву та Київській області АТ Ощадбанк .
Відповідно до пп. 2.2.2. Додатку 1 (Тарифи з 11.08.2014 по 14.10.2014) визначена вартість за виконання послуг Клієнт-Банк - 100,00 грн, Інтернет-Клієнт-Банк - 1,00 грн.
Згідно з пп. 2.2.2. Додатку 1 (Тарифи з 15.10.2014) визначена вартість за виконання послуг Клієнт-Банк - 100,00 грн, Інтернет-Клієнт-Банк - 50,00 грн.
Між АТ Ощадбанк (банк) та ТОВ Агронафтобізнес (клієнт) 14.04.2016 укладено договір банківського рахунку № 1661665-160412-153530 (далі - договір № 1661665-160412-153530), відповідно до п. 1.1. якого банк зобов`язався надавати клієнту послуги з розрахунково-касового обслуговування, які пов`язані із переказом грошей з рахунка (на рахунок) цього клієнта, видачею йому грошей у готівковій формі, а також здійсненням інших операцій, передбачених цим договором, а клієнт зобов`язався оплачувати вартість таких послуг та надає Банку право користуватися тимчасово вільними коштами клієнта на власний розсуд.
Згідно з п. 2.1. договору № 1661665-160412-153530 банк протягом трьох банківських днів після надання всіх необхідних документів зобов`язується відкрити клієнту поточний(і) рахунок(нки): № НОМЕР_1 в доларах США і № НОМЕР_1 в євро та надавати послуги з розрахунково-касового обслуговування, відповідно до умов цього договору, законодавства України, в т.ч. нормативно-правових актів Національного Банку України.
Пунктом 2.3. договору № 1661665-160412-153530 встановлено, що оплата за послуги, надані банком клієнту відповідно до переліку операцій з розрахунково-касового обслуговування, здійснюється згідно з Тарифами за послуги ТВБВ № 10026/084 філії - Головного управління по м. Києву та Київській області АТ Ощадбанк (Додаток № 1 до цього договору, який є його невід`ємною складовою частиною), які можуть бути змінені банком в порядку, визначеному умовами цього договору (далі - тарифи).
Відповідно до п. 3.1. договору № 1661665-160412-153530 вартість послуг банку визначена в тарифах у вигляді суми тарифу - вартості послуги.
За умовами п. 3.2. договору № 1661665-160412-153530 при настанні термінів оплати вартості наданих банком послуг з розрахунково-касового обслуговування клієнт доручає банку здійснювати договірне списання коштів в передбаченому тарифами розмірі, що необхідний для оплати наданих банком послуг з обслуговування рахунку(ів) клієнта, а також інших поточних рахунків клієнта відкритих в АТ Ощадбанк або тих, що будуть відкриті протягом строку дії цього договору.
Сплата клієнтом коштів за надані банком послуги здійснюється одночасно з проведенням операції, авансом або не пізніше визначеного числа місяця наступного за звітним відповідно до Додатку 1 до цього договору.
Банк має право отримувати від клієнта оплату вартості за надані послуги відповідно до тарифів (пп. 4.2.6. договору № 1661665-160412-153530).
В свою чергу, п. 4.3. договору № 1661665-160412-153530 встановлено ряд зобов`язань клієнта, серед яких:
- виконувати умови договору та вимоги законодавства України, в тому числі нормативно-правових актів Національного банку України (пп. 4.3.3.);
- сплачувати вартість послуг банку згідно з тарифами в порядку, визначеному розділом 3 цього договору (пп. 4.3.10.);
- своєчасно поповнювати рахунок(ки) грошовими коштами, у разі відсутності або недостатності коштів на рахунку з метою належного виконання своїх обов`язків за цим договором щодо сплати на користь банку вартості наданих ним послуг, в тому числі з метою забезпечення можливості здійснення банком права договірного списання коштів у сумі, необхідній для повної оплати послуг а також в інших випадках, визначених цим договором, для реалізації банком права договірного списання коштів з рахунку(ів) (пп. 4.3.11.);
- щорічно до 15 січня наступного за звітним року підтверджувати в письмовій формі залишок коштів на рахунку(ах) станом на 1 січня. У випадку неотримання банком підтвердження залишків коштів на рахунку(ах) клієнта протягом зазначеного строку, залишок коштів вважається підтвердженим (пп. 4.3.12.).
Додатком № 1 до договору № 1661665-160412-153530 встановлено тарифи за послуги банку, зокрема, пп. 2.1.2.1. тарифу встановлено, що щомісячне обслуговування тарифного пакету становить 120,00 грн в місяць, при цьому комісія повинна бути сплачена не пізніше 5-го числа наступного місяця.
Згідно з п. 9.1. договору № 1661665-160412-153530 останній набуває чинності з дати підписання сторонами та діє протягом одного календарного року. Дія договору автоматично продовжується на кожний наступний рік на тих самих умовах, якщо жодна із сторін не попередить в письмовій формі іншу сторону про припинення його дії не менше ніж за один місяць до закінчення відповідного строку дії договору.
Пунктом 10.5. договору № 1661665-160412-153530 передбачено, що невід`ємною частиною цього договору є Додаток № 1: Тарифи за послуги АТ Ощадбанк .
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання умов договорів № 661665 від 11.08.2014 та № 1661665-160412-153530 від 14.04.2016 позивачем відкрито відповідачу банківський рахунок № НОМЕР_1 у гривні України, доларах США, євро, що підтверджується долученими до позовної заяви належним чином засвідченими копіями виписок по рахунку відповідача.
Позивач стверджує, що всупереч умов договорів, відповідачем порушувались договірні зобов`язання, у зв`язку з чим несвоєчасне виконання зобов`язань щодо сплати комісії за обслуговування протягом строку дії договорів призвело до виникнення заборгованості, що стало підставою для звернення з позовом до суду з вимогами про стягнення, зокрема 8986,99 грн заборгованості за щомісячною платою за обслуговування тарифного пакету за договором банківського рахунку № 1661665-160412-153530 від 14.04.2016, а також 1649,85 грн заборгованості за обслуговування тарифного пакету за договором на виконання розрахункових операцій системою дистанційного обслуговування Інтернет-Клієнт-Банк № 73 від 11.08.2014.
Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України є, зокрема, договори. Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (ст. 626 Цивільного кодексу України).
Згідно зі ст. 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.
Відповідно до статті 6 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ч. 1 ст. 627 Цивільного кодексу України).
Частиною 1 ст. 628 Цивільного кодексу України визначено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).
Згідно зі ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Частиною 1 ст. 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов`язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином (ч. 7 ст. 193 Господарського кодексу України).
Частиною 1 ст. 1066 Цивільного кодексу України визначено, що за договором банківського рахунка банк зобов`язується приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові (володільцеві рахунка), грошові кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клієнта про перерахування і видачу відповідних сум з рахунка та проведення інших операцій за рахунком.
За умовами ч. 1 ст. 1067 Цивільного кодексу України договір банківського рахунка укладається для відкриття клієнтові або визначеній ним особі рахунка у банку на умовах, погоджених сторонами.
Відповідно до ч. 4 ст. 1068 Цивільного кодексу України, клієнт зобов`язаний сплатити плату за виконання банком операцій за рахунком клієнта, якщо це встановлено договором.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено обов`язковість виконання договору сторонами.
Відповідно до ч. 1 ст. 202 Господарського кодексу України та ст. 599 Цивільного кодексу України, зобов`язання припиняються виконанням, проведеним належним чином.
Згідно зі ст. ст. 73, 74 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
З огляду на викладене вище, господарським судом були створені належні умови для надання сторонами доказів в обґрунтування своєї правової позиції, однак відповідач доводів позовної заяви не спростував, доказів погашення спірної заборгованості не надав.
Поясненнями позивача, викладеними у позовній заяві та наявними у справі доказами підтверджується факт надання позивачем відповідачу послуг з розрахунково-касового обслуговування та послуги з підключення і обслуговування операцій системою дистанційного обслуговування Інтернет-Клієнт-банк .
У зв`язку з несплатою комісії, станом на 01.05.2019 прострочена заборгованість за щомісячною платою за обслуговування тарифного пакету за договором банківського рахунку № 1661665-160412-153530 від 14.04.2016 за розрахунками позивача складає 8537,14 грн.
Крім того, у зв`язку з несплатою комісії, станом на 01.05.2019 прострочена заборгованість за щомісячною платою за обслуговування тарифного пакету за договором на виконання розрахункових операцій системою дистанційного обслуговування Інтернет-Клієнт-Банк № 73 від 14.04.2014 складає 1649,85 грн.
Перевіривши надані позивачем розрахунки, суд встановив, що вони проведені відповідно до вимог чинного законодавства, умов договорів та є арифметично вірними.
При цьому слід зазначити, що згідно з розрахунком заборгованості за договором банківського рахунку № 1661665-160412-153530 від 14.04.2016, наданого позивачем, прострочена сума боргу складає 8537,14 грн, тоді як у прохальній частині позову заявлено до стягнення 8986,99 грн.
Враховуючи те, що матеріалами справи підтверджується наявність заборгованості за договором банківського рахунку № 1661665-160412-153530 в сумі 8537,14 грн, відповідна вимога підлягає частковому задоволенню. Вимога про стягнення з відповідача заборгованості за договором № 73 підлягає задоволенню в повному обсязі в сумі 1649,85 грн.
Крім того, позивачем заявлено до стягнення з відповідача пеню: за порушення умов договору банківського рахунку № 1661665-160412-153530 від 14.04.2016 за період з 01.11.2018 по 30.04.2019 - 1408,32 грн пені; за договором на виконання розрахункових операцій системою дистанційного обслуговування Інтернет-Клієнт-Банк № 73 від 14.04.2014 за період з 01.11.2018 по 30.04.2019 - 294,31 грн.
Згідно з приписами ст. ст. 216-218 Господарського кодексу України, учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за порушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій. Господарськими санкціями визнаються заходи впливу на правопорушника у сфері господарювання, в результаті застосування яких для нього настають несприятливі економічні та/або правові наслідки. Господарські санкції застосовуються в установленому законом порядку за ініціативою учасників господарських відносин. Підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Статтями 1, 3 Закону України Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань визначено, що платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочення платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін. Розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Відповідно до ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
Відповідно до п. 6.4. договору № 1661665-160412-153530, за несвоєчасне поповнення рахунку(ів) відповідно до умов підпункту 4.3.11. цього договору, що призвело до неможливості здійснити договірне списання грошових коштів за надані банком послуги, клієнт сплачує банку пеню у розмірі 0,2 відсотка від належної до сплати суми за кожний день прострочки, але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Також пунктом 7.9. договору № 73 передбачено, що за несвоєчасне поповнення поточного рахунку, вказаного в п. 5.2. цього договору, що призвело до неможливості здійснити договірне списання грошових коштів за надані банком послуги, клієнт сплачує банку пеню у розмірі 0,2 відсотка від належної до сплати суми за кожний день прострочення, але не більше подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Перевіривши розрахунки пені в межах визначених позивачем періодів, з урахуванням умов договорів та обмежуючись подвійною обліковою ставкою НБУ, суд встановив, що розрахунки позивача виконані арифметично вірно, з огляду на що позовні вимоги в цій частині підлягають до задоволення в заявлених розмірах.
Також за порушення строків виконання грошових зобов`язань позивач заявив до стягнення 3% річних та інфляційні втрати, а саме:
- за договором банківського рахунку № 1661665-160412-153530 від 14.04.2016 за період з 06.06.2016 по 30.04.2019 - 1438,67 грн інфляційних втрат та 385,81 грн 3% річних;
- за договором на виконання розрахункових операцій системою дистанційного обслуговування Інтернет-Клієнт-Банк № 73 за період з 01.04.2016 по 30.04.2019 - 519,24 грн інфляційних втрат та 131,66 грн 3% річних.
Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Перевіривши розрахунки 3% річних та інфляційних втрат, проведені позивачем, суд встановив, що нараховані суми до стягнення є арифметично правильними та обґрунтованими.
Враховуючи викладене вище в сукупності, позов підлягає частковому задоволенню та з відповідача на користь позивача підлягають до стягнення 10186,99 грн основного боргу, 1702,63 грн пені, 1957,91 грн інфляційних втрат та 517,47грн 3% річних.
Вирішуючи питання розподілу судового збору, суд керується п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України, відповідно до якого судовий збір покладається, у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 73, 74, 76-80, 129, 237, 238, 240, 242 Господарського процесуального кодексу України, суд
вирішив:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Агронафтобізнес (07500, Київська обл., Баришівський р-н, смт Баришівка, вул. Жовтнева, буд. 98; код ЄДРПОУ 23237153) на користь Акціонерного товариства Державний ощадний банк України (01001, м. Київ, вул. Госпітальна, будинок 12-Г; код ЄДРПОУ 00032129) в особі філії - Головного управління по м. Києву та Київській області Публічного акціонерного Товариства Державний ощадний банк України (01001, м. Київ, Шевченківський р-н, Володимирська, буд. 27; код ЄДРПОУ 09322277): 10186 (десять тисяч сто вісімдесят шість) грн 99 коп. основного боргу, 1702 (одну тисячу сімсот дві) грн 63 коп. пені, 1957 (одну тисячу дев`ятсот п`ятдесят сім) грн 91 коп. інфляційних втрат, 517 (п`ятсот сімнадцять) грн 47 коп. 3% річних та 2038 (дві тисячі тридцять вісім) грн 17 коп. судового збору.
3. В іншій частині позову відмовити.
4. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Дане рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня складення повного тексту рішення відповідно до ст. ст. 240-241 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.В. Щоткін
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2020 |
Оприлюднено | 18.05.2020 |
Номер документу | 89268323 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Щоткін О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні