ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
про відмову у видачі судового наказу
21 травня 2020 року Справа № 923/466/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М.Б., розглянувши справу
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Лакофарбовий завод "Аврора" (18030, м.Черкаси, вул.Будіндустрії, 3, код ЄДРПОУ 32741978)
про видачу судового наказу за вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТЦЕНТР" заборгованості за договором №541 від 01.12.2015р. в розмірі 8000,00 грн.
в с т а н о в и в:
18.05.2020р. до Господарського суду Херсонської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Лакофарбовий завод "Аврора" про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТЦЕНТР" заборгованості за договором №541 від 01.12.2015р. в розмірі 8000,00 грн.
Дослідивши вимогу заявника на предмет відповідності її приписам ст. ст. 147, 150 ГПК України, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у видачі заявнику судового наказу з огляду на таке.
Згідно зі ст.147 Господарського процесуального кодексу України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу.
Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги.
За приписами ст.148 Господарського процесуального кодексу України, судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст.154 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п`яти днів з дня її надходження. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника. За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
За приписами п.8 ч.1, ч.2 ст.152 ГПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо із поданої заяви не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу. Про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
За загальним правилом, при розгляді вимог в порядку наказного провадження суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті (п.7 ч.1 ст.155 ГПК). Водночас, підставою для відмови у видачі наказу є, зокрема, встановлення судом обставин, що з поданої заяви про видачу судового наказу не вбачається виникнення або порушення права грошової вимоги. Такі підстави для відмови у видачі судового наказу свідчать про наявність у суду обов`язку здійснити певний аналіз обґрунтованості вимог заявника на предмет наявності порушення його права.
Відповідно до вимог пункту 1 частини 3 ст. 150 ГПК України, до заяви про видачу судового наказу додається, зокрема, документ, що підтверджує сплату судового збору.
Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.
Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Однак, заявником в якості доказу сплати судового збору до позову надано копію платіжного доручення №12337 від 14.05.2020р., що не відповідає вище наведеному.
Також, заява не містить викладення обставин щодо поставки товару, оскільки до суду подано неповний текст заяви про видачу судового наказу - остання не містить повний виклад обставин, а початок другого аркушу тексту заяви є нелогічним по відношенню до його першої сторінки.
Частиною 3 ст.150 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до заяви про видачу судового наказу додаються, зокрема, інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Приписами ст.ст.76-78 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що належними, допустимими та достовірними доказами є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини, які входять в предмет доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Згідно зі ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, для задоволення заяви про видачу судового наказу суд повинен дослідити всі докази, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги, та перевірити виникнення або порушення права грошової вимоги, за якою заявником подано заяву про видачу судового наказу, на підставі викладених у ній обставин та доданих до заяви доказів.
Як слідує з заяви, боржнику було поставлено товар на загальну суму 33218,64 грн. При цьому заявник вказує про часткові розрахунки, проведені ТОВ "ОПТЦЕНТР" за поставку товару за накладною №8266 на суму 25218,64 грн.
В той же час, в матеріалах заяви відсутні докази часткового погашення заборгованості (платіжні доручення, банківські виписки тощо).
З викладеного слідує, що в матеріалах заяви відсутні первинні документи, на підставі яких можливо було б встановити виникнення у заявника права грошової вимоги до ТОВ "ОПТЦЕНТР" на суму основного боргу в розмірі 8000,00 грн.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 152 ГПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушеннями вимог статті 150 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 153 ГПК України, відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Керуючись ст. ст. 150, 151, п. 1 ч. 1 ст. 152, ст. 153, ст. 234 ГПК України, суд, -
у х в а л и в:
1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Лакофарбовий завод "Аврора" в задоволенні заяви про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "ОПТЦЕНТР" заборгованості за договором №541 від 01.12.2015р. в розмірі 8000,00 грн.
За приписами ч.2 ст.235 ГПК України, ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку у строк, встановлений ст.256 ГПК України, з врахуванням продовження такого строку на час дії карантину згідно положень Закону України від 30.03.2020р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)".
Ухвалу підписано 21.05.2020р.
Суддя М.Б. Сулімовська
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2020 |
Оприлюднено | 22.05.2020 |
Номер документу | 89348384 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Сулімовська М. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні