Ухвала
від 27.05.2020 по справі 910/7251/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

м. Київ

27.05.2020Справа № 910/7251/20

Суддя Господарського суду міста Києва Павленко Є.В., розглянувши матеріали за позовом релігійної організації "Свято-Іллінська релігійна громада (парафія) Української Православної Церкви с. Воскобійники Шишацького району Полтавської області" до Полтавської обласної державної адміністрації та Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації про визнання недійсними рішень та розпорядження,

ВСТАНОВИВ:

У травні 2020 року релігійна організація "Свято-Іллінська релігійна громада (парафія) Української Православної Церкви с. Воскобійники Шишацького району Полтавської області" (далі - Організація) звернулась до Господарського суду міста Києва з вказаним позовом до Полтавської обласної державної адміністрації (далі - Адміністрація) та Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації (далі - Департамент) про визнання протиправним та скасування розпорядження тимчасового виконувача обов`язків Голови Адміністрації від 28 березня 2019 року № 219 "Про реєстрацію статуту релігійної громади"; визнання протиправним та скасування рішення державного реєстратора Департаменту в особі начальника відділу національностей і релігій, планування, обліку та звітності управління культури, мистецтв, національностей і релігій та планування Департаменту Состіна Володимира Олександровича про державну реєстрацію змін до установчих документів Організації, на підставі якого внесено запис в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань від 29 березня 2019 року № 15831050002000342 про зміну повного найменування, зміну скороченого найменування юридичної особи; визнання протиправним та скасування рішення державного реєстратора Департаменту в особі начальника відділу національностей і релігій, планування, обліку та звітності управління культури, мистецтв, національностей і релігій та планування Департаменту Состіна Володимира Олександровича про державну реєстрацію змін про керівника юридичної особи, зміни складу підписантів Організації, на підставі якого внесено запис в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 29 березня 2019 року № 15831070001000342.

Дослідивши матеріали позовної заяви та доданих до неї документів, суд дійшов висновку про наявність підстав для повернення цієї позовної заяви, зважаючи на наступне.

Відповідно до частини 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником чи іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Частиною 1 статті 56 ГПК України встановлено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Згідно з частиною 1 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Відповідно до частини 3 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.

За частиною 4 статті 60 ГПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Відповідно до пунктів 2, 3, 12 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41, ордер на надання правової допомоги - письмовий документ, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги у випадках і порядку, встановлених Законом України від 5 липня 2012 року № 5076-VI "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" та іншими законами України. В Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України.

Ордер містить наступні реквізити: серію, порядковий номер ордера; прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правова допомога; посилання на договір про надання правової допомоги/доручення органу (установи), уповноважених законом на надання безоплатної правової допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа; назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом, із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"; прізвище, ім`я, по батькові адвоката, який надає правничу (правову) допомогу на підставі ордера, номер та дату його свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, найменування органу, який його видав (КДКА відповідного регіону, з 01.01.2013 року радою адвокатів відповідного регіону); номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане; ким ордер виданий (назву організаційної форми): адвокатом, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально (із зазначенням адреси робочого місця); адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (повне найменування адвокатського бюро/адвокатського об`єднання та його місцезнаходження); адресу робочого місця адвоката, якщо вона відрізняється від адреси місцезнаходження адвокатського бюро/адвокатського об`єднання, яке видає ордер; обмеження повноважень, якщо такі передбачені договором про надання правничої (правової) допомоги; дату видачі ордера; підпис адвоката, який видав ордер, у разі здійснення ним індивідуальної діяльності (у графі "Адвокат"); підпис адвоката, який надає правову допомогу, якщо ордер виданий адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (у графі "Адвокат"); підпис керівника адвокатського бюро/адвокатського об`єднання, відтиск печатки адвокатського бюро/адвокатського об`єднання (за наявності) у випадку, якщо ордер видається адвокатським бюро/адвокатським об`єднанням; двовимірний штрих-код ( QR -код) з посиланням на профайл адвоката в ЄРАУ.

Аналіз наведених положень законодавства дає підстави для висновку, що ордер може бути належним доказом повноважень представника позивача, яким є адвокат, за його відповідності наведеним приписам.

Аналогічна правова позиція викладена в ухвалах Верховного Суду від 12 серпня 2019 року в справі № 910/14959/18; від 13 серпня 2019 року в справі № 522/20877/15-ц, від 16 жовтня 2019 року в справі № 520/11864/18, від 2 вересня 2019 року в справі № 826/8582/18; від 21 лютого 2020 року в справі № 520/9035/19.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що остання підписана представником позивача Прохур Н.І. На підтвердження повноважень вказаної особи щодо підписання позовної заяви від імені Організації до матеріалів позовної заяви долучено ордер на надання правової допомоги від 20 травня 2020 року серії ПТ № 180378.

Проте при дослідженні зазначеного ордеру судом було встановлено, що останній не містить посилання на договір про надання правової допомоги, його номер (у випадку наявності) та дату цього документа, як це прямо передбачено приписами Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41.

Слід також зазначити, що у доданих до позовної заяви документах відсутній відповідний договір про надання правової допомоги, на підставі якого видано вищенаведений ордер, а також інші належні докази, які свідчать про наявність у адвоката Прохур Н.І. повноважень на подання цього позову від імені Організації та здійснення представництва інтересів цієї особи в суді.

З огляду на зазначене, суду не доведено, що подана позовна заява від імені позивача підписана особою, яка має право її підписувати.

Згідно з пунктом 1 частини 5 статті 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи у разі, якщо заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

За таких обставин вказана позовна заява підлягає поверненню.

Водночас за частиною 8 статті 174 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Суд також звертає увагу на те, що відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) сторін та інших учасників справи, а також ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).

Зі змісту позовних матеріалів вбачається, що дана позовна заява була подана релігійною організацією "Свято-Іллінська релігійна громада (парафія) Української Православної Церкви с. Воскобійники Шишацького району Полтавської області" із зазначенням у позові ідентифікаційного коду цієї юридичної особи: 38257607.

У той же час зі змісту відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємств та громадських формувань вбачається, що за ідентифікаційним кодом 38257607 зареєстрована релігійна організація "Свято-Іллінська релігійна громада (парафія) Православної Церкви України с. Воскобійники Шишацького району Полтавської області".

Враховуючи наведене та керуючись статтями 60, 162, 164, 174, 234, 235 ГПК України,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву релігійної організації "Свято-Іллінська релігійна громада (парафія) Української Православної Церкви с. Воскобійники Шишацького району Полтавської області" до Полтавської обласної державної адміністрації та Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації про визнання недійсними рішень та розпорядження з доданими до неї документами повернути.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 254-257 ГПК України.

Дата підписання: 27 травня 2020 року.

Суддя Є.В. Павленко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.05.2020
Оприлюднено28.05.2020
Номер документу89483871
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/7251/20

Ухвала від 27.05.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Павленко Є.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні