11/443/07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.08.07 Справа № 11/443/07
Суддя Гончаренко С.А.
при секретарі судового засідання –Радченко А.С.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: Відкрите акціонерне товариство “Запоріжжяобленерго” в особі Веселівського району електричних мереж, 72202, смт. Веселе, вул. Білорецька, 131
до відповідача: Приватне підприємство “Будтрансгаз”, 70500, м. Оріхів, пров. Пісочний, буд. 1
у присутності представників :
позивача: Нестеренко В.В. –дов.№14 від 16.01.07
відповідача: не з'явився
про: стягнення 6779,65 грн.,-
В С Т А Н О В И В :
До господарського суду надійшла позовна заява ВАТ “Запоріжжяобленерго” в особі Веселівського РЕМ про стягнення з ПП “Будтрансгаз” 6779,65 грн., як вказано в позові, вартості недооблікованої електроенергії.
14.06.07 порушено провадження у справі і справа призначена до розгляду. З ціллю надання витребуваних документів в засіданні оголошувалась перерва до 13.08.07.
Позивач на позовних вимогах наполягає. В обґрунтування посилається на наступне:
За результатами здійсненої перевірки користування відповідачем електричною енергією, інспекторами енергонагляду виявлено порушення Правил користування електричною енергією, про що складений акт №00000087 від 23.04.2007р.
Згідно з п.1.2 Правил, недооблікована електрична енергія - об'єм електричної енергії, яка використовується споживачем або передана транзитом, але не облікована розрахунковим приладом обліку або облікована неправильно.
На підставі акту перевірки, ПКЕЕ та пп. 2.1 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії складений розрахунок вартості електричної енергії, за яким нарахована сума в розмірі 6779,65грн.
Відповідачу було виставлено рахунок на вказану суму, але оплата не здійснена до теперішнього часу.
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на відсутність у позивача нормативних підстав для донарахування електроенергії.
У грудні 2006р. –січні 2007р. приватне підприємство “Будтрансгаз” виконувало роботи з монтажу газорозподільчого пункту та станції електрохімічного захисту смт. Веселе, що підтверджується Актом приймання будівельно-монтажних робіт на будівництво газопроводу “Мелітополь-смт. Веселе” від 05.01.2007р. Відповідно, після підписання вказаного акту даний об'єкт перейшов в відання ВАТ “Мелітопольгаз”.
Монтажні роботі здійснювались з використанням пересувної дизель-електростанції типу ДГА-48.
Відповідно до п. 1.3 Правил договір на постачання електроенергії повинен бути укладений між власником електроустановки, а саме ВАТ “Мелітопольгаз” та постачальником електроенергії ВАТ “Запоріжжяобленерго” в особі Веселівського РЕМ.
Відповідач посилається на відсутність укладеного договору між ПП “Будтрансгаз” та Веселівським РЕМ.
Акт про порушення ПКЕЕ був складений не на власника електроустановки, а на підрядника будівництва ПП “Будтрансгаз”, датований пізніше (23.04.2007р.), ніж був зданий в оренду об'єкт (05.01.2007р.), був складений без представника власника електроустановки. Виходячи з викладеного, розрахунок по Акту згідно з методикою, затвердженою постановою ПЕКК №562 від 04.05.2006р. виконаний неправомірно.
Просить в позові відмовити.
Вивчивши матеріали справи і вислухавши пояснення представників сторін, встановив наступні обставини:
23.04.2007р. інспекторами енергонагляду Веселівського РЕМ ВАТ “Запоріжжяобленерго” було здійснено перевірку користування електричною енергією споживачами, в ході якої виявлено порушення з боку відповідача п. 1.3, 1.5, п.п. 1.20 п. 10.2 Правил користування електричною енергією, а саме - самовільне підключення до мережі Веселівського РЕМ, про що в присутності представника споживача складено акт №00000087 від 23.04.2007р. ( далі - Акт перевірки).
В Акті перевірки зазначено, що виявлені порушення є підставою для нарахування споживачу плати за недовраховану електроенергію згідно з Методикою, затвердженою постановою НКРЕ України від 05.12.2001р. №1197.
Заперечення відповідача не приймаються до уваги з наступних підстав.
Відповідно до п.6.40. Правил, якщо у споживача електричної енергії виявлено підключену та/або приєднану поза розрахунковим засобом обліку приховану проводку, пристрій, що занижує покази засобу обліку, порушення умов монтажу, виявити які представник постачальника електричної енергії при попередніх відвідуваннях не мав можливості, споживачу робиться перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії з дати допуску електроустановок споживача в експлуатацію, але не більше трьох років.
Перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії та його вартості здійснюється відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 4 травня 2006 року № 562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 4 липня 2006 року за №782/12656, за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням.
Пунктом п.2.1 Методики вказаний вичерпний перелік порушень ПКЕЕ, коли вона застосовується, а саме:
- порушення цілісності пломб або пломбувального дроту, фальсифікація пломб…;
- пошкодження пломб електропередавальної організації, указаних в акті про опломбування…;
- відсутності пломб (зриву пломб)…;
- пошкодження розрахункових засобів обліку електроенергії та виявлення інших дій споживача, передбачених пунктом 6.40 ПКЕЕ, метою яких є зміна значення показів засобів обліку;
- пошкодження пломб на розрахункових засобах обліку…;
- зриву пломб…;
- самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або проводів…;
- самовільного підключення до електричної мережі поза розрахунковими засобами обліку електричної енергії без порушення схеми обліку;
- самовільного підключення до електричної мережі поза розрахунковими засобами обліку електричної енергії з порушенням схеми обліку.
При розрахунку позовної суми позивач застосовував вказану Методику.
Згідно з п.6.41 Правил, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень.
В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, які необхідно вжити для усунення допущених порушень.
Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації).
Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта, які зазначаються в акті, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання.
Акт підписують тільки особи, які брали участь в контрольному огляді або технічній перевірці.
Крім того, пунктом 6.42 Правил передбачено, що на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії.
Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії.
Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.
Споживач має право оскаржити до суду рішення комісії протягом 10 робочих днів з дня вручення протоколу споживачу.
Позивачем була складена відповідна комісія з розгляду актів порушення відповідачем ПКЕЕ , засідання якої оформлене Протоколом №19 від 10 травня 2007р. (далі –Протокол).
В Протоколі зазначено, що розрахунок проведений відповідно до а. 7) п.п. 2.1.2 та формули №2.7 Методики. Загальна кількість недоврахованої енергії складає 18304,4 кВт/г, що з урахуванням тарифу діючого на час розрахунку складає 6779,65грн.
Акт про порушення, Протокол, розрахунок по Акту №00000087 від 23.04.2007р. на виконання вимог Правил були направленні відповідачу 11.05.07, докази містяться в матеріалах справи.
Відповідач правом на оскарження рішення комісії не скористався.
Доводи відповідача про те, що об'єкт, на якому він проводив роботи по монтажу газорозподільчого пункту при виявлені позивачем порушення вже перейшов до відома ВАТ “Мелітопольгаз” не приймаються до уваги, так як безпосередньо сам відповідач самовільно підключився до мереж Веселівського РЕМ при здійснені пусконалагоджувальних робіт, що підтверджується, в тому числі, листом ПП “Будтрансгаз” від 31.05.07 №119 начальнику Веселівського РЕМ.
Вимоги позивача законні, обґрунтовані та підтверджуються зібраними в справі доказами. Позов підлягає задоволенню.
Судові витрати віднести на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.46, 47-1, 49, 82-85 Господарського процесуального Кодексу України,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства “Будтрансгаз” (70500, м. Оріхів, пер. Пісочний, буд. 1, код за ЄДРПОУ 13619882, р/р 26000301157606 в ФЗО “Промінвестбанк” м. Запоріжжя, МФО 313355) на користь Відкритого акціонерного товариства “Запоріжжяобленерго” в особі Веселівського району електричних мереж (72202, Запорізька область, смт. Веселе, вул. Білорецька, 131, код за ЄДРПОУ 00130926, р/р 260034118, банк ЗОД АППБ “Аваль”, МФО 313827) 6779,65 грн. вартості недооблікованої електроенергії, 102 грн. державного мита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя Гончаренко С.А.
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2007 |
Оприлюднено | 03.09.2007 |
Номер документу | 893365 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Гончаренко С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні