Ухвала
від 25.05.2020 по справі 619/1193/20
ДЕРГАЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа №619/1193/20

провадження №2/619/711/20

УХВАЛА

25 травня 2020 року м. Дергачі

Суддя Дергачівського районного суду Харківської області Кононихіна Н.Ю., розглянув матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення заборгованості по орендній платі, -

встановив:

До Дергачівського районного суду Харківської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення заборгованості по орендній платі, в якій позивач просить розірвати договір оренди землі, укладений між ОСОБА_3 і ОСОБА_2 та зареєстрований державним реєстратором Шевцовою Ларисою Вікторівною, Комунального підприємства Бюро технічної інвентаризації Дергачівської районної ради Харківської області за №4562141 та договір оренди зареєстрований державним реєстратором Шевцовою Ларисою Вікторівною, Комунального підприємства Бюро технічної інвентаризації Дергачівської районної ради Харківської області за №456058. Стягнути з ОСОБА_2 , заборгованість по виплаті орендної плати в розмірі 66 075,56 грн. (шістдесят шість тисяч сімдесят п`ять гривень, 56 коп.) та 3 % річних від простроченої суми в розмірі 1982,26 грн.. Зобов`язати відповідача негайно передати їй земельну ділянку загальною площею 5,3629га, кадастровий номер 6322081500:05:000:0447, яка розташована за адресою: КСП «Проходянське» Проходівська сільська рада Дергачівського району, Харківської області та земельну ділянку площею 1,2048га, яка розташована за адресою: КСП «Проходянське» Проходівська сільська рада Дергачівського району, Харківської області кадастровий номер 6322081500:05:000:0551, в стані придатному для цільового використання.

Позовна заява подана без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 ЦПК України.

У відповідності до ст. 175 ЦПК України:

Позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

4. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

5. У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

6. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

Як роз`яснено в п.7 Постанови Пленуму ВСУ від 12.06.2009 №2 Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції позовна заява подається до суду в письмовій формі і за змістом повинна відповідати вимогам статті 119 ЦПК (в редакції до 15.12.2017). У зв`язку з цим суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.

Згідно ч.5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 8 ст. 43 ЦПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Згідно до ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Надані до позову копії документів не посвідчені належним чином (не зазначені прізвище, ім`я, по батькові особи яка їх посвідчила, дата посвідчення; в позові не зазначено про наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Позивач в позовній заяві вказав, що відповідач проживає за адресою: АДРЕСА_1 , тобто вказав не повні дані сторони відповідача.

Крім того, в прохальній частині позову відсутні всі реквізити договору оренди землі, який необхідно розірвати та в позові відсутня вказівка - як розірвати договір оренди з ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , та чи оформлений позивачем спадок після загибелі чоловіка, коли та в якій частині.

Позивачу необхідно подати позовну заяву, яка б відповідала вимогам ст. 175, 177 ЦПК України за формою та змістом, а саме: вказати: повні дані про сторони, спосіб захисту прав; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору; підтвердження позивача в позові про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, подати докази разом з поданням позовної заяви, додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, а саме до позовної заяви не додано підтвердження укладення вказаного договору та звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки. А надані до позову копії документів не посвідчені належним чином (не зазначені прізвище, ім`я, по батькові особи яка їх посвідчила, дата посвідчення; в позові не зазначено про наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху.

Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч.2 ст.185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Вищевказані вимоги закону позивачем не дотримані.

Ухвалою судді від 20 квітня 2020 року позовна заява залишена без руху, позивачу надавався строк для усунення недоліків позову, який не може перевищувати 10 днів з дня отримання позивачем копії ухвали.

Позивач ухвалу суду отримав 02 травня 2020 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

До теперішнього часу недоліки позовної заяви позивачем не усунуті.

За таких обставин позов підлягає поверненню позивачу.

Керуючись ст.ст.185 ч.2, 258-260, 353 ЦПК України, суддя, -

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору оренди земельної ділянки та стягнення заборгованості по орендній платі - повернути позивачу.

Роз`яснити, що згідно ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів до Харківського апеляційного суду через Дергачівський районний суд Харківської області.

Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Н. Ю. Кононихіна

СудДергачівський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення25.05.2020
Оприлюднено01.06.2020
Номер документу89528063
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —619/1193/20

Ухвала від 25.05.2020

Цивільне

Дергачівський районний суд Харківської області

Кононихіна Н. Ю.

Ухвала від 20.04.2020

Цивільне

Дергачівський районний суд Харківської області

Кононихіна Н. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні