Номер провадження 2/754/4024/20 Справа №754/1617/20
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
15 травня 2020 року Деснянський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Панченко О.М.,
за участю секретаря судових засідань - Чехун Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Метрополітеновець до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги, -
В С Т А Н О В И В :
В лютому 2020 року позивач - керівник ОСББ Метрополітеновець Годунов А.П. звернувся до Деснянського районного суду м. Києва з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь позивача заборгованість за спожиті послуги за період з 01.01.2011 року по 01.01.2020 рік в розмірі 39 055 грн. 46 коп., а також, інфляційні нарахування в розмірі 33 316 грн. 01 коп., 3% річних - 7 536 грн. 55 коп., а також понесені судові витрати.
В обґрунтування своїх вимог позивач вказує, що відповідач проживає та зареєстрований в квартирі АДРЕСА_1 , користується послугами, які надаються позивачем. Відповідно до розрахунку заборгованості за житлово-комунальні послуги заборгованість відповідача перед позивачем за період з 01.01.2011 року по 01.01.2020 року становить 39 055 грн. 46 коп. Таким чином, через несвоєчасність проведення розрахунків відповідача з позивачем, утворилась заборгованість, яку позивач просить суд стягнути.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.02.2020 року головуючим суддею по розгляду даної справи визначено суддю Панченко О.М.
Ухвалою Деснянського районного суду м. Києва від 12.02.2020 року було відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
В судове засідання представник позивача не з`явилася. В матеріалах справи міститься письмова заява від представника позивача, в якій вона просить суд проводити розгляд справи за її відсутності, вимоги позову підтримує в повному обсязі, не заперечує проти заочного розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, відповідно до ст.128 ЦПК України. Клопотання про відкладення розгляду справи, до суду не надсилав, про причину неявки суд не повідомив, відзив та інші заяви з процесуальних питань від нього до суду не надходило.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність сторін у справі за наявними матеріалами справи та ухвалити заочне рішення відповідно до ч. 1 ст. 280 ЦПК України, оскільки представник позивача не заперечувала проти заочного розгляду справи.
Суд, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований та проживає в квартирі АДРЕСА_1 .
ОСББ Метрополітеновець діє на підставі статуту, затвердженого Загальними Зборами членів ОСББ Метрополітеновець протоколом №1 від 26.03.2016 року. З тесту даного статут вбачається, що одним з видів діяльності позивача (ОСББ Метрополітеновець ) є надання житлового-комунальних послуг.
З розрахунків наданих позивачем, вбачається, що відповідач не своєчасно та не в повному обсязі сплачує за надані житлово-комунальні послуги, а тому заборгованість останнього перед позивачем за період з 01.01.2011 року по 01.01.2020 року становить - 39 055 грн. 46 коп., інфляційні нарахування - 33 316 грн. 01 коп., 3% річних - 7 536 грн. 55 коп., а всього - 79 908 грн. 02 коп.
Як вказує позивач в своєму позові, на неодноразові звернення до відповідача з вимогою щодо погашення суми заборгованості за спожиті житлово - комунальні послуги, останній не реагує.
Законом України Про житлово-комунальні послуги визначено основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки.
Відповідно до ст. 19 Закону України Про житлово-комунальні послуги учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Виробник послуг може бути їх виконавцем. Особливими учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які залежно від цивільно-правових угод можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.
Згідно з п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків затверджених Постановою КМУ № 45 від 24 січня 2006 року Про внесення змін до постанови Кабміну від 08 жовтня 1992 року № 572 , власник та наймач квартири зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Законом України Про житлово-комунальні послуги врегульовані права та обов`язки споживача та виконавця житлово-комунальних послуг, якими є власник, споживач, виконавець та виробник, серед яких обов`язком виконавця є надання послуг вчасно та відповідної якості, згідно із законодавством та умовами договору, а також підготовка та укладання із споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за недотримання умов його виконання, згідно з типовим договором.
Правом споживача є одержання вчасно та відповідної якості житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, а його обов`язком - оплатити житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Згідно ст. 20 Закону України Про житлово-комунальні послуги споживачі зобов`язані оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
За правилом ч. 1 ст. 12 Закону України Про житлово-комунальні послуги надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.
Також, відповідно до ч. 1 ст. 9 указаного закону, споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.
Таким чином, згідно із зазначеними нормами закону споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Відсутність письмово оформленого договору з позивачем не позбавляє відповідачів обов`язку оплачувати надані їм послуги.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 20 квітня 2016 року № 6-2951цс15, з яким також погодилася Велика Палата Верховного Суду у постанові від 20 вересня 2018 року у справі № 751/3840/15-ц.
Статтею 509 Цивільного кодексу України визначено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (сплатити гроші), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Статтею 526 ЦК України визначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а статтею 525 ЦК України передбачено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно ч. 3 ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст.82 ЦПК України обставини, які визнаються учасниками справі, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.
За таких обставин, на основі повно та всебічно з`ясованих обставин справи, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин, та правові норми, які підлягають застосуванню, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідачів на користь позивача підлягає стягненню витрати по сплаті судового збору в розмірі 2 102 грн. 00 коп.
З викладеного, керуючись ст.ст. 509, 525, 526 ЦК України, ст.ст. 10, 66, 162 ЖК України, Законом України Про житлово-комунальні послуги , ст.ст. 12, 13, 76-89, 223, 258, 259, 265, 354 ЦПК України суд -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Метрополітеновець до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Метрополітеновець заборгованість по сплаті житлово - комунальних послуг в сумі 39 055,46 (тридцять дев`ять тисяч п`ятдесят п`ять гривень сорок шість копійок), витрати від інфляції в сумі 33 316,01 (тридцять три тисячі триста шістнадцять гривень одну копійку), 3% річних в сумі 7 536,55 (сім тисяч п`ятсот тридцять шість гривень п`ятдесят п`ять копійок), а всього 79 908,02 (сімдесят дев`ять тисяч дев`ятсот вісім гривень дві копійки), а також витрати по сплаті судового збору в розмірі 2 102,00 (дві тисячі сто дві гривні).
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 30 днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд, якщо така заява подана протягом 20 днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивачем рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подання через Деснянський районний суд м. Києва апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Учасники справи:
Позивач - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Метрополітеновець код ЄДРПОУ: 22883388, адреса: 02166, м. Київ, вул. Кубанської України, 41/28.
Відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Ватутінським РУ ГУ МВС України в м. Києві 09.06.1998 року, адреса: АДРЕСА_2 .
Суддя: О.М. Панченко
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2020 |
Оприлюднено | 26.05.2020 |
Номер документу | 89424523 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Панченко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні