8/164-3111
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"20" серпня 2007 р.Справа № 8/164-3111
11-45 год.
м. Тернопіль
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Гирили І.М.
при секретарі судового засідання Арзяєву М.І.
Розглянув справу
за позовом: Прокурора Тернопільського району в інтересах держави в особі Державної податкової адміністрації України в особі Тернопільської об`єднаної державної податкової інспекції, вул. Білецька, 1, м. Тернопіль
до відповідача: Селянського (фермерського) господарства „Вільхи”, с. Баворів Тернопільського району Тернопільської області
про припинення юридичної особи
За участю представників сторін:
прокурора: Хропливого Є. В. –помічника прокурора Тернопільського району, посвідчення № 49 від 17.08.06р.
позивача: Ковальської З. В. –державного податкового інспектора юридичного відділу, довіреність № 44406/7/10-015 від 26.06.07р.
відповідача: не з'явився.
В судовому засіданні представнику позивача та прокурору роз'яснено їх процесуальні права та обов'язки, передбачені ст.ст. 27,29,49,51,59,130 КАС України .
За відсутності відповідного клопотання сторін технічна фіксація судового процесу не здійснюється.
Розгляд справи, вперше призначений на 06.08.2007р. було відкладено на 20.08.2007р., у зв`язку із неявкою в судове засідання представника відповідача.
Провадження у справі відбувається згідно положень Кодексу адміністративного судочинства, який вступив в дію з 01 вересня 2005 р. виходячи з такого.
Пунктом четвертим частини першої статті 17 КАС України передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Визначення суб'єкта владних повноважень дається в пункті сьомому ст. 3 КАС України, згідно з яким –це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
У відповідності до ст. 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 р., з подальшими змінами та доповненнями, Державна податкова служба України є органом державної виконавчої влади.
Згідно ст. 2 вказаного закону Державна податкова служба наділена державою владними повноваженнями щодо здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), виявленням і веденням обліку надходжень податків, інших платежів, тобто у сфері публічно-правових відносин.
З наведеного випливає, що Державна податкова інспекція, звертаючись до суду із позовом про припинення юридичної особи, діє як орган державної влади при здійсненні ним владних управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкт владних повноважень.
Отже, згідно пункту четвертого частини першої статті 17 КАС України спори за зверненням органів Державної податкової інспекції підвідомчі адміністративним судам.
Як вбачається із матеріалів справи, спірні правовідносини за своїм характером є адміністративно-правовими, а тому, враховуючи положення Прикінцевих та перехідних положень КАС України, справу №8/164-3111 слід розглядати за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Суть справи:
До господарського суду Тернопільської області звернувся з позовом прокурор Тернопільського району в інтересах держави в особі Державної податкової адміністрації України в особі Тернопільської об`єднаної державної податкової інспекції, вул. Білецька, 1, м. Тернопіль про припинення юридичної особи Селянського (фермерського) господарства "Вільхи", с. Баворів Тернопільського району Тернопільської області.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неподання відповідачем більше одного року до податкового органу податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, в підтвердження представив довідку № 52435/1902-005 від 01.08.2007р. про неподання відповідачем податкової звітності з 20.12.2004р., довідку №24111/7/29-01 від 30.03.07р. про відсутність заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами.
Відповідач відзиву на позов не подав, в засідання 20.08.07р. не прибув, хоча про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення 13.07.2007р. поштового відправлення відповідачу за № 1244427 від 10.07.07р., а тому справа розглядається у відповідності до вимог ч.6 ст. 71 КАС України, на основі наявних доказів.
В судовому засіданні представник позивача та прокурор підтримали адміністративний позов в повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та доводи прокурора, суд встановив наступне:
Селянське (фермерське) господарство „Вільхи”, с. Баворів Тернопільського району Тернопільської області зареєстроване Тернопільською районною державною адміністрацією 01.02.1995р., включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за ідентифікаційним кодом №21159785, що підтверджується Довідкою Головного управління статистики у Тернопільській області за № 31-494 від 25.07.2007 року, перебуває на обліку в Тернопільській ОДПІ з 17.02.1993р., а відтак, згідно статті 9 Закону України “Про систему оподаткування“ зобов'язане подавати до державних податкових органів та інших органів відповідно до законодавства України декларації, бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, обов'язкових платежів.
Згідно з ч. 8 ст. 19 Господарського кодексу України від 16.01.2003р., який набрав чинності з 01.01.2004р., обов'язком усіх суб'єктів господарювання є здійснення первинного (оперативного) та бухгалтерського обліку результатів своєї роботи, складання статистичної інформації, а також надання відповідно до вимог закону фінансової звітності та статистичної інформації щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.
Частиною 1 статті 238 Господарського кодексу України передбачено застосування до суб'єктів господарювання уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності адміністративно–господарських санкцій, одним із видів яких, згідно із ст. 239 цього Кодексу, є скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання.
У відповідності до ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003р., який набрав чинності з 01.07.2004р., однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно ч. 3 Прикінцевих положень Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" закони, нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що йому не суперечить.
Відповідно до п. 17 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990р. органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися у передбачених законом випадках до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Як вбачається з матеріалів справи, доказів представлених позивачем, відповідач –Селянське (фермерське) господарство „Вільхи”, с. Баворів Тернопільського району Тернопільської області, в порушення вимог Закону України “Про систему оподаткування“ більше року не подає до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції звітності про господарську діяльність (остання податкова звітність –податкова декларація з податку на додану вартість (скорочена) подана відповідачем до податкового органу за листопад 2004 року –20.12.2004 року), що підтверджується довідкою Тернопільської ОДПІ № 52435/1902-005 від 01.08.2007р.
Згідно довідки Тернопільської ОДПІ від 30.03.2007р. № 24111/7/29-01 відповідач не має заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами.
Відповідач на розгляд справи не з'явився, на день розгляду справи не подав суду будь-яких доказів, які б спростовували доводи позивача, а тому, суд визнає позовні вимоги Тернопільської об`єднаної державної податкової інспекції обґрунтовано заявленими, документально підтвердженими та такими, що підлягають до задоволення.
У відповідності з пунктом 4 частини третьої статті 129 Конституції України та статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Представленими суду матеріалами позивач по справі довів, що Селянське (фермерське) господарство «Вільхи», с. Баворів Тернопільського району Тернопільської області не подає звітності до органів ДПІ більше року, а тому у суду є правові підстави для винесення постанови про припинення юридичної особи.
Пунктом 1 статті 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців“ встановлено, що суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
На виконання зазначеного положення, суд направляє копію постанови суду державному реєстратору Тернопільської районної державної адміністрації для вчинення дій, встановлених п.п.3,4,6,7 ст. 38 Закону після набрання рішення законної сили.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАСУ та зважаючи на пільги позивача щодо сплати державного мита при поданні позову до суду судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 49, 51,162, 163, п. 6 розділу Прикінцевих та перехідних положень КАС України, ст.ст. 19, 59, 238, 239, 247 ГК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Припинити юридичну особу –Селянське (фермерське) господарство „Вільхи”, с. Баворів Тернопільського району Тернопільської області, ідентифікаційний код 21159785.
3. Копію постанови, після набрання останньою законної сили, надіслати державному реєстратору Тернопільської районної державної адміністрації, м. Тернопіль для вчинення дій, передбачених ст. 49 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”.
На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом 20 днів після подання заяви подати апеляційну скаргу.
Суддя І.М. Гирила
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2007 |
Оприлюднено | 03.09.2007 |
Номер документу | 895591 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Гирила І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні