УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
25.05.2020м. ХарківСправа № 922/1493/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ольшанченка В.І.
розглянувши заяву про видачу судового наказу
заявник Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергія України" (м. Київ) боржник Відділ освіти, культури і спорту Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області (Харківська обл., смт Чкаловське) ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергія України" (надалі - заявник) надало Господарському суду Харківської області заяву №175 від 12.05.2020 до Відділу освіти, культури і спорту Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області (надалі - боржник) про видачу судового наказу, в якій просить видати судовий наказ про стягнення заборгованості з Відділу освіти, культури і спорту Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області (ідентифікаційний код 41557141, місцезнаходження та поштова адреса: 63544, Харківська обл., Чугуївський район, смт. Чкаловське, вул. Свободи, буд. 1) на користь Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергія України" (ідентифікаційний код 34528630, місцезнаходження та поштова адреса: 01135, м. Київ, вул. Жилянська, буд. 97 літера З, IBAN НОМЕР_1 в AT "ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК", МФО 334851) у розмірі 34279,57 грн.
Розглянувши подану заяву та додані до неї документи судом встановлено наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 147 ГПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 148 ГПК України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Проте, заявником у резолютивній частині заяви №175 від 12.05.2020 про видачу судового наказу не вказано договору, за яким він просить стягнути заборгованість.
Частиною 2 ст. 12 ГПК України передбачено, що наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Відповідно до пунктів 3 і 4 ч. 3 ст. 150 ГПК України до заяви про видачу судового наказу додаються: копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Згідно з ч. 2, 4 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Відповідно до ч. 5 ст. 91 ГПК України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Згідно з п. 5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки юридичної особи.
Проте, подані заявником копія договору, укладеного в письмовій формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості, а також інші копії документів, в якості додатків до позову, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, не відповідають вимогам статті 91 ГПК України та п. 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003.
Так, перша сторінка поданої заявником копії договору, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості, містить тільки відмітку "Згідно з оригіналом", та не містить: назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії; відтиск печатки юридичної особи. Десята сторінка цієї копії договору містить тільки назву посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, і відтиск печатки юридичної особи, та не містить відмітки про засвідчення копії документа зі слів: "Згідно з оригіналом" та дати засвідчення копії.
Жодна інша сторінка копії договору, укладеного в письмовій формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості не містить жодної відмітки про засвідчення копії цього документа.
До того ж, подані заявником копії додатків до позову також не є засвідченими належним чином, зокрема, не зазначено дати засвідчення копії.
Таким чином, подані заявником не засвідчена копія договору, укладеного в письмовій формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості, а також копії інших документів, засвідчених неналежним чином, не є належними та допустимими доказами.
Отже, заяву про видачу судового наказу подано з порушеннями вимог ст. 150 ГПК України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушеннями вимог статті 150 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 152 ГПК України про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Енергія України" у видачі судового наказу про стягнення з Відділу освіти, культури і спорту Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області заборгованості у розмірі 34279,57 грн.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 153 ГПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини першої статті 152 цього Кодексу, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою в порядку, встановленому цим розділом, після усунення її недоліків.
Крім того, відмова судом у видачі судового наказу не позбавляє заявника права звернутися до суду у позовному провадженні до Відділу освіти, культури і спорту Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області.
Керуючись ст. 12, 147, 148, 150 - 153, 232 - 235 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Енергія України" у видачі судового наказу до Відділу освіти, культури і спорту Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області про стягнення заборгованості у розмірі 34279,57 грн.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Порядок і строк її оскарження передбачено ст. 255 - 257 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст судового рішення складено та підписано 25.05.2020.
Суддя В. І. Ольшанченко
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http://reyestr.court.gov.ua.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.05.2020 |
Оприлюднено | 25.05.2020 |
Номер документу | 89401901 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Ольшанченко В.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні