номер провадження 2-н/333/326/20
номер справи 331/725/20
С У Д О В И Й Н А К А З
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 травня 2020 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Михайлова А.В., розглянувши цивільну справу за заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Переможець-2016 (м. Запоріжжя, вул. Базарна, буд. 14-Б, код 40594271) про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , заборгованості за технічне обслуговування будинку в розмірі 8 752,95 грн.
Заявник мотивує свої вимоги тим, що 23.06.2016 року зареєстровано Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Переможець-2016 , яке є юридичною особою. Співвласником будинку є ОСОБА_1 , який є власником приміщення АДРЕСА_2 .
Будучи власником вищевказаних приміщень, які становлять загальну площу 95,4 кв.м., боржник є споживачем послуг з утримання будинку та прибудинкової території, проте не сплачує кошти за надані послуги та в нього утворилася заборгованість в сумі 8 752,95 грн., станом на 01.02.2020 року, що підтверджується розрахунком заборгованості.
ОСББ Переможець-2016 неодноразово попереджало власника приміщення про необхідність погасити заборгованість, однак в добровільному порядку борг не погашено.
Відповідно до вимог п. 2 ст. 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" та Правил користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями власники приватизованого житла в багатоквартирних будинках (до них належать і власники квартир у кооперативних будинках та викуплених квартир) є співвласниками всіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і повинні сплачувати свою частку витрат у загальних квартирах на утримання будинку (житла) та прибудинкової території пропорційно до займаної площі. Послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій зобов`язані сплачувати, як квартиронаймачі, так і власники викуплених та приватизованих квартир.
Згідно до ст. 9 Закону України Про житлово-комунальні послуги , споживач зобов`язаний сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця.
Згідно зі статтею 13 Закону України Про житлово-комунальні послуги , залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: комунальні послуги (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), газопостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньо будинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо); послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо); послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо).
Згідно з ст. 526 ЦК України сторони за договором повинні виконувати свої зобов`язання належним чином у відповідності до умов договору та у встановлений строк.
Статтею 629 ЦК України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 161 ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості.
Згідно з ч. 1 ст. 167 ЦПК України суд розглядає заяву про видачу судового наказу без судового засідання і повідомлення заявника і боржника.
Згідно з вимогами ч. 2 ст. 141 ЦПК України, судові витрати, пов`язані з розглядом справи, у разі задоволення позову покладаються на відповідача.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 141, 160-169 ЦПК України, ст. ст. 14, 526, 530, 546, 611, 615, 625, 901, 907 ЦК України,суддя, -
Н А К А З У Ю :
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Переможець-2016 (м. Запоріжжя, вул. Базарна, буд. 14-Б, код 40594271) заборгованість за технічне обслуговування будинку в розмірі 8752 гривні 95 копійок (вісім тисяч сімсот п`ятдесят дві гривні дев`яносто п`ять копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Переможець-2016 (м. Запоріжжя, вул. Базарна, буд. 14-Б, код 40594271) витрати по оплаті судового збору у розмірі 210 гривень 20 копійок (двісті десять гривень двадцять копійок).
Судовий наказ після набрання ним законної сили видати стягувачу.
Суддя: А.В.Михайлова
Відповідно до п.7 ч.1 ст. 168 ЦПК України, суд повідомляє, що під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.
У відповідності до ч.3 ст. 167 ЦПК України, судовий наказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, проте може бути скасований у порядку, передбачений розділом ІІ (Наказне провадження) ЦПК України.
Згідно ч. 1 ст. 170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 ЦПК України, у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
Судовий наказ набрав законної сили ____
Строк пред`явлення до виконання ____
Строк пред`явлення до виконання
в частині стягнення судового збору ____
Судовий наказ видано стягувачу ____
Суддя А.В.Михайлова
місце печатки суду
Відмітки про виконання судового наказу
Дата надходження судового наказуПовне найменування установи, підприємства, організацій, в якому знаходився судовий наказ на виконанніЗагальна сума, відрахована за судовим наказомДата повернення судового наказу до відділу державної виконавчої служби чи стягувачевіПідстави повернення судового наказуПідпис керівника установи, підприємства, організації (з прикладанням печатки)Примітки
Інші відмітки
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2020 |
Оприлюднено | 19.05.2020 |
Номер документу | 89290176 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Михайлова А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні