Рішення
від 11.02.2010 по справі 2-2797/08
ЗАРІЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

                                                                 

                                                              РІШЕННЯ                   Справа №2- 2797\08 рік                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

                                                     ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ  

            11   лютого  2010 року

                    Зарічний районний суд м. Суми  в складі:

                    головуючого:  судді  Шершак М.І.                                                            

при секретарі: Українець Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми справу за позовом     ОСОБА_1 до   ТОВ  „Підприємство Теплових мереж” 3- особа ТОВ  „Енергопостач”,    про скасування наказу № 36 від  04.12.2008 року , про поновлення  на  роботі, стягнення  середнього заробітку за час  вимушеного  прогулу

                                              ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до  суду з  вищезазначеним позовом  свої вимоги мотивує   тим, що  з  06  вересня  1988  року  знаходиться в трудових  відносинах з  відповідачем, обіймала посаду  головного бухгалтера. Відповідно до  наказу  №36 від 04.12.2008  року   „Про застосування  дисциплінарного стягнення до  ОСОБА_1Є.” її  було звільнено з займаної посади за ст.40  ч.1 п.4 КЗпП України у зв’язку з прогулом  без поважних  причин. Вважає,  що  вказане  дисциплінарне  стягнення до  неї  застосовано протиправно, а наказ №36 є  незаконним, оскільки письмові пояснення  про  відсутність на роботі  у  неї  не відбирались,  не враховано дані про її особу, крім того   вона була звільнена з займаної  посади  не уповноваженою  особою, оскільки 22.12.2007  року  рішенням загальних зборів акціонерів  ЗАТ  „Підприємство  теплових мереж „  надалі  (ЗАТ ПТМ) її  ОСОБА_1,  було  призначено  на посаду  голови  правління  ЗАТ „ПТМ”. 15.09.2008  року її  було звільнено з займаної посади голови  правління ЗАТ  „ПТМ” і  призначено головою правління  ОСОБА_2, дане рішення  нею  було оскаржено до суду і рішенням  суду  було  визнано  незаконним  її звільнення з посади  голови  правління, тобто на час перебування  на  посаді  голови  правління ОСОБА_2 було незаконно  прийнято  рішення  про  її звільнення з посади  головного бухгалтера,  тобто не уповноваженою  особою, крім того на  час роботи головним  бухгалтером вона ніяким  чином  не  повинна була виконувати розпорядження  накази  незаконно обраного  голови правління ОСОБА_2,  останній  не  мав ніяких повноважень,  щодо  підписання   наказу про  її звільнення і  взагалі по  підприємству. Також  позивачка не згодна з тим,  що була відсутня на роботі 17.11.2008  року,  18.11.2008 року, в  наказі  не зазначено  де саме  її  робоче місце, не  зазначено в  наказі,  що за родом своєї  діяльності  вона могла перебувати в банківських  установах,  також вона  була задіяна і  на засіданні  комісії в  Сумській  обласній адміністрації, з наказом її не  знайомили, копію трудової книжки  їй не  видали,  просить  суд скасувати  наказ про застосування дисциплінарного  стягнення, поновити   її на роботі, стягнути середній заробіток за  час  вимушеного прогулу.

В судовому засіданні  позивачка і її представники вимоги  підтримали.

Представник 3-  особи  з  позовом  не згоден, зазначає що звільнення проведено вірно.

Суд заслухавши  сторони по  справі ,  свідків дослідивши зібрані докази  по справі в   їх сукупності вважає,  що  позові  не  підлягає задоволенню згідно наступного:

Як було встановлено під  час  судового засідання,  що ОСОБА_1, з  06  вересня  1988  року  знаходилась в трудових  відносинах з  відповідачем, обіймала посаду  головного бухгалтера. Відповідно до  наказу  №36 від 04.12.2008  року   „Про застосування  дисциплінарного стягнення до  ОСОБА_1Є.” її  було звільнено з займаної посади за ст.40  ч.1 п.4 КЗпП України у зв’язку з прогулом  без поважних  причин.

Дане  звільнення  суд  вважає законним  згідно  слідуючого: Відповідно  до  вимог п. 4 ч.1 ст. 40 КЗпП України   трудовий  договір  укладений  на невизначений  строк, а  також строковий трудовий договір  до закінчення строку  його  чинності можуть  бути розірвані  власником  або  уповноваженим  ним органом  лише  у  випадках:  прогулу (втому числі відсутності  на роботі  більше  трьох годин  протягом  робочого  дня)  без поважних причин. Судом  достовірно  встановлено,  що  головний  бухгалтер ОСОБА_1,   відповідно до посадової інструкції  головного бухгалтера а.с.168-170 належить до  професійної групи  „Керівники”.  Призначення  на  посаду  головного бухгалтера та  звільнення  з  неї  здійснюється головою  правління  з дотриманням вимог  КЗпП  України. Головний  бухгалтер безпосередньо підкоряється  голові  правління.  Головний бухгалтер  здійснює керівництво працівниками бухгалтерії  підприємства,  з  даною інструкцією ОСОБА_1  була ознайомлена  під розписку  а.с. а.с. 168-170. Однак всупереч  вимогам даної інструкції і  вимогам ст. 21 КЗпП  України, де працівник зобов’язується виконувати роботу,  головний бухгалтер ОСОБА_1 17.11.2008 року з 12:30  годин  залишила  своє робоче місце і була  відсутня  на роботі до кінця  робочого дня  до 17:00  годин,  дані обставини у  судовому  засіданні  підтверджуються копією  акту  випискою  з  журналу від 17.11.2008  року  поясненнями  свідків ОСОБА_3 ОСОБА_4, поясненнями звільненого голови  правління  ОСОБА_2, які  зазначають, що при  перевірці головний бухгалтер ОСОБА_1, була відсутня на роботі  у вказаний в акті  день  та  час,  про  причини відсутності голову правління не повідомила. Згідно  акту і копії журналу  від 18.11.2008  року а.с. а.с. 21,22 головний бухгалтер ОСОБА_1 була відсутня  на роботі з 08:00 годин до 12:55  годин   з  13:15  годин до  14:50  годин,  дані обставини у судовому засіданні підтверджуються поясненнями свідків   ОСОБА_4  ОСОБА_3,  також дані обставини підтверджуються поясненнями  відкликаного  з  посади  голови правління   ОСОБА_2  Обставини відсутності на  роботі головного бухгалтера ОСОБА_1,   25.09.2008  року  а.с. 23   підтверджується  копією   лікарняного а.с. 141.

Також судом  достовірно  встановлено,  що на виконання вимог ст. 149  КЗпП України керівництвом  підприємства ЗАТ  „ПТМ”  вживались  всі заходи з приводу надання  головним  бухгалтером пояснень поважності відсутності на  роботі  17,18  листопада 2008  року ,  однак головний  бухгалтер ОСОБА_1Є, надати пояснення  відмовила,  що у  судовому засіданні підтверджується  копією  акту  про  відмову  від  надання  пояснень  з  приводу відсутності  на  роботі  від 26.11.2008  року, також  головному  бухгалтеру  ОСОБА_1,  працівники ЗАТ  „ПТМ” намагались вручити  лист  а.с.25 в  якому зазначалось ,  що  їй  вдруге  пропонується  надати  пояснення з  яких би  вбачалось  про  поважність  чи  не  поважність  відсутності  її  на роботі  в зазначений вище  період,  також  пропонувалось  повернути на  підприємство  трудову  книжку,  однак як і від отримання листа,  так і від   дачі  пояснень  ,  а  також повернення  трудової  книжки  головний  бухгалтер  ОСОБА_1 відмовилась. Дані обставини  підтверджують законність  видання наказу  №36  від 04.12.2008  року  про звільнення  головного бухгалтера ОСОБА_1  з займаної  посади за ст. 40   ч.1 п.4 КЗпП України.

Посилання  позивачки  ОСОБА_1 на те, що звільнення проведено не уповноваженою особою головою  правління ЗАТ  „ПТМ” ОСОБА_2  і  про  те, що вона не зобов’язана перед  ним звітувати  де вона знаходилась 17,18  листопада 2008 року  являється безпідставним оскільки на  час  виконання своїх обовязків як голова правління  ОСОБА_2,  укладав з  працівниками трудові договори, видавав накази,   підписував договори пов’язані з господарчою діяльністю підприємства , за розпорядженням  останнього  працівникам  виплачувалась  зарплата і інші  платежі тому  на  час  виконання своїх обов’язків в тому числі  і  звільнення позивачки у суду  не  викликає  сумніву  легітимність  голови  правління  ЗАТ  „ПТМ” ОСОБА_2 позивачка ОСОБА_1,  як головний  бухгалтер відповідно до посадової  інструкції а.с.а.с.168,169  безпосередньо підпорядковується голові правління зобовязана була звітувати  перед  головою правління  як перед безпосереднім  керівником  з  приводу відсутності  на роботі , ставити його до  відома про  виконання  своїх посадових обов’язків за межами  підприємства. В судових  засіданнях  позивачка лише стверджує „ОСОБА_2  мені  ніхто він незаконно обраний я незобов’язана  йому  звітувати „.

Відповідно до вимог ст. 60ЦПК  України  позивачка не  надала суду доказів які свідчили проте, що 17  та  18 листопада 2008 року вона була відсутня  на  підприємстві з  поважних  причин,  посилання  її на те,  що в  ці  дні вона   була в різних  установах банку на  засіданні  територіальної комісії з  погашення заборгованості  підприємств  паливно – енергетичного  комплексу створеної відповідно до ПКМ України від  22.02.2006 року  за  №190 в  судовому  засіданні  свідок ОСОБА_5, не змогла  пояснити чи дійсно  ОСОБА_1,  була  на засіданні  комісії,  свідку   ОСОБА_6  взагалі невідомо  про обставини звільнення позивачки  з  займаної  посади. Відповідно до постанов Пленуму  Верховного  Суду  України  від  26.10.1995  року за №18 від 25.05.1998  року №15  „Про  практику розгляду  судами  трудових  спорів” При  розгляді  позовів про поновлення  на роботі  осіб,  звільнених  за  п.4 ст.40 КЗпП  України  суди  повинні  виходити  з того,  що передбаченим  цією  нормою  закону  прогулом визнається відсутність  працівника  на роботі протягом  усього  робочого дня,  так і  більше  трьох годин безперервно  або сумарно  протягом робочого  дня  без поважних  причин, дані вимоги  судом перевірено ОСОБА_1, як  17 листопада  так і 18 листопада 2008  року була  відсутня на роботі більше трьох годин. Таким чином суд  вважає що  звільнення позивачки відповідно до  вимог  ст. 147-1 КЗпП України проведено  належним органом правомочним  застосовувати  дисциплінарні  стягнення. Відповідно до  вимог ст. 148 КЗпП України звільнення  позивачки  проведено з  дотриманням  місячного  терміну з дня  виявлення  проступку  (прогулу) відсутність  на роботі без  поважних  причин.

     Керуючись ст. ст. 10, 11,  57-60, 81, 88, 212-215 ЦПК України, ст.ст.  40  ч.1 п.4, 149, 150,233  КЗпП України, постановою Пленуму Верховного Суду України   від 26.10.1995  року  №18, від 25.05.1998 року №15 суд-

                                                                  ВИРІШИВ:

      В  задоволенні позовних вимог     ОСОБА_1 до   ТОВ  „Підприємство Теплових мереж” 3- особа ТОВ  „Енергопостач”,    про скасування наказу № 36 від  04.12.2008 року , про поновлення  на  роботі, стягнення  середнього заробітку за час  вимушеного  прогулу,  відмовити за  не обгрунтованністю  вимог.

    Рішення  суду  підлягає оскарженню.

    Апеляційна скарга на рішення суду  особами, які брали участь у розгляді справи, може бути подана до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Сумської області через Зарічний районний суд м. Суми протягом 20 днів після  подання  в десятиденний  термін  після  проголошення  рішення  суду  заяви  про апеляційне оскарження.

    Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання  заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга  подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.        

    СУДДЯ                                                                                         М.І.Шершак

СудЗарічний районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення11.02.2010
Оприлюднено19.04.2010
Номер документу8928270
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-2797/08

Ухвала від 20.11.2023

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Нерода Л. М.

Рішення від 31.01.2022

Цивільне

Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області

Озерянська Ж. М.

Ухвала від 02.12.2015

Цивільне

Дніпровський районний суд м.Херсона

Стамбула М. І.

Ухвала від 13.10.2008

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Компанієць О.В.

Рішення від 11.02.2010

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Шершак Микола Іванович

Рішення від 02.07.2008

Цивільне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Малінов О.С.

Ухвала від 22.12.2008

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Шумська Н.Л.

Рішення від 07.02.2008

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Нікітіна С.Й.

Ухвала від 08.09.2008

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Кочетов Л.Г.

Ухвала від 21.02.2008

Цивільне

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області

Крамаренко А.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні