Справа №409/764/20
Пров.№2/409/507/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 травня 2020 року смт.Білокуракине
Білокуракинський районний суд Луганської області у складі:
головуючого судді: О.Г.Третяка
за участю секретаря судових засідань: Ю.С.Толмачової
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Білокуракине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Павлівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В с т а н о в и в :
Позивачка звернулася до суду з позовом до Павлівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
В обґрунтування своїх вимог позивач вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , яка була матір`ю позивача. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається із права на земельну частку (пай) по колишньому КСП Рассвет розміром 7,3 умовних кадастрових гектарів. За життя спадкодавця було оформлено сертифікат на право на земельну ділянку. Звернувшись до відділу у Білокуракинському районі Головного управління Держгеокадастру у Луганській області позивач довідався, що земельна ділянка була визнана відумерлою спадщиною та передана у власність територіальної громади с. Павлівка Білокуракинського району Луганської області. Таким чином для прийняття спадщини потрібно поновити пропущений строк на її прийняття. У зв`язку з цим позивач просить суд визначити йому додатковий строк для подання до органів нотаріату заяви про прийняття спадщини у 2 місяці.
В судове засідання позивач не з`явився, надав клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.
Представник відповідача - Павлівської сільської ради Білокуракинського району у судове засідання не з`явився, про дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином. Надав суду заяву про розгляд справи без його участі.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно копії паспорту ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.6-8). Згідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , його батьки - ОСОБА_3 , ОСОБА_2 (а.с.9). Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 м ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.10). Згідно довідки відділу у Білокуракинському районі Головного управління Держгеокадастру у Луганській області ОСОБА_2 отримала сертифікат на земельну частку (пай) серії НОМЕР_3 . Рішенням Білокуракинського районного суду від 18.03.2009 року спадщину було визнано відумерлою та передано у власність територіальної громади с. Павлівка Білокуракинського району (а.с.11). Згідно копії рішення Білокуракинського районного суду від 18.03.2009 року визнано спадщину у вигляді земельної ділянки, розташованої на території Павлівської сільської ради, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , відумерлою, передано її власність територіальної громади с. Павлівка Білокуракинського району (а.с.12). Постановою приватного нотаріуса Зарубової С.О. позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину (а.с.13).
Згідно ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини; якщо виникнення у особи права на спадщину залежить від неприйняття спадщини або відмови в його прийнятті іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється в три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.
Відповідно до ст.1272 ЦК України визначено наслідки пропущення строку для прийняття спадщини, зокрема, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Позивач пропустив встановлений строк для прийняття спадщини з поважних причин, тому вправі звернутись в суд з позовом для визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини.
Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України №7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування , особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272ЦК України.
Позивач пропустив встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини з поважних причин.
Згідно до ст. 77 ЦПК України належними доказами є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, крім випадків, встановлених статтею 82 цього Кодексу. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Суд визнає зазначену обставину поважною причиною та вважає за можливе визначити позивачеві додатковий строк для прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 258, 259, 263, 264, 265, 268, 272 ЦПК України, ст. ст. 1265, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до Павлівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити в повному обсязі.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_4 , додатковий строк для подання в нотаріальні органи заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном 2 (два) місяці з дня набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення може бути оскаржено до Луганського апеляційного суду через Білокуракинський районний суд Луганської області на підставі п.15.5 ч.1 Розділу XIII "Перехідні положення" ЦПК України шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення судового рішення.
Відповідно до пункту 3 розділу ХІІ Прикінцевих положень Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019) визначений цим судовим рішенням процесуальний строк продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_4 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідач - Павлівська сільська рада, код ЄДРПОУ 04335996, місцезнаходження: пл. Центральна 1, с. Павлівка Білокуракинського району Луганської області.
Суддя Білокуракинського
районного суду Луганської області О.Г. Третяк
Суд | Білокуракинський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2020 |
Оприлюднено | 27.05.2020 |
Номер документу | 89447455 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білокуракинський районний суд Луганської області
Третяк О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні