Рішення
від 30.03.2020 по справі 757/56689/19-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/56689/19

Категорія 36

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ЗАОЧНЕ

30 березня 2020 року Печерський районний суд м. Києва в складі:

головуючого: судді Соколова О.М.,

при секретарі: Проскурні А.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з додатковою відповідальністю Страхова Компанія Київ Ре , за участю третьої особи: Товариства з обмеженою відповідальністю Асистуюча Компанія Укравтоекспертиза, про стягнення страхового відшкодування, -

В С Т А Н О В И В:

У жовтні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду із вищевказаним позовом до Товариства з додатковою відповідальністю Страхова Компанія Київ Ре , за участю третьої особи: Товариства з обмеженою відповідальністю Асистуюча Компанія Укравтоекспертиза, про стягнення страхового відшкодування.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 12.04.2019 року сталася дорожньо-транспортна пригода за участю транспортного засобу Peugeot д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_2 та легкового авто марки BMW 503D д.н.з. НОМЕР_3 під керуванням позивача. В результаті ДТП авто позивача зазнало механічних пошкоджень. Постановою Броварського міськрайонного суду Київської області від 14.05.2019 року винним визнано ОСОБА_2 , цивільна відповідальність якого застрахована в ТДВ СК Київ РЕ . 15.04.2019 року до ТДВ СК Київ Ре позивачем було подано повідомлення про вчинене ДТП та звернення про виплату страхового відшкодування, проте відповідач не здійснив виплату та не надав відповіді на дане звернення. Посилаючись на положення Закону України Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів просив відшкодувати йому розмір понесених матеріальних збитків внаслідок ДТП.З огляду викладене, позивач звернувся до суду з вказаним позовом за захистом свого порушеного права.

Позивача в судове засідання не з`явився, проте подав до суду заяву, в якій позов підтримав, просив його задовольнити в повному обсязі, проти заочного розгляду не заперечував.

Відповідач в судове засідання не з`явилась, про місце день і час розгляду справи повідомлялась належним чином, в порядку встановленому ст.128 ЦПК України.

Третя особа в судове засідання не з`явилась, про місце день і час розгляду справи повідомлялась належним чином, в порядку встановленому ст.128 ЦПК України.

Відповідно до ст. 280 ЦПК України, суд вважає можливим ухвалити заочне рішення у справі на підставі наявних у ній доказів, оскільки відповідач, належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового засідання, не з`явився у судове засідання, про причини неявки не повідомив, не подав відзив та з урахуванням згоди представника позивача на заочний розгляд справи та у відсутність сторін.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши письмові докази по справі у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що 12.04.2019 року сталася дорожньо-транспортна пригода за участю транспортного засобу Peugeot д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_2 та легкового авто марки BMW 503D д.н.з. НОМЕР_3 під керуванням позивача.

В результаті ДТП авто позивача зазнало механічних пошкоджень. Постановою Броварського міськрайонного суду Київської області від 14.05.2019 року винним визнано ОСОБА_2 .

На день ДТП цивільно-правова відповідальність ОСОБА_2 була застрахована у ТДВ Київ Ре .

15.04.2019 року до ТДВ СК Київ Ре позивачем було подано повідомлення про вчинення ДТП.

На замовлення страхової компанії ТДВ СК Київ РЕ асистуючою компанією ТОВ Асистуюча Компанія Укравтоекспертиза,17.04.2019 було проведено технічний огляд транспортного засобу позивача, про що складено акт.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", страховим випадком є дорожньо-транспортна пригода, що сталася за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована, за шкоду, заподіяну життю, здоров`я та/або майну потерпілого.

Згідно п. 22.1 статті 22 Закону у разі настання страхового випадку страховик у межах страхових сум, зазначених у страховому полісі, відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, заподіяну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров`ю, майну третьої особи.

Відповідно до ст. 29 Закону у зв`язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов`язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу, розрахованого у порядку, встановленому законодавством, включаючи витрати на усунення пошкоджень, зроблених навмисно з метою порятунку потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, з евакуацією транспортного засобу з місця дорожньо-транспортної пригоди до місця проживання того власника чи законного користувача транспортного засобу, який керував транспортним засобом у момент дорожньо-транспортної пригоди, чи до місця здійснення ремонту на території України. Якщо транспортний засіб необхідно, з поважних причин, помістити на стоянку, до розміру шкоди додаються також витрати на евакуацію транспортного засобу до стоянки та плата за послуги стоянки.

Пунктом 35.1 статті 35 Закону передбачено, що для отримання страхового відшкодування потерпілий чи інша особа, яка має право на отримання відшкодування, протягом 30 днів з дня подання повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду подає страховику (у випадках, передбачених статтею 41 цього Закону,) заяву про страхове відшкодування.

29.05.2019 року позивач звернувся до ТДВ СК Київ РЕ із заявою про виплату страхового відшкодування, проте відповідач не надав відповіді та не сплатив відшкодування.

Відповідно до статті 36 Закону страховик (у випадках, передбачених статтею 41 цього Закону, - МТСБУ), керуючись нормами цього Закону, приймає вмотивоване рішення про здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати) або про відмову у здійсненні страхового відшкодування (регламентної виплати). Рішення про здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати) приймається у зв`язку з визнанням майнових вимог заявника або на підставі рішення суду, у разі якщо спір про здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати) розглядався в судовому порядку. Якщо розмір заподіяної шкоди перевищує страхову суму, розмір страхової виплати (регламентної виплати) за таку шкоду обмежується зазначеною страховою сумою.

Страховик (МТСБУ) протягом 15 днів з дня узгодження ним розміру страхового відшкодування з особою, яка має право на отримання відшкодування, за наявності документів, зазначених у статті 35 цього Закону, повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, але не пізніш як через 90 днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування зобов`язаний: у разі визнання ним вимог заявника обґрунтованими - прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати) та виплатити його. Якщо у зв`язку з відсутністю документів, що підтверджують розмір заявленої шкоди, страховик (МТСБУ) не може оцінити її загальний розмір, виплата страхового відшкодування (регламентна виплата) здійснюється у розмірі шкоди, оціненої страховиком (МТСБУ). Страховик має право здійснювати виплати без проведення експертизи (у тому числі шляхом перерахування коштів особам, які надають послуги з ремонту пошкодженого майна), якщо за результатами проведеного ним огляду пошкодженого майна страховик і потерпілий досягли згоди про розмір та спосіб здійснення страхового відшкодування і не наполягають на проведенні оцінки, експертизи пошкодженого майна.

Відповідно до пункту 36.4 статті 36 Закону виплата страхового відшкодування (регламентна виплата) здійснюється безпосередньо потерпілому (іншій особі, яка має право на отримання відшкодування) або погодженим з ним особам, які надають послуги з ремонту пошкодженого майна, сплатили страхове відшкодування за договором майнового страхування (крім регламентної виплати, передбаченої підпунктом "а" пункту 41.1 статті 41 цього Закону), лікування потерпілих та інші послуги, пов`язані з відшкодуванням збитків.

Виплата страхового відшкодування (регламентна виплата) здійснюється шляхом безготівкового розрахунку.

Частинами 1 та 3 ст. 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Відповідно до ч. 1 ст. 82 ЦПК України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.

На підставі вищевикладеного, а також враховуючи те, що позивачем виплачено страхове відшкодування на суму 72171 грн. 00 коп., суд вважає за необхідне задовольнити позов.

Оскільки в судовому засіданні знайшла своє підтвердження та обставина, що відповідачем не сплачена сума страхового відшкодування, а тому вимога про стягнення страхового відшкодування на загальну суму 72171 грн. 00 коп., підлягає задоволенню.

Враховуючи, що позовні вимоги підлягають задоволенню, відповідно до ст. 141 ЦПК України, витрати понесені позивачем з оплати судового збору в розмірі 768, 40 грн. підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись , статтями України, статтями 12, 19, 81, 82, 89, 141, 247, 258 - 259, 263 - 265, 280-282 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Товариства з додатковою відповідальністю Страхова Компанія Київ Ре , за участю третьої особи: Товариства з обмеженою відповідальністю Асистуюча Компанія Укравтоекспертиза, про стягнення страхового відшкодування - задовольнити.

Стягнути з Товариства з додатковою відповідальністю Страхова Компанія Київ Ре на користь ОСОБА_1 72171 грн. 00 грн. у відшкодування страхового відшкодування.

Стягнути з Товариства з додатковою відповідальністю Страхова Компанія Київ Ре на користь ОСОБА_1 768,40 грн. витрат з оплати судового збору.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , код платника податків: НОМЕР_4 .

Відповідь: Товариство з додатковою відповідальністю Страхова компанія Київ Ре - м. Київ, вул. А.Барбюса, 13-Б, ЄДРПОУ 33442139.

Третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Асистуюча Компанія Укравтоекспертиза, 03062,м. Київ,вул.. Чистяківска,2а, оф.410, ЄДРПОУ 37924856.

Повний текст рішення складено 30.03.2020 року

Суддя О.М.Соколов

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.03.2020
Оприлюднено24.05.2020
Номер документу89391150
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —757/56689/19-ц

Рішення від 30.03.2020

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Соколов О. М.

Ухвала від 25.10.2019

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Соколов О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні