Рішення
від 19.05.2020 по справі 607/2227/20
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19.05.2020 Справа №607/2227/20

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі : головуючого Грицак Р.М. з участю секретаря Лобач І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі справу за позовом об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Академіка Корольова 10А до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСББ Академіка Корольова 10А звернулося в суд із позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги по сплаті внесків по утриманню будинку і прибудинкової території, посилаючись на те, що відповідач за надані позивачем послуги зобов`язана щомісячно вносити на його рахунок оплату за затвердженими у встановленому порядку тарифами. Однак, відповідач добровільно не проводить оплату за надані послуги протягом тривалого проміжку часу, внаслідок чого, за період з 01.11.2016р. по 03.12.2019р. виникла заборгованість по внескам за оплату послуг з утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 12379,66 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача, а також, судові витрати у розмірі 2102,00 грн.

Представник позивача адвокат Муж В.В. в судове засідання не з`явився, однак подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, вимоги підтримує та просить їх задовольнити у повному обсязі, щодо заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, з невідомих суду причин, хоча про день, час та місце розгляду справи повідомлялася судом належним чином, про поважність причин неможливості прибуття в судове засідання суд не повідомила, відзиву на позов не подала. Тому суд у відповідності до ст. 280 ЦПК України, вважає за можливе проводити розгляд справи у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів та постановлення заочного рішення, оскільки щодо заочного вирішення справи не заперечує представник позивача.

У зв`язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд, у відповідності з ч. 2 ст. 247 ЦПК України, постановив здійснювати розгляд справи у відсутності сторін, які належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав:

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником трикімнатної квартири АДРЕСА_1 , про що свідчать відомості з реєстру прав власності на нерухоме майно.

20.07.2016 року було створено Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку АДРЕСА_2 яке здійснює утримання, обслуговування та управління будинку АДРЕСА_2 , що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань та довідкою №572 виданою 04.01.2020 року позивачем.

Відносини з приводу створення та діяльності об`єднань співвласників багатоквартирних об`єднань регулюються Законом України Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , та їх статутом. Відповідно до ст. 10 ЗУ Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , до виключної компетенції загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку відноситься визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.

Протоколом № 2 Загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Академіка Корольова 10А від 29.09.2016 року, було визначено розмір внесків співвласників багатоквартирного будинку за 1 м2 на період 2016-2017 рр.

Протоколом № 4 Загальних зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Академіка Корольова 10А від 06.06.2017 року, було затверджено зміни в кошторис на утримання будинку та прибудинкової території, а також визначено розмір внесків співвласників багатоквартирного будинку за 1 м2 на період 2017-2018 рр.

Згідно з пунктом 2 розділу IV Статуту ОСББ Академіка Корольова 10 А сплата встановлених загальними зборами внесків і платежів, житлово-комунальних та інших послуг є обов`язковою для всіх співвласників.

Пунктом 2 розділу V Статуту встановлено, що співвласник зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі, в тому числі за житлово-комунальні-послуги.

Однак, відповідач від сплати платежів та внесків на утримання будинку та прибудинкової території ухиляється, а тому, за період з 01.11.2016р. по 03.12.2019р. відповідачу було нараховано комунальну плату в розмірі 12379,66 грн.

Відповідно до ч.2 ст. 14 Закону України Про житлово-комунальні послуги , ціни/тарифи на комунальні послуги та послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій формуються і затверджуються центральними органами виконавчої влади, національними комісіями, що здійснюють державне регулювання у відповідних сферах, та органами місцевого самоврядування відповідно до їхніх повноважень, визначених законом.

Статтею 32 Закону України Про житлово-комунальні послуги встановлено, що плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку. У разі наявності засобів обліку оплата комунальних послуг здійснюється виключно на підставі їх показників на кінець розрахункового періоду згідно з умовами договору, крім випадків, передбачених законодавством.

Згідно ч.1 ст.66 Житлового кодексу УРСР, плата за користування житлом (квартирна плата) обчислюється виходячи із загальної площі квартири. Розмір плати за користування житлом (квартирної плати) встановлюється Кабінетом Міністрів України (ч.2 ст.66 Житлового кодексу УРСР).

Пунктом 5 частини 3 статті 20 Закону України Про житлово-комунальні послуги визначено, що споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Зазначена норма закону зобов`язує споживача оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Відсутність договору на надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.

Вказана правова позиція викладена у Постанові Верховного Суду України від 20 квітня 2016 року у справі № 6-2951цс15.

У відповідності до ч.1 ст.509 ЦК України, зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до ч. 1ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно із ч. 1ст. 527 ЦК України, боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.

Відповідно до ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Судом встановлено, що заборгованість за надані послуги за утримання багатоквартирного будинку, які надавалися в період з листопада 2016 року по грудень 2019 року, власником квартири АДРЕСА_3 в сумі 12379,66 грн. станом на день розгляду справи не оплачено.

Відповідно до ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна.

Згідно ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з вимогами ч.1 ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідачем не представлено суду жодних доказів щодо безпідставності вимог позивача.

Проаналізувавши в сукупності досліджені докази, встановлені ними обставини та визначені відповідно до них правовідносини сторін, враховуючи вимоги закону, які до них застосовуються, суд приходить до переконання, що внаслідок неналежного виконання відповідачем, обов`язку з оплати житлово-комунальних послуг за утримання будинку порушено права позивача, оскільки він позбавлений можливості отримати кошти, на які розраховував, надаючи послуги.

За наведених вище підстав, позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Академіка Корольова 10А підлягає до задоволення шляхом стягнення в його користь із відповідача ОСОБА_1 заборгованості за послуги з утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території в розмірі 12379,66 грн.

Крім того, на підставі ч.1ст.141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати, а саме, судовий збір в розмірі 2102,00 грн.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 81, 141, 263, 265, 280, 282, 284, 287, 289 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

У Х В А Л И В :

Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Академіка Корольова 10А до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території задовольнити.

Стягнути із ОСОБА_1 в користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Академіка Корольова 10А 12379 (дванадцять тисяч триста сімдесят дев`ять) грн. 66 коп. заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, 2102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 коп. судового збору.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи. Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, шляхом подання апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду. Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Тернопільського апеляційного суду у 30-денний строк з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручену у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Відповідно до п.3 Розділу XII Прикінцеві положення ЦПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 49, 83, 84,170, 178, 179, 180, 181, 185, 210, 222, 253, 275, 284, 325, 354, 357, 360, 371, 390, 393, 395, 398, 407, 424 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, подання заяви про перегляд заочного рішення, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, заяви про скасування судового наказу, розгляду справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.

Позивач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Академіка Корольова 10А , код ЄДРПОУ 40671790, місце знаходження вул. Академіка Корольова 10А м. Тернопіль. Відповідач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації проживання АДРЕСА_4 .

Повний текст рішення суду складено 25 травня 2020 року.

Головуючий суддяР. М. Грицак

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення19.05.2020
Оприлюднено26.05.2020
Номер документу89416378
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —607/2227/20

Рішення від 12.06.2020

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Грицак Р. М.

Рішення від 19.05.2020

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Грицак Р. М.

Рішення від 19.05.2020

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Грицак Р. М.

Ухвала від 20.02.2020

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Грицак Р. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні