Справа № 388/15/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А І Н И
18.05.2020 року Долинський районний суд Кіровоградської області в складі :
головуючого судді Степанов С.В.,
при секретарі Лінській Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Долинська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Богданівської територіальної громади в особі Богданівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з даним позовом до відповідача про визначення додаткового строку для прийняття спадщини посилаючись на наступне.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла тітка позивачки - ОСОБА_2 , яку позивач приїхавши із Російської Федерації та поховала. Після смерті тітки, позивач прийняла у фактичне управління належний покійній житловий будинок у с. Марфівці Долинського району. Також, після смерті тітки залишилася спадщина у вигляді земельної ділянки сільськогосподарського призначення, площею 5,8 га на території Богданівської сільської ради Долинського району. Через відсутність інформації про родинні відносини, позивач не подавала заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори. З кінця 2013 року позивач отримувала орендну плату за користування земельною ділянкою від СФО Россолан .
10 ІНФОРМАЦІЯ_2 .. ОСОБА_3 зателефонували з СФО Россолан та повідомили, що до договору оренди землі з покійною ОСОБА_2 та СФО Россолан приєднаний оригінал заповіту від імені ОСОБА_5 на спадкодавця - ОСОБА_1 .
За життя ОСОБА_5 склала заповіт на належну їй земельну ділянку
№ НОМЕР_5 , площею 5,80 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Богданівської сільської ради Долинського району на ОСОБА_1 . Про складений заповіт позивачу не було відомо як на момент смерті тітки так і до того часу, поки її не сповістили про це бухгалтер СФО Россолан ОСОБА_6. В зв`язку з цим, позивач вважає поважною причину пропуску строку для прийняття спадщини, оскільки не знала про існування заповіту.
В судовому засіданні сторона позивача позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити, посилаючись на позовні вимоги.
Відповідач - представник Богданівської сільської ради в судове засідання не з`явився, до суд надавали заяву про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги визнають.
Свідок ОСОБА_7 в судовому засіданні повідомила, що покійна була тіткою позивача. Працюючи в орендаря знайшла разом із договором оренди заповіт. У 2019 році зателефонувала ОСОБА_1 та повідомили про заповіт.
Заслухавши сторону позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст.. 1233 ЦК України, заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок смерті.
Статтею 1223 ЦК України передбачає, що право на спадщину мають особи, визначені у заповіті.
Згідно зі ст.. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч.3 ст.1272 Цивільного Кодексу за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадшшш з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Заслухавши пояснення, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наявність підстав для задоволення позовних вимог позивача надавши ОСОБА_1 додатковий строк тривалістю два місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , причина пропуску строку прийняття спадщини є поважною, позивач не знала про існування складеного заповіту, що підтверджується такими письмовими доказами: копією заповіту від 21.11.2002 року посвідченого секретарем виконавчого комітету Богданівської сільської ради Долинського району Михайлової Н.В.(а.с.9); копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 від 18.03.2013р. (а.с.7); копією державного акта на право приватної власності на землю серії І - КР № 013989 (а.с.8); копією договору оренди землі зареєстрованого 27.12.2005 року (а.с.11).
На підставі ст.ст.1270, 1272 ЦК України, та керуючись ст.ст. 12, 13, 258-259, 263-265, 268, 354, 355 ЦПК України,-
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_4 (проживає за адресою: АДРЕСА_1 ) до Богданівської територіальної громади в особі Богданівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області (код ЄДРПОУ 04365862, місцезнаходження: вул. Нова, 5, с. Марфівка, Долинський район Кіровоградська область) про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_4 додатковий строк тривалістю два місяці для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 , після смерті тітки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_5 в смт. Молодіжне, Долинського району Кіровоградської області.
Апеляційна скарга подається до Кропивницького апеляційного суду протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя Долинського районного суду С. В. Степанов
Суд | Долинський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2020 |
Оприлюднено | 20.05.2020 |
Номер документу | 89313193 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Долинський районний суд Кіровоградської області
Степанов С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні