Рішення
від 20.02.2020 по справі 761/4291/18
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/4291/18

Провадження № 2/761/362/2020

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 лютого 2020 року року Шевченківський районний суд м.Києва

у складі головуючого судді Мальцева Д.О.

при секретарі Чугаєва І.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю БЦ Укрметал до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з орендних платежів та компенсації вартості неповерненого майна,

В С Т А Н О В И В:

У лютому 2018 року ТОВ БЦ Укрметал звернулося до Шевченківського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_1 , згідно з яким просило суд: стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ БЦ Укрметал суму боргу за договором оренди у розмірі 79 000 грн. 09 коп., стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ БЦ Укрметал компенсацію вартості майна, яке було передано в оренду, у розмірі 238 990 грн. 00 коп.; стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ БЦ Укрметал суму трьох відсотків річних у розмірі 427 грн. 05 коп., суму пені у розмірі 4 042 грн. 90 коп., суму інфляційних втрат у розмірі 599 грн. 90 коп., а всього 5 069 грн. 85 коп.; вирішити питання розподілу судових витрат.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що 30.08.2017 року між ТОВ БЦ Укрметал та ОСОБА_1 було укладено Договір оренди № 30082017, за умовами якого ТОВ БЦ Укрметал взяло на себе зобов`язання передати у строкове платне користування майно, а саме - елементи опалубки, а відповідач, в свою чергу, взяв на себе зобов`язання оплачувати щомісячні орендні платежі, погоджені та встановлені умовами п.п. 6.6.1, 7.1 та 7.7 вказаного договору.

При цьому, згідно з Актами прийому-передачі № 1 від 30.08.2017 року та № 2 від 01.09.2017 року на виконання умов договору позивачем було передано у користування відповідачу майно - елементи опалубки, а також погоджено суму щомісячних орендних платежів у розмірі 22 500 грн. 00 коп. в місяць.

Разом з тим, позивач вказує, що в період з 30.08.2017 року по 18.12.2017 року відповідач здійснив оплату орендних платежів лише на суму 48 500 грн. 00 коп. та станом на день звернення до суду з цим позовом продовжує користуватися орендованим майном, не сплачуючи належних орендних платежів.

За вказаних обставин, а також посилаючись на неможливість врегулювання спору у досудовому порядку, позивач звернувся до суду з цим позовом, який просив задовольнити у повному обсязі.

Ухвалою від 13.02.2018 року позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою від 02.11.2018 року відкрито провадження у справі за вказаним позовом, розгляд якої вирішено проводити за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою від 10.06.2019 року закрито підготовче засідання та призначено справу до судового розгляду по суті.

Позивач у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Разом з тим, 20.02.2020 року до суду надійшла заява представника позивача, в якій він просив розгляд справи проводити за його відсутністю, позовні вимоги задовольнити у повному обсязі, а також не заперечив щодо розгляду справи в заочному порядку.

Відповідач у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Разом з тим, відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 280 Цивільного процесуального кодексу України (надалі - ЦПК України) суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи. У разі участі у справі кількох відповідачів заочний розгляд справи можливий у випадку неявки в судове засідання всіх відповідачів.

Враховуючи наявність в справі достатніх матеріалів про права та обов`язки сторін та те, що позивач щодо заочного розгляду справи не заперечує, суд, на підставі ч.ч. 1, 2 ст. 280 та відповідно до ст. 281 ЦПК України, постановив ухвалу про заочний розгляд справи.

Дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.

Перевіряючи обставини справи, судом встановлено, що 30.08.2017 року між ТОВ БЦ Укрметал та ОСОБА_1 було укладено Договір оренди № 30082017, за умовами якого ТОВ БЦ Укрметал взяло на себе зобов`язання передати у строкове платне користування майно, а саме - елементи опалубки, а відповідач, в свою чергу, взяв на себе зобов`язання оплачувати щомісячні орендні платежі.

При цьому, у відповідності до п.п. 7.1, 7.2 та 7.7 Договору за користування об`єктом орендар зобов`язаний щомісячно сплачувати орендодавцю орендну плату. Ставка орендної плати на місяць вказується у Додатковій угоді до цього Договору, підписаній сторонами. Встановлений розмір (ставка) орендної плати може бути змінено у порядку та на умовах, визначених цим договором. Орендар зобов`язаний сплачувати орендну плату за поточний місяць оренди не пізніше 10 (десятого) числа кожного поточного місяця користування об`єктом оренди. За перші 30 календарних днів оренди орендар сплачує орендну плату у вигляді 100 % попередньої оплати.

Так, як вбачається зі змісту Актів прийому-передачі № 1 від 30.08.2017 року та № 2 від 01.09.2017 року, які є додатками до договору, на виконання умов договору позивачем було передано у користування відповідачу майно - елементи опалубки, а також погоджено суму щомісячних орендних платежів, яка у загальному розмірі склала 22 500 грн. 00 коп. в місяць.

Також, у вказаних Актах зазначено загальну вартість орендованого майна, яка становить 238 990 грн. 00 коп.

Водночас, згідно з Актом звіряння взаєморозрахунків, складеного між ТОВ БЦ Укрметал та ОСОБА_1 , за період з 30.08.2017 року по 18.12.2017 року відповідач здійснив оплату орендних платежів на загальну суму 48 500 грн. 00 коп., а станом на 18.12.2017 року його прострочена дебіторська заборгованість з орендних платежів становить 79 000 грн. 09 коп.

Будь-яких доказів, які б спростовували вищезазначену суму заборгованості відповідача перед позивачем, матеріали справи не містять.

В свою чергу, згідно з ч. 1 ст. 759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

У відповідності до ч.ч. 1, 5 ст. 762 ЦК України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.

Разом з тим, відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Частиною 1 ст.628 ЦК України визначено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами відповідно до ст. 629 ЦК України.

Крім того, як передбачено ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Згідно зі ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч.1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Як встановлено в судовому засіданні, 22.12.2017 року позивач направив відповідачу претензію щодо погашення заборгованості, однак останній залишив дану вимогу поза увагою.

За вказаних обставин, а також зважаючи на відсутність в матеріалах справи будь-яких належних доказів на підтвердження своєчасного виконання відповідачем своїх зобов`язань за договором, суд приходить до висновку, що висновку, що з відповідача на користь позивача підлягає стягнення заборгованість за договором оренди у розмірі 79 000 грн. 09 коп.

Також, слід зазначити, що згідно з ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три відсотки річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідно до п.п. 11.2, 11.3 Договору за порушення орендарем зобов`язань зі сплати орендної плати орендар зобов`язаний сплатити орендодавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми боргу за кожен календарний день прострочення виконання грошового зобов`язання.

Також, п. 6.4.3 Договору передбачено, що орендодавець має право вимагати від орендаря відшкодування вартості складових об`єкту оренди у разі не повернення об`єкта оренди.

Отже, оскільки відповідач, уклавши договір, прострочив виконання взятих на себе зобов`язань, суд, перевіривши розрахунки позивача, приходить до висновку, що з відповіадча на користь позивача підлягає до стягнення компенсація вартості майна, яке було передано в оренду, у розмірі 238 990 грн. 00 коп., сума трьох відсотків річних у розмірі 427 грн. 05 коп., сума пені у розмірі 4 042 грн. 90 коп. та суму інфляційних втрат у розмірі 599 грн. 90 коп. (а.с. 23-25).

Крім того, відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати по сплаті судового збору у сумі 4 845 грн. 90 коп, які сплачено позивачем за подання позову до суду.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 12, 13, 76-81, 89, 95, 141, 229, 258, 259, 263-266, 268, 273, 280-282, 289, 352, 354, п.п. 15.5 п.15 Розділу ХІІІ Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України, ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю БЦ Укрметал (код ЄДРПОУ 40249731, місцезнаходження: м. Київ, вул. Василенко, буд.25, кв.5) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , і.п.н. НОМЕР_1 ) про стягнення заборгованості за договором оренди, вартості неповерненого майна, інфляційних втрат, трьох відсотків річних, пені - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю БЦ Укрметал заборгованість за договором оренди № 30082017 від 30.08.2017р. у розмірір 79000грн.; відшкодування шкоду у розмірі 238990грн.; 3% річних у розмірі 427,05 грн.; 40492,90 гн. Пені; 599,90 грн. інфляційні втрати.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю БЦ Укрметал судовий збір у розмірі 4845,90грн.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.02.2020
Оприлюднено21.05.2020
Номер документу89345436
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/4291/18

Рішення від 20.02.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мальцев Д. О.

Рішення від 20.02.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мальцев Д. О.

Ухвала від 10.06.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мальцев Д. О.

Ухвала від 02.11.2018

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мальцев Д. О.

Ухвала від 13.02.2018

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Мальцев Д. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні