Копія
Справа № 397/352/20
н/п : 2/397/206/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.05.2020. Олександрівський районний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого - судді Мирошниченка Д.В.,
за участю: секретаря судового засідання - Петренко Л.О.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду смт. Олександрівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Веселівської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом в якому просить визнати їй додатковий строк для прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном 1 місяць.
В обґрунтування позовної заяви зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 . Після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно, а саме: на земельну ділянку, кадастровий номер 3520581700:02:000:0076, загальною площею 4,75 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Веселівської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області.
ОСОБА_3 була рідною сестрою її батька ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . Таким чином, померла ОСОБА_3 була її рідною тіткою зі сторони батька ОСОБА_4 . Інших родичів у неї не було, проживала одна до дня смерті.
Звернувшись до державного нотаріуса Кропивницької міської державної нотаріальної контори № 1 виконуючої обов`язки по наданню нотаріальних послуг населенню Олександрівського району Кіровоградської області Сибірцевої О.В. щодо оформлення спадщини, їй відмовлено у прийнятті спадщини у зв`язку з пропуском встановленого законодавством строку на прийняття спадщини (шість місяців).
Зазначила, що шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини пропустила з поважних причин, оскільки не була обізнана про те, що на ім`я її тітки виготовлено державний; після смерті тітки вона протягом лютого-липня 2016 тяжко хворіла.
Ухвалою суду від 24.03.2020 відкрито провадження у справі та призначено до підготовчого судового засідання (а.с. 29-30).
Ухвалою суду від 24.04.2020 залучено до участі у справі в якості співвідповідача ОСОБА_5 (а.с. 58-59).
Позивач та її представник у підготовче судове засідання не з`явилися, надали заяви про розгляд справи без їх участі, позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просили їх задовольнити (а.с. 54, 56).
Представник відповідача Веселівської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області у підготовче судове засідання не з?явився, надав клопотання про розгляд справи без його участі, проти задоволення позовних вимог не заперечив (а.с. 55, 71).
Співвідповідач ОСОБА_2 у підготовче судове засідання не з`явилася, надала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги визнала у повному обсязі. Крім того, надала копію свого паспорту та свідоцтво про шлюб, згідно яких остання уклала 13.09.2017 шлюб з ОСОБА_6 та після реєстрації шлюбу отримала прізвище ОСОБА_7 (а.с. 68-70).
Згідно ч. 3 ст. 200 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийняті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Дослідивши матеріали позовної заяви, враховуючи клопотання відповідачів про те, що не заперечують проти задоволення вимог позивача, таке визнання не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд вважає за можливе розглянути дану цивільну справу у підготовчому судовому засіданні, за наслідками чого винести рішення про задоволення позовних вимог позивача.
У підготовчому судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 , яка була сестрою ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , донькою якого є ОСОБА_8 (а.с. 8-9, 11-15).
Згідно свідоцтва про одруження серії НОМЕР_1 між ОСОБА_9 та ОСОБА_8 укладено шлюб, після укладення якого остання змінила прізвище на ОСОБА_10 (а.с. 10).
На підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії Р1 № 339196, виданого 09.04.2003, ОСОБА_3 належить земельна ділянка (кадастровий номер № 3520581700:02:000:0076 ), загальною площею 4,75 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Веселівської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області (а.с. 24).
Згідно витягу із технічної документації Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, нормативно грошова оцінка вищевказаної земельної ділянки складає 120100 грн. 61 коп. (а.с. 25).
Відповідно довідки № 234 від 14.05.2019 та виписки з погосподарської книги, виданих Веселівською сільською радою Олександрівського району Кіровоградської області, ОСОБА_3 на час смерті була зареєстрована та проживала за адресою: АДРЕСА_1 з 1965 по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 , де проживала одна. Веселівською сільською радою заповіт не посвідчувався (а.с. 20-21).
Згідно Витягу зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори), посвідчено заповіт ОСОБА_3 , який скасовано згідно заяви (а.с. 17-18).
Згідно Витягу зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) заведено спадкову справу № 135/2016 (а.с. 19).
Згідно матеріалів спадкової справи № 135/2016 до нотаріуса з заявами звернулася ОСОБА_5 та ОСОБА_1 про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 . Постановою нотаріуса від 23.09.2016 ОСОБА_5 відмовлено у видачі свідоцтва про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 (а.с. 42-52).
З вищевикладеного вбачається, що після смерті ОСОБА_3 її спадкоємцем за законом є ОСОБА_1 .
Листом державного нотаріуса Кропивницької міської державної нотаріальної контори № 1 виконуючої обов`язки по наданню нотаріальних послуг населенню Олександрівського району Кіровоградської області Сибірцевою О.В. відмовлено ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину, у зв`язку з чим їй необхідно звернутися до суду для встановлення додаткового строку для подачі заяви для прийняття спадщини (а.с. 16).
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Нормами ст. 1218 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
За загальними положеннями про спадкування, право на спадщину виникає в день відкриття спадщини; спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою; для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (статті 1220, 1222, 1270 ЦК України).
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини (частина перша статті 1269 ЦК України).
Таким чином, право на спадщину виникає з моменту її відкриття, і закон зобов?язує спадкоємця, який постійно не проживав зі спадкодавцем, у шестимісячний строк подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
За змістом цієї статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, пов?язані з об?єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Правила частини третьої 1272 ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; 2) ці обставини суд визнав поважними.
Суд визнає причини пропуску строку позивачем для подання заяви про прийняття спадщини, які викладені у позові, поважними і дані обставини відповідачами не оспорюються.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 є єдиною спадкоємецею після смерті ОСОБА_3 . Позивач у встановлений строк до нотаріуса з питанням прийняття спадщини не звернулася, оскільки їй не було відомо, що на ім`я ОСОБА_3 виготовлено державний акт, а також позивач після смерті ОСОБА_3 тяжко хворіла.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 200, 206, 259, 264-265, 268, 354-355 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Веселівської сільської ради Олександрівського району Кіровоградської області, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком один місяць.
Додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини рахувати з дня набрання рішенням чинності.
На рішення суду протягом 30 днів з дня його проголошення може бути подана апеляційна скарга до Кропивницького апеляційного суду.
У відповідності до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України, в редакції від 03.10.2017, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди (Олександрівський районний суд Кіровоградської області).
Згідно п. 3 розділу ХІІ Перехідних положень ЦПК України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки визначені ст. 354 ЦПК продовжуються на строк дії такого карантину.
Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , рнокпп - НОМЕР_2 .
Представник позивача: ОСОБА_11 , АДРЕСА_3 , свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю КР № 000085 від 26.01.2017, ордер серії КР № 61303 від 12.03.2020.
Відповідач: Веселівська сільська рада Олександрівського району Кіровоградської області, 27307, Кіровоградська область, Олександрівський район, с. Веселе, вул. Набережна, 1а, код ЄДРПОУ 23898469.
Відповідач: ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_4 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_3 .
Суддя:/підпис/ Д.В.Мирошниченко
Згідно з оригіналом:
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.
Судове рішення станом на ____
Оригінал судового рішення знаходиться у матеріалах справи №397/352/20
Помічник судді Олександрівського
районного суду
Кіровоградської області О.І.Савченко
Копію засвідчено "___"
Суд | Олександрівський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2020 |
Оприлюднено | 28.05.2020 |
Номер документу | 89477222 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Олександрівський районний суд Кіровоградської області
Мирошниченко Д. В.
Цивільне
Олександрівський районний суд Кіровоградської області
Мирошниченко Д. В.
Цивільне
Олександрівський районний суд Кіровоградської області
Мирошниченко Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні