Ухвала
від 18.05.2020 по справі 916/1184/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"18" травня 2020 р.м. Одеса Справа № 916/1184/20

Господарський суд Одеської області у складі судді Бездолі Ю.С.,

розглянувши матеріали позовної заяви за вх.№1226/20 та заяви про усунення недоліків за вх.№11796/20 від 12.05.2020 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Корпоративні бізнес системи» (65006, м. Одеса, вул. Балківська, буд. 42, код ЄДРПОУ 35301946)

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Добробуд ЛТД» (68000, Одеська обл., м. Іллічівськ, вул. 1 Травня, буд. 3, код ЄДРПОУ 32146472)

про стягнення 65298,18 грн., -

ВСТАНОВИВ :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Корпоративні бізнес системи» звернулось до господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Добробуд ЛТД» про стягнення 65298,18 грн., з яких: 52885,23 грн. заборгованості за договором купівлі-продажу майнових прав на новозбудоване майно №1/1-2 від 22.05.2012, що еквівалентно 2249 доларів США та 12412,95 грн. 3% річних, що еквівалентно 456,02 доларів США.

Ухвалою суду від 04.05.2020 позовну заяву залишено без руху у зв`язку з виявленими недоліками позовної заяви та встановлено позивачу строк для усунення виявлених недоліків - 10 днів з дня вручення ухвали.

12.05.2020 за вх.№11796/20 до суду від позивача надійшла заява про усунення виявлених недоліків позовної заяви та додаткові документи до неї.

Згідно з ч.3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

Відповідно до ч.1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного або позовного провадження (загального або спрощеного). При цьому спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Згідно з ч.1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

При цьому, частиною 4 статті 247 ГПК визначено що у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи: 1) про банкрутство; 2) за заявами про затвердження планів санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство; 3) у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій); 4) у спорах щодо захисту прав інтелектуальної власності, крім справ про стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 5) у спорах, що виникають з відносин, пов`язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, захистом від недобросовісної конкуренції; 6) у спорах між юридичною особою та її посадовою особою (у тому числі посадовою особою, повноваження якої припинені) про відшкодування збитків, заподіяних такою посадовою особою юридичній особі її діями (бездіяльністю); 7) у спорах щодо приватизації державного чи комунального майна; 8) в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 9) інші вимоги, об`єднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 3 - 8 цієї частини.

Питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження, відповідно до ч. 1 ст. 250 ГПК України, суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Згідно зі ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 з 12.03.2020 до 03.04.2020 на всій території України у відповідності до ст. 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» встановлено карантин з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, який передбачає заборону відвідування закладів освіти, проведення масових заходів, у яких беруть участь 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 №215 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020, зокрема, заборонено відвідування закладів освіти до 03.04.2020, проведення масових заходів, у яких беруть участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади; рекомендовано іншим державним органам забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості - також роботи в режимі реального часу через Інтернет.

Рішенням зборів суддів Господарського суду Одеської області від 16.03.2020 рекомендовано перенести розгляд справ на строк після оголошеного у державі карантину.

Рішенням Вищою ради правосуддя від 26.03.2020 «Про доступ до правосуддя в умовах пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» визначено наступне:

- визначаючи справедливий баланс між правом особи на безпечне для життя і здоров`я довкілля та правом на справедливий суд, Вища рада правосуддя дійшла висновку про пріоритет природного права особи на життя та безпечне довкілля, яке визнається таким усіма цивілізованими народами і націями та є загальним спадком європейської правової традиції, позитивний обов`язок щодо забезпечення якого на території України покладено на державу Україна;

- утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави (стаття 1 Конституції України);

- статтею 3 Конституції України встановлено, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави;

- Вища рада правосуддя звернулась до Президента України, Верховної ради України із пропозицією внести зміни до процесуальних кодексів, які б забезпечили право осіб на доступ до правосуддя в умовах карантину, запровадженого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в частині, що стосується проведення засідань органів судової влади в режимі реального часу через Інтернет та продовження (зупинення) строків на оскарження судових рішень;

- Вища рада правосуддя звернулась до Державної судової адміністрації України щодо прискорення роботи над Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою та невідкладне надання на затвердження Вищій раді правосуддя положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему в частині, що забезпечує участь осіб у судових засіданнях у віддаленому режимі, щотижня інформувати Вищу раду правосуддя про стан готовності до роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, яка має запрацювати не пізніше 1 травня 2020 року, та покращення роботи Єдиного державного реєстру судових рішень з метою безперешкодного доступу до судових рішень.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 №239 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та продовжено строк дії карантину до 24.04.2020, а також урядом запроваджено режим надзвичайної ситуації на всій території України строком до 24.04.2020.

На даний час суди в пришвидшеному режимі готують перехід на функціонали системи «Електронний суд» , яка є одним із модулей Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Окрім того, рішенням Ради суддів України від 17.03.2020, зокрема, рекомендовано по можливості здійснювати судовий розгляд справ без участі сторін, в порядку письмового провадження.

Суди України працюють, розглядають справи, які потребують невідкладного розгляду та особистої явки учасника процесу, зокрема, у кримінальному судочинстві, обранні запобіжного заходу, питаннях забезпечення позову, які підлягають терміновому розгляд.

У зв`язку з необхідністю забезпечити збереження життя та здоров`я учасників судових справи, суддів та працівників апаратів судів, Верховна Рада України в терміновому режимі прийняла Закон України від 29.03.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» , яким, зокрема, внесено зміни до ГПК України наступного змісту:

- суд може прийняти рішення про обмеження доступу осіб, які не є учасниками судового процесу, в судове засідання під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» , якщо участь в судовому засіданні становитиме загрозу життю чи здоров`ю особи (ст. 8 ГПК України);

- під дії час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється шляхом накладення електронного підпису, якщо особа немає такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України (ст. 197 ГПК України);

- згідно з п.4 Розділу Х «Прикінцеві положення» ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки , визначені статтями 46, 157, 195, 229, 256, 260, 288, 295, 306, 321, 341, 346, 349, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, апеляційного оскарження, залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги, подання заяви про скасування судового наказу, розгляду справи по суті, строки, на які зупиняється провадження, подання заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами, звернення зі скаргою, оскарження рішення третейського суду, судового розгляду справи, касаційного оскарження, подання відзиву продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №291 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та продовжено строк дії карантину до 11.05.2020.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.05.2020 продовжено строк дії карантину до 22.05.2020.

За таких обставин, розуміючи відповідальність держави за свою діяльність, у зв`язку з необхідністю запобігання поширенню захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19, з метою недопущення створення загрози життю та здоров`ю працівників апарату господарського суду Одеської області, суддів, учасників судових справ та відвідувачів суду, приймаючи до уваги малозначність справи, обсяг та характер доказів у справі, а також враховуючи, що дана справа не відноситься до категорії справ, визначених ч.4 ст. 247 ГПК України, суд вважає необхідним розглядати справу у порядку спрощеного позовного провадження з повідомлення учасників справи.

Водночас суд звертає увагу учасників справи, що наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 №196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (Порядок), у пункті 2 розділу ІІ якого зазначено, що системою відеоконференцзв`язку є комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства. У розділах ІІ - ІV вказаного Порядку встановлено процедуру подання заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, форму та зміст такої заяви, визначено механізм призначення та проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Керуючись ст.ст. 12, 171, 176, 234, 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2.Розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

3.Судове засідання призначити на "16" червня 2020 р. об 11:00. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, в залі судових засідань №4 (1-й поверх), тел. (0482)307-954.

4.Зобов`язати позивача до 16.06.2020 надіслати або вказати можливий термін надсилання оригіналів всіх поданих до суду в додатку до позовної заяви письмових доказів (для огляду суду).

5.Запропонувати відповідачу подати відзив на позов із урахуванням вимог ст.165 ГПК України в строк, встановлений ч.1 ст. 251 ГПК України.

6.Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив із урахуванням вимог ст.166 ГПК України.

7.Встановити відповідачу строк для подання заперечень із урахуванням вимог ст.167 ГПК України.

8.Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

9.Запропонувати сторонам вжити можливих заходів до врегулювання спору мирним шляхом.

Ухвала набирає чинності 18.05.2020 та оскарженню не підлягає.

Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

Суддя Ю.С. Бездоля

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення18.05.2020
Оприлюднено21.05.2020
Номер документу89320812
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/1184/20

Ухвала від 26.10.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Рішення від 17.09.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 07.09.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 23.07.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 01.07.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 16.06.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 18.05.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

Ухвала від 04.05.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бездоля Ю.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні