Провадження № 2/537/27/2020
Справа № 533/1249/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.05.2020 Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі: головуючого судді Фадєєвої С.О. за участю секретаря Посмітної О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Добробут до ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю Партнер Агро Груп , державного реєстратора Полтавської філії комунального підприємства Реєстрація бізнесу Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області Онищенка Руслана Миколайовича, комунального підприємства Реєстрація бізнесу Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області про визнання недійсною угоди про дострокове розірвання договору оренди, визнання недійсним договору оренди землі, скасування рішень державного реєстратора,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ТОВ Агрофірма Добробут звернувся до суду з позовом, де просив ухвалити рішення, яким визнати недійсною угоду про дострокове розірвання договору оренди землі № Л-101 від 29 грудня 2008 року, укладену між ТОВ Агрофірма Добробут та ОСОБА_1 ; скасувати рішення державного реєстратора Полтавської філії комунального підприємства Реєстрація бізнесу Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області Оніщенка Р.М., індексний номер 42853191, від 05.09.2018 щодо припинення іншого речового права (права оренди) ТОВ Агрофірма Добробут щодо земельної ділянки з кадастровим номером 5322082500:00:001:0087; визнати недійсним договір оренди землі від 05 вересня 2018 року, укладений між ТОВ Партнер Агро Груп та ОСОБА_1 щодо оренди земельної ділянки з кадастровим номером 5322082500:00:001:0087; скасувати рішення державного реєстратора Полтавської філії комунального підприємства Реєстрація бізнесу Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області Онищенка Р.М., індексний номер 42915240, від 10.09.2018 щодо державної реєстрації іншого речового права (права оренди) ТОВ Партнер Агро Груп щодо земельної ділянки з кадастровим номером 5322082500:00:001:0087 та запис про інше речове право № 27835273, внесений 05 вересня 2018 року до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Судові витрати просить стягнути з відповідачів пропорційно.
Представник позивача у судове засідання не з`явилася, надала суду клопотання про закриття провадження у справі у зв`язку з відсутністю предмета спору та повернення судового збору. В клопотанні просила розгляд справи проводити у її відсутність та зазначила, що наслідки закриття провадження у справі, передбачені ст. 256 ЦПК України їй зрозумілі.
Інші учасники справи у судове засідання не з`явилися, про день та час слухання справи повідомлялися належним чином.
Неявка учасників справи не перешкоджає розгляду питання про закриття провадження у справі.
Оскільки всі учасники справи в судове засідання не з`явились, то відповідно до вимог ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Розглянувши клопотання представника позивача, суд приходить до наступного висновку.
Положеннями п.2 ч.1 ст. 255 ЦПК України передбачено, що суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Необхідність запровадження такого правила обумовлена тим, що відповідно до ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір, на відміну від раніше чинної конституційної норми про те, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. При цьому поняття юридичного спору має тлумачитися широко, виходячи з підходу Європейського суду з прав людини до тлумачення поняття спір про право (пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод ). Зокрема, Європейський суд з прав людини зазначає, що відповідно до духу Конвенції поняття спору про право має розглядатися не суто технічно, йому слід надавати сутнісного, а не формального значення.
Відповідно до частини першої статті 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
З урахуванням викладеного, відсутність предмету спору унеможливлює вирішення справи по суті незалежно від обгрунтованості позову, а відповідно і здійснення ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів осіб. Прикладами відсутності предмета спору можуть бути дії сторін, чи настання обставин, якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань або самими сторонами врегульовано спірні питання.
Представником позивача вказано, що 26.03.2020 між сторонами підписано договір про урегулювання конфлікту, який передбачає порядок відшкодування шкоди позивачеві за дострокове припинення договорів оренди землі, відповідачі набули право користування спірною земельною ділянкою у встановленому законом порядку. Тобто, сторони вчинили дії, у зв`язку з якими між ними не залишилося неврегульованих питань. Інші вимоги позивача є похідними, а тому предмет спору на даний час відсутній.
Позивачу зрозумілі наслідки закриття провадження у справі, передбачені ч.2 ст. 256 ЦПК України, що зазначено представником у письмовій заяві.
Оскільки представником позивача подано клопотання про закриття провадження у справі у зв`язку з відсутністю спору, дане клопотання не порушує прав свобод чи інтересів інших осіб, суд приходить до висновку про можливість задоволення клопотання представника позивача та закриття провадження у справі.
Відповідно до ч.2 ст. 255 ЦПК України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з державного бюджету.
Згідно ст. 7 ч.1 п. 5 ЦПК України сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду,зокрема,в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
З урахуванням вищевикладеного, прихожу до висновку, що наявні підстави для задоволення клопотання про повернення судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. 255, 258-260 ЦПК України, ст. 7 Закону України Про судовий збір , суд, -
постановив:
Провадження у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Добробут до ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю Партнер Агро Груп , державного реєстратора Полтавської філії комунального підприємства Реєстрація бізнесу Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області Онищенка Руслана Миколайовича, комунального підприємства Реєстрація бізнесу Коровинської сільської ради Недригайлівського району Сумської області про визнання недійсною угоди про дострокове розірвання договору оренди, визнання недійсним договору оренди землі, скасування рішень державного реєстратора - закрити .
Зобов`язати Управління Державної казначейської служби України у Козельщинському районі Полтавської області повернути товариству з обмеженою відповідальністю Агрофірма Добробут , сплачений ним при подачі позову до суду судовий збір у розмірі 7048 грн. 00 коп. згідно платіжного доручення № С8-25770 від 06.11.2018.
Оригінал квитанції № С8-25770 від 06.11.2018 на суму 7048 грн. зберігається в матеріалах цивільної справи № 533/1249/18 (провадження № 2/537/27/2020).
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя: С.О.Фадєєва
Повний текст ухвали складено 19 травня 2020 року.
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2020 |
Оприлюднено | 20.05.2020 |
Номер документу | 89299157 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Крюківський районний суд м.Кременчука
Фадєєва С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні