ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
18 травня 2020 року м. Черкаси справа № 17-14-01/1494(925/579/20)
Суддя Господарського суду Черкаської області Боровик С.С., розглянувши позовну заяву фізичної особи-підприємця Плахотнія Максима Михайловича
до публічного акціонерного товариства Черкасиобленерго
про заборону та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець Плахотній Максим Михайлович звернувся до Господарського суду Черкаської області із позовною заявою до публічного акціонерного товариства Черкасиобленерго , в якій просить суд:
1) заборонити публічному акціонерному товариству Черкасиобленерго як оператору систем розподілу вчиняти будь-які перешкоди фізичній особі-підприємцю Плахотнієві Максимові Михайловичу по підключенню до електромереж не передбачені Законом України Про ринок електричної енергії та Кодексом систем розподілу;
2) зобов`язати публічне акціонерне товариство Черкасиобленерго виконати свої зобов`язання як оператора систем розподілу по підключенню до електромереж фізичної особи-підприємця Плахотнія Максима Михайловича відповідно до Закону України Про ринок електричної енергії та Кодексу систем розподілу.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви мають бути додані документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру позивачем сплачується судовий збір у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Станом на 1 січня 2020 року статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" встановлений прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2102,00 грн.
Позивач за подання ним вказаної вище позовної заяви мав сплатити по 2102,00 грн. судового збору за кожну з двох об`єднаних у позовній заяві вимог немайнового характеру, а всього 4204,00 грн. судового збору. Фактично позивач з позовом подав доказ на сплату лише 2102,00 грн. судового збору, що на 2102,00 грн. менше від встановленого Законом України "Про судовий збір" розміру.
Позивач не додав до позову документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому розмірі.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, неподання позивачем разом з позовом документів на підтвердження сплати судового збору у встановленому розмірі означає, що позов подано з порушенням вимог, викладених у статті 164 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до частини 1 статті 174 цього Кодексу є підставою для залишення позову без руху задля усунення його недоліків.
Керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1.Залишити позовну заяву ФОП Плахотнія М.М. без руху.
2.Встановити ФОП Плахотнієві М.М. строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Черкаської області документів на підтвердження доплати у встановленому порядку судового збору в сумі 2102,00 грн. - протягом десяти днів з дня одержання цієї ухвали.
3.Попередити позивача про наслідки невиконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
4.Копію ухвали надіслати позивачу (електронною поштою).
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху оскарженню не підлягає.
Суддя С.С. Боровик
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2020 |
Оприлюднено | 21.05.2020 |
Номер документу | 89319075 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Боровик С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні