Справа № 523/5939/20
Провадження №2-н/523/345/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" травня 2020 р. м.Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Малиновський О.М., розглянувши заяву Комунального підприємства Житловов- комунальний кооператив Приморський-21 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, витрати на сплату судового збору, а також на правову допомогу з ОСОБА_1 ,
В С Т А Н О В И В
Представник КП "ЖБК "Приморський 21" - Круценко В.М. звернувся до суду з заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг в розмірі 3817 гривень 26 копійок, витрат на сплату судового збору в розмірір 210,20 грн., а також на правову допомогу у розмірі 1525 грн.
Вивчивши матеріали заяви, суддя прийшов до наступного висновку.
Згідно п. 4, 5 ч. 2 ст. 163 ЦПК України, в заяві про видачу судового наказу зазначаються вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються та перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
Відповідно до ч.1, 3 ст.133 ЦПК України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи, до яких в числі інших належать і витрати на професійну правничу допомогу.
За ч.1 ст.137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.137 ЦПК України розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.
Згідно з ч.3 ст.137 ЦПК України для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 168 ЦПК України встановлено, що у судовому наказі зазначається сума судових витрат, що сплачена заявником і підлягає стягненню на його користь з боржника.
З огляду на особливість наказного провадження, суддя приходить до висновку що грошові кошти, які стягуються за наказом суду, в тому числі і в частині витрат на правничу допомогу мають бути достатньою мірою підтверджені наданими доказами.
Заявником було надано суду довіреність від 20.06.2017року, щодо підтверджень повноважень представника а також договір про надання правової допомоги від 14.04.2020р.
Згідно ч.8 ст. 141 ЦПК України, розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмету доказування по справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правової допомоги (договір доручення, договір про надання правових послуг та інші), документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правової допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (квитанція до прибуткового касового ордеру, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки).
Таким чином, для визначення розміру компенсації витрат на правову допомогу стороною повинен бути наданий розрахунок з детальним описом робіт із зазначенням часу, який був витрачений на виготовлення документів правового характеру, а також дані щодо фактично понесених і документально підтверджених витрат на правову допомогу.
Оскільки заявником надаючи договір про надання правової допомоги, не було надано розрахунок із зазначенням часу, який був витрачений на виготовлення документів правового характеру, яким підверджується сума витрат на правову допомогу, то суддя вважає за необхідне відмовити у відшкодуванні витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушеннями вимог статті 163 цього Кодексу.
На підставі вищезазначеного суддя вважає, що у видачі судового наказу щодо зазначеної вимоги слід відмовити.
Керуючись ст. 165 ЦПК України, ст. 256-257 ЦК України, -
У Х В А Л И В
Відмовити Комунальному підприємству Житловов- комунальний кооператив Приморський-21 у видачі судового наказу в частині стягнення витрат на правову допомогу з ОСОБА_1
Роз`яснити заявнику, що відмова у видачі судового наказу не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою після усунення її недоліків.
Ухвала може бути оскаржена заявником до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд міста Одеси шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Повну ухвалу суду складено та підписано 19 травня 2020 р.
Суддя
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2020 |
Оприлюднено | 26.05.2020 |
Номер документу | 89413584 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Малиновський О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні