Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/2993/19
Номер провадження № 1-кс/376/767/2019
УХВАЛА
"18" листопада 2019 р. Слідчий суддя Сквирського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання по кримінальному провадженню внесеного слідчим СУ ГУНП в Київській області лейтенантом поліції ОСОБА_3 , за № 12018110230000698 від 19.07.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СУ ГУНП в Київській області лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, погодженого начальником Сквирського відділу Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_4 , які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , посилаючись на те, що слідчим відділом Сквирського ВП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12018110230000698 від 19.07.2018 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що засновники та члени (учасники) ГО " ІНФОРМАЦІЯ_2 " діючи у складі організованої групи, не маючи відповідної ліцензії, медичної освіти та кваліфікації, шляхом зловживання довірою, заволодівають грошовим коштами населення.
Зокрема встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 зареєстрували громадську організацію " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 ), керівником якої призначили ОСОБА_5 .
В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 закупили у невстановлених осіб медичні та сонцезахисні окуляри різних відомих світових виробників окулярів в тому числі фальсифіковані. Продовжуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які відповідно до розподілу функцій в організованій групі являються організаторами, вступили в злочинну змову з ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_9 , які відповідно до розподілу функцій в організованій групі являються виконавцями, та надали останнім придбані у невстановлених осіб медичні та сонцезахисні в тому числі фальсифіковані окуляри та чіткі інструкції щодо їх реалізації на території України, згідно яких, прийняті до організованої групи особи мали представлятись населенню членами громадської організації " ІНФОРМАЦІЯ_2 " та здійснювати реалізацію медичних та сонцезахисних окулярів в тому числі фальсифікованих під виглядом доброчинної діяльності пов`язаної з безкоштовними медичними (офтальмологічними) оглядами.
Згідно п.5ст.1Закону УкраїниПро громадськіоб`єднання громадське об`єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.
Також пп. 3 п. 1 та п. 6 ст. 3 вищевказаного закону громадські об`єднання утворюються і діють на принципі відсутності майнового інтересу їх членів (учасників). Відсутність майнового інтересу передбачає, що члени (учасники) громадського об`єднання не мають права на частку майна громадського об`єднання та не відповідають за його зобов`язаннями. Доходи або майно (активи) громадського об`єднання не підлягають розподілу між його членами (учасниками) і не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого члена (учасника) громадського об`єднання, його посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи).
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 21 вказаного закону відомості про здійснення підприємницької діяльності громадським об`єднанням включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Громадська організація « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) зареєстрована за кодом виду економічної діяльності 94.99 Діяльність інших громадських організацій який не пов`язаний із будь яким збиранням коштів та підприємницької діяльності.
Згідно відомостей Державної фіскальної служби України від 03.12.2018 ОСОБА_5 та ОСОБА_6 ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 не отримували доходи за період 1-3 квартал 2018 року від громадської організації ІНФОРМАЦІЯ_2 , що свідчить про укриття фінансових прибутків від протиправної діяльності ГО ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Надалі, ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,
ОСОБА_11 та інші невстановлені члени (учасники) громадської організації " ІНФОРМАЦІЯ_2 " пересуваються по території України та під виглядом безкоштовних консультацій офтальмолога приймають пацієнтів та здійснюють їх огляд. При цьому члени (учасники) ГО " ІНФОРМАЦІЯ_2 " не мають відповідної медичної освіти та кваліфікації та громадська організація не отримувала ліцензії з медичної практики. Згідно інструкцій, наданих організаторами, члени ГО " ІНФОРМАЦІЯ_2 " в ході огляду в більшості випадків знаходять в пацієнтів якісь відхилення зору, хоча без спеціального обладнання точно встановити відхилення зору не можливо. Після проведення огляду, пацієнтам відразу озвучують діагноз у вигляді відхилення гостроти зору та пропонують придбати в них медичні або сонцезахисні окуляри для корекції зору різних відомих світових виробників за ціною, яка начебто у два рази менша від цін в спеціалізованих магазинах оптики.
Згідно п. 15 ч. 1 ст. 7 Закону України Про ліцензування видів господарської діяльності діяльність з медичної практики підлягає обов`язковому ліцензуванню.
Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з медичної практики, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України №285 від 02.03.2016 визначено поняття господарська діяльність з медичної практики (далі - медична практика) - вид господарської діяльності у сфері охорони здоров`я, який провадиться закладами охорони здоров`я та фізичними особами - підприємцями з метою надання медичної допомоги та медичного обслуговування на підставі ліцензії.
Згідно п. 3 ч.1 ст. 3 Закону України Основи законодавства України про охорону здоров`я медична допомога це діяльність професійно підготовлених медичних працівників, спрямована на профілактику, діагностику, лікування та реабілітацію у зв`язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами.
Відповідно до листа Міністерства охорони здоров`я України №17/53/1831/-18/32563 від 06.12.2018 року громадська організація ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) не отримувала ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики.
Тобто членами (учасниками) Громадської організації ІНФОРМАЦІЯ_2 порушені право громадян передбаченого ст. 6 Законом України Основи законодавства України про охорону здоров`я, а саме право на охорону здоров`я, кожний громадянин України має право на охорону здоров`я, що передбачає кваліфіковану медичну допомогу.
При цьому, члени громадської організації " ІНФОРМАЦІЯ_2 " постійно пересуваються з одного населеного пункту до іншого щоб уникнути кримінальної відповідальності та переслідувань з боку потерпілих громадян.
В подальшому громадяни, які придбали у членів громадської організації " ІНФОРМАЦІЯ_2 " медичні або сонцезахисні окуляри для корекції зору, через деякий час носіння таких окулярів починають відчувати погіршення самопочуття та головний біль.
Так, будучи допитаним в якості потерпілого ОСОБА_12 показав, що він придбав у місті Обухів Київської області в представників громадської організації " ІНФОРМАЦІЯ_2 " медичні та сонцезахисні окуляри для корекції зору, та через деякий час після їх носіння відчув головний біль та біль в області очей. Звернувшись до лікаря-офтальмолога, ОСОБА_12 виявив, що в нього немає виявлених представниками ГО " ІНФОРМАЦІЯ_2 " відхилень зору, а придбані у представників громадської організації " ІНФОРМАЦІЯ_2 " медичні та сонцезахисні окуляри є окулярами дуже поганої якості та у зв`язку з їх носінням у нього погіршилось самопочуття.
Також, будучи допитаний в якості свідка ОСОБА_13 показав, що до ІНФОРМАЦІЯ_10 поступив на стаціонарне лікування гр. ОСОБА_12 з діагнозом спазм аккомодації обох очей, краєвий кератит правого ока, під час опитування останній зазначив що його зір значно погіршився у зв`язку із носінням окулярів які були придбані у неспеціалізованій установі. Під час лікування проведено ряд діагностичних заходів, порушень не виявлено та відповідно корекції окулярами ОСОБА_12 не потребує. Також ОСОБА_13 зазначив, проведення досліджень з офтальмології повинно проводитись у спеціалізованих установах яка має відповідну ліцензію на медичну практику. Неправильно поставлений діагноз та призначення носіння корегуючи окулярів із розбіжність діоптрії може призвести до погіршення зору, болю очних яблук, головної болі та нудоти.
Відповідно до протоколу вимірювань №37-2605-18 від 04.10.2018 року оптичної сили лінз проведеного ДП ІНФОРМАЦІЯ_11 , встановлено, що надані на дослідження окуляри, які надані відповідно до протоколу огляду гр. ОСОБА_12 , мають положення оптичних центрів не семетричне відносно фізичного центру оправи, що негативно впливає на їх носіння та призводить до дискомфорту.
Також, будучи допитаним в якості потерпілого ОСОБА_14 показав, що він придбав у місті Бровари Київської області в представників громадської організації " ІНФОРМАЦІЯ_2 " медичні окуляри для корекції зору, та через деякий час після їх носіння був вимушений звернутись до лікаря у зв`язку із погіршенням загального самопочуття та головними болями. За результатами огляду лікаря було встановлено, що ОСОБА_14 не має відхилень зору та носіння медичних окулярів йому протипоказано.
Також, будучи допитана в якості свідка ОСОБА_15 показала що приблизно в липні 2018 року в с. Новородське, Тростянецького району, Сумської області у фельдшерське відділені ІНФОРМАЦІЯ_12 приїхала громадська організація ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка під виглядом доброчинної акції здійснила офтальмологічний огляд гр. ОСОБА_15 та населення під час якого здійснювала реалізацію окулярів. В подальшому ОСОБА_15 від кваліфікованих спеціалістів дізналась, що їх поставили неправильно діагноз зору в результаті чого у ОСОБА_15 від придбаних окулярів за 680 грн. боліла голова, а через декілька днів окуляри зламались. Обурена ОСОБА_15 почала дзвонити в громадську організацію Ваш зір, але дозвонитись не представилось можливим, оскільки телефон який надали їх працівники вказаної громадської організації був відключений. Також ОСОБА_15 зазначила, що її обманули як і інших мешканців сіл, які розташовані поблизу вказаного фельдшерського відділення.
07.12.2018 у приміщенні фельдшерського пункту по вул. Шевченко,
в с. Безугляки, Білоцерківського району, Київської області гр. ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_7 представилась представником громадської організації ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка за сприянням Міжнародного благодійного фонду ІНФОРМАЦІЯ_13 проводить безкоштовні офтальмологічні огляди соціально не захищених громадян та те що її керівником являється ОСОБА_5 . Таким чином цього ж дня ОСОБА_9 в порушення норм діючого законодавства здійснила медичний огляд громадянина ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_14 та здійснила реалізацію останньому окулярів торгової марки Fabia Monti FM 147 вартістю 550 гривень. В подальшому ОСОБА_16 вказані окуляри добровільно передав працівникам поліції для проведення дослідження.
Відповідно до постанови про визнання предметів в якості речових доказів від 10.12.2018 року оптичні окуляри Fabia Monti FM 147 визнані речовим доказом у кримінальному провадженні № 2120181102030000698 від 19.07.2018.
Листом вих. № 24/77-698кп від 20.12.2018 на адресу ДП ІНФОРМАЦІЯ_11 направлено на дослідження оптичні окуляри Fabia Monti FM 147 з метою визначення оптичної сила окулярних лінз та значення відстані між оптичними центрами окулярних лінз окулярів.
Відповідно до протоколу вимірювань №37-143-19 від 24.01.2019 року виконаного ДП ІНФОРМАЦІЯ_11 оптична сила окулярних лінз лівої та правої задньої вершини рефракції складає -1,47 дпр (діоптрії), значення відстані між оптичними центрами окулярних лінз окулярів складає 64,0 мм.
Допитаний в якості потерпілого ОСОБА_16 показав, що 07.12.2018 року він разом зі своїм знайомим прийшов до фельдшерського пункту який розташований по АДРЕСА_3 , де йому було проведено медичний огляд представником громадської організації ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_9 , яка за результатами огляду здійснила реалізацію окулярів останньому вартістю 550 гривень, при цьому зазначаючи що вона нікого, ніколи не обманює та ці окуляри вона продає за пів ціни. Також ОСОБА_16 показав, що внаслідок спілкування з ОСОБА_9 у нього викликала довіра до останньої та він був впевнений у вигідності придбання окулярів вартістю 550 гривень та він їх купив. Через деякий час ОСОБА_16 через мережу інтернет знайшов вказані окуляри у продажу та їх вартість складала від 120 до 275 гривень. Обурений ОСОБА_16 викликав поліцію та добровільно передав придбані окуляри працівникам поліції для проведення дослідження. В подальшому ОСОБА_16 звернувся до Київської міської офтальмологічної лікарні ІНФОРМАЦІЯ_15 та до лікаря магазину оптики ІНФОРМАЦІЯ_16 де останньому проведено обстеження за результатами якого видано консультаційний висновок спеціаліста та рецепт на окуляри, які ОСОБА_16 добровільно надав для проведення досудового розслідування.
Допитаний в якості свідка лікар Київської міської офтальмологічної лікарні ІНФОРМАЦІЯ_15 ОСОБА_17 показала до лікарні звернувся гр. ОСОБА_16 ІНФОРМАЦІЯ_14 , під час огляду якого встановлено периферичну дистрофію сітківки обох очей, розбіжну альтернуючу косоокість з перевагою лівого ока. Під час консультування у лазерному відділенні лікарем ОСОБА_18 встановлено, що у ОСОБА_16 міопія слабкого ступеню, периферична дистрофія сітківки в нижніх ділянках. За результатами дослідження: Vis OD (праве око)= 0,3/1.0 з Sph -1.0 дпр (діоптрії), Vis OS (ліве око)= 0,3/1.0 з Sph -1.0 дпр (діоптрії). Ознайомившись з представленим протоколом вимірювання №37-143-19 від 24.01.2019 оптичної сили окулярних лінз, відстані між їх оптичними центрами виконаним ДП ІНФОРМАЦІЯ_11 та рецептом складеним лікарем магазину оптики ІНФОРМАЦІЯ_16 від 13.12.2018 ОСОБА_17 показала, що оптична сила окулярних лінз лівої та правої задньої вершини рефракції складає -1,47 дпр (діоптрії), а фактичний діагноз гр. ОСОБА_16 ІНФОРМАЦІЯ_14 складає -1,0 дпр (діоптрії), значення відстані між оптичними центрами окулярних лінз окулярів складає 64,0 мм, а фактична відстань між оптичними центрами очей ОСОБА_16 відповідно до рецепту виписаного лікарем магазину оптики ІНФОРМАЦІЯ_16 від 13.12.2018 складає 68,0 мм, що складає різницю 4 мм, що по фактично свідчить про те що показники окулярів не відповідають фактичному діагнозу гр. ОСОБА_16 , що може призвести до дискомфорту та з часом мати негативний вплив на зір, посилення косоокості, головного болю.
Згідно протоколу огляду Інтернет ресурсу від 17.04.2019 року в мережі Інтернет встановлено що в магазину оптики « ІНФОРМАЦІЯ_17 » вартість окулярів з діоптріями марки Monti 147 складає 275 гривень.
Вищевикладене свідчить що окуляри Fabia Monti FM147 які були реалізовані гр. ОСОБА_16 за грошові кошти у розмірі 550 гривень учасником Громадської організації ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_9 07.04.2019 року в приміщенні фельдшерського пункту який розташований по вул. Шевченко, в с. Безугляки, Білоцерківського району, Київській області під час проведення медичного огляду учасником ГО ІНФОРМАЦІЯ_2 реалізовані за ціну яка у два рази вище ніж фактична ціна, яка на ринку України.
Таким чином, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_7
ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_8 , ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_9 та інші невстановлені особи, які попередньо зорганізувалися у стійке об`єднання для вчинення шахрайських дій, спрямованих на заволодіння грошовими коштами громадян, організували збут медичних та сонцезахисних окулярів різних відомих світових виробників в тому числі і фальсифікованих під виглядом доброчинної діяльності Громадської діяльності ІНФОРМАЦІЯ_2 з метою приховання прибутків громадської організації створили ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (Код за ЄДРПОУ № НОМЕР_2 ), що розташоване за адресою: АДРЕСА_4 .
Враховуючи викладене, є підстави вважати, що вказані особи вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 190 КК України.
З огляду на викладене, з метою встановлення всіх осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, або яким відомі обставини, які відносяться до розслідуваного провадження, всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, обставин та умов, що сприяли його вчиненню, в рамках досудового розслідування на даний час виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1
Крім того, з огляду на реальну загрозу зміни чи знищення документів, до яких необхідно отримати тимчасовий доступ, слідчий суддя вважає провести розгляд даного клопотання відповідно до ч.2 ст.163 КПК України, без виклику особи, у володінні якої знаходяться вказані документи.
В порядку ч.1ст. 107 КПК Українирішення про фіксацію судового розгляду за допомогою технічних засобів слідчим суддею не приймалося, клопотання з цього приводу не надходили.
Дослідивши надані матеріали клопотання, суд дійшов висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним з таких заходів забезпечення є тимчасовий доступ до речей і документів.
При цьому, застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження пов`язано з тим, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні.
Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно положень ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Враховуючи вищевикладене, з метою швидкого, повного неупередженого та всебічного розслідування кримінального провадження, беручи до уваги викладене та враховуючи, що без застосування заходу забезпечення кримінального провадження у виді тимчасового доступу до речей і документів отримати документи вищевказані документи та відомості неможливо, тому з наведених обставин, суд вважає клопотання слідчого обґрунтованим, наведені у ньому обставини свідчать про наявні усі підстави для його задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 40,131, 132, 159-166 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Задовольнити дане клопотання.
Надати дозвіл слідчому слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи СУ ГУНП в Київській області, а також оперативним працівникам на підставі доручення слідчого тимчасового доступу до документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
-копію документів на підставі, яких ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (Код за ЄДРПОУ № НОМЕР_2 ) було видано ліцензію (ліцезійної справи) на провадження господарської діяльності з медичної практики;
-копію наказу МОЗ України, яким прийнято рішення про видачу ліцензії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 »(Кодза ЄДРПОУ№ НОМЕР_2 )на провадження господарської діяльності з медичної практики за адресою: АДРЕСА_4 (спеціальності: організація і управління охороною здоров`я, медицина невідкладних станів, акушерство і гінекологія, наркологія, неврологія, отоларингологія, офтальмологія, психіатрія, кардіологія, хірургія, клінічна лабораторна діагностика, психофізіологія, загальна практика - сімейна медицина, терапія, урологія, педіатрія, дерматовенерологія, ультразвукова діагностика, фтизіатрія, пульмонологія; за спеціальністю молодших спеціалістів з медичною освітою: сестринська справа, акушерська справа, лікувальна справа, лабораторна справа (клініка).
Строк дії ухвали визначити 30 календарних днів з моменту постановлення ухвали.
Роз`яснити, що відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2019 |
Оприлюднено | 07.06.2024 |
Номер документу | 89548210 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Сквирський районний суд Київської області
Клочко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні