ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(повна)
21 травня 2020 року м. Чернігів Справа № 620/3181/19
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Тихоненко О.М.,
за участі секретаря Якуш І.В.,
розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду заяву Холминського будинку творчості дітей та юнацтва Холминської селищної ради Корюківського району Чернігівської області про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області до Холминського будинку творчості дітей та юнацтва Холминської селищної ради Корюківського району Чернігівської області про застосування заходів реагування,
У С Т А Н О В И В:
Холминський будинок творчості дітей та юнацтва Холминської селищної ради Корюківського району Чернігівської області (надалі також - представник Холминського будинку творчості, заявник) звернувся до суду із заявою, в якій просить суд визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий лист № 620/3181/19 про застосування заходів реагування у вигляді зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей, експлуатації будівлі Холминського будинку творчості дітей та юнацтва Холминської селищної ради Корюківського району Чернігівської області за адресою: вул. Центральна, 103, смт. Холми, Корюківський район, Чернігівська область на підставі прийнятого рішення від 19.12.2019 з примусового виконання рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 19.12.2019 по справі № 620/3181/19 та до завершення розгляду даної заяви зупинити виконання виконавчого провадження № 6117091 про примусове виконання рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 19.12.2019 по справі № 620/3181/19 Корюківським районним відділом державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми).
Обґрунтовуючи заяву представник Холминського будинку творчості зазначає, що в даній справі є процесуальні підстави для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню за обставини видачі такого наказу за рішенням суду, яке не набрало законної сили, оскільки останнім днем строку для подачі апеляційної скарги є 25.01.2020 включно, а відповідну апеляційну скаргу було подано 24.01.2020, тобто в межах строку на апеляційне оскарження, з урахуванням ч.2 ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України та з урахуванням ухвали Шостого апеляційного адміністративного суду від 13.03.2020 про відкриття апеляційного провадження по справі № 620/3181/19. Враховуючи зазначене, заявник вважає, що рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 19.12.2019 по справі № 620/3181/19 є таким, що не набрало законної сили, а тому виданий виконавчий лист № 620/3181/19 від 23.01.2020 є таким, що не підлягає виконанню.
Учасники справи в судове засідання не з`явилися, про день та час розгляду заяви повідомлялися у встановленому порядку, причини неявки суду не повідомили.
Вирішуючи вказану заяву, суд зазначає таке.
Судом встановлено, що рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 19.12.2019 позов Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області до Холминського будинку творчості дітей та юнацтва Холминської селищної ради Корюківського району Чернігівської області про застосування заходів реагування задоволено повністю та застосовано заходи реагування у вигляді зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей, експлуатації будівлі Холминського будинку творчості дітей та юнацтва Холминської селищної ради Корюківського району Чернігівської області за адресою: вул. Центральна, 103, смт. Холми, Корюківський район, Чернігівська область.
Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга, з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Як слідує з матеріалів справи, копія вказаного рішення отримана представником заявника 24.12.2019, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, виконавчий лист видано Чернігівським окружним адміністративним судом стягувачу 23.01.2020 року із зазначенням дати набрання рішенням законної сили - 20.01.2020.
05.02.2020 постановою державного виконавця Корюківського районного відділу державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) за вказаним виконавчим листом відкрито виконавче провадження № 61170916.
Звертаючись до суду з даною заявою, заявник, як на підставу для її задоволення посилається на те, що виконавчий лист був виданий до набрання рішенням законної сили, оскільки воно оскаржується Холминським будинком творчості у апеляційному порядку.
Так, з матеріалів справи слідує, що 27.01.2020 заявником подано апеляційну скаргу на рішення від 19.12.2019, яка ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 18.02.2020 залишена без руху. В подальшому, ухвалами Шостого апеляційного адміністративного суду від 13.03.2020 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Холминського будинку творчості на рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 19.12.2019 та призначено справу до апеляційного розгляду.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 07.04.2020 апеляційну скаргу Холминського будинку творчості залишено без задоволення, рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 19.12.2019 - без змін.
Частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема, на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду (п.1 ч. 2 ст.295 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до частин першої-другої ст. 374 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню. Суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов`язок боржника відсутній повністю чи частково у зв`язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.
Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви (ч. 3 ст. 374 Кодексу адміністративного судочинства України).
Таким чином, за змістом ст. 374 Кодексу адміністративного судочинства України суд постановляє ухвалу про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню лише у випадку: 1) якщо його було видано помилково або; 2) якщо у боржника повністю або частково відсутній обов`язок у зв`язку з його припиненням.
Крім того, відповідно до практики Європейського суду з прав людини право на виконання рішення, яке виніс суд, є невід`ємною частиною права на суд , а ефективний захист сторони у справі, а отже, і відновлення справедливості, передбачає зобов`язання адміністративних органів виконувати рішення (п.40 рішення від 19.03.1997 року в справі Горнсбі проти Греції ).
Згідно зі ст. 1 Закону України Про виконавче провадження виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження.
Відповідно до ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами України і є обов`язковими до виконання на всій території України.
За змістом частин другої-третьої ст. 14 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
За таких обставин, оскільки виконавчий лист був виданий у відповідності до вимог закону за рішенням суду, яке набрало законної сили, при цьому на даний час триває примусове виконання за цим виконавчим листом, суд вважає, що відсутні передбачені ч.2 ст. 374 Кодексу адміністративного судочинства України підстави, за наявності яких суд може визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, як наслідок в задоволенні заяви у даній частині вимог необхідно відмовити.
Крім того, враховуючи, що у задоволенні вимог про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню було відмовлено, тому суд не вбачає правових підстав для задоволення заяви також і у частині вимог щодо зупинення виконавчого провадження.
Керуючись статтями 241-242, 248, 374 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
В задоволенні заяви Холминського будинку творчості дітей та юнацтва Холминської селищної ради Корюківського району Чернігівської області про визнання виконавчого документу таким, що не підлягає виконанню у справі за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області до Холминського будинку творчості дітей та юнацтва Холминської селищної ради Корюківського району Чернігівської області про застосування заходів реагування відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту.
Окрім того, роз`яснити позивачеві, що відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
Повний текст ухвали суду складено 27.05.2020.
Суддя О.М. Тихоненко
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2020 |
Оприлюднено | 28.05.2020 |
Номер документу | 89457343 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Тихоненко О.М.
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Кобаль Михайло Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні